Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Awatar użytkownika
Pedrowa
200p
200p
Posty: 225
Od: 20 wrz 2013, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN (D)

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy, biała rabata cudna - morze kwiatów ;:170. Uwielbiam, gdy róże kwitną całymi łanami ;:167.
A gdy te róże są białe, to już w ogóle marzenie :D.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Cudowności ;:167

A moja Hipolyte ciągle różowa, za różowa jak na moje potrzeby...mam nadzieję że przejdzie w fiolecik. Swoją masz w pełnym słońcu czy w cieniu?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Witajcie, dzień rozpoczął się nam cudnie, słoneczko świeci i jest nadzieja na pogodny dzień.
Po ostatnich deszczach różyczki troszkę zmaltretowane, ale nie narzekam ponieważ przesadziłam zamienione różyczki miejscami i te kilka dni pochmurnej i deszczowej pogody były zbawieniem dla nich. Teraz już wszystkie różyczki są na swoim miejscu i mają się dobrze a ja odetchnęłam z ulgą ;:224

Alexio dzięki ;:196

Pierwszy kwiatek Cream Abundance dla Ciebie

Obrazek

Jadziu już był najwyższy czas coś z nim zrobić, bo czas jaki potrzebował na załadowanie czegokolwiek wprowadzał mnie w stan wrzenia :evil: Miło usłyszeć takie słowa od Ciebie, bo przecież Twoje różyczki są nadzwyczaj piękne ;:108

Dla Ciebie mam cudowną My Girl, jakże ogromne kwiaty posiada ta dziewczyna.


Obrazek

Tosiu Witam Cię serdecznie, chętnie bym do Ciebie zajrzała, niestety Twój link nie działa :( , muszę Cie poszukać inaczej. Jak tylko się troszkę ogarnę spróbuję ponownie ;:196

Cudowna Pricessa Alexandra of Kent dla Ciebie

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Beatko to prawda, że sezon różany u nas zbyt krótko trwa, ale jak to niektórzy mówią "taki mamy klimat" :D
Czasu zawsze brakuje, tak różanie się wszędzie zrobiło, że nie wiadomo gdzie wejść najpierw. Przyznam się, że często wchodzę, oglądam i o mało oczu nie gubię na tak nieziemskie widoki.
Wszędzie wypadałoby wpisać wielkie WOW, bo jak inaczej komentować takie nieziemskie widoki

Beatko co powiesz na piękną Mrs John Laing

Obrazek

Mati mnie też często słow brakuje widząć Wasze śliczności, więc doskonale Cię rozumiem, ale dzięki, że jesteś i się odezwałeś ;:196
Czytałam u Ciebie, że przymierzasz się do kupna Jubilee Celebration, więc dla Ciebie właśnie ona, warta grzechu, oj warta

Jej wysokość Jubille Celebration

Obrazek Obrazek

Kolor ma nieziemski ;:oj
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

I znowu pooszło wszystko :twisted: :twisted:

Agnieszko moja Rhapsody sadzona albo w 2012 lub 2013 roku, ale muszę dokładnie sprawdzić. Niech Cię nie zmyli jej pokrój u mnie, ona raczej należy do szczupłych i wysokich panienek, miejsca zbyt wiele nie zajmuje. Mam w ogrodzie 4 szt, sadzone po 2.

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Pedrowa pisze:Daysy, biała rabata cudna - morze kwiatów ;:170. Uwielbiam, gdy róże kwitną całymi łanami ;:167.
A gdy te róże są białe, to już w ogóle marzenie :D.
Pedrowa to zupełnie jak ja :D . Uważam ją za najbardziej udaną w swoim ogrodzie :D

Obrazek Obrazek

Obrazek
dorotka350 pisze:Daysy, właśnie siedzę, czytam Twój wątek i oglądam zdjęcia My Girl ;:167 I wiesz, że obok mnie w wazonie stoi sobie jej pierwszy kwiat, który nie dość, że wyjątkowo piękny, to jeszcze rozsiewa wokół siebie cudny zapach.
A musiałam ją ściąć, bo kwiat wielki i łodyżka się zgięła pod jego ciężarem. Szkoda mi było jej ciąć, ale musiałam, bo nic by z tego nie było. Powiedz, czy jej tak trudno utrzymać kwiaty? Czy jest szansa, że z czasem trochę wzmocni swoje pędy? Nie ukrywam, że jest wyjątkowo śliczna i kupiłam ją dzięki Tobie ;:108
Dorotko widzę, że nie oparłaś się M.Girl :D Masz ten sam problem co ja, tez nie lubię ścinać róż do wazonu. Niestety po ostatnich deszczach pokażę Ci ile miałam nałamanych pąków. Królowały w nich niestety te o wielkich kwiatach. U mnie najbardziej ucierpiała Ld Braithwaite, która straciła w ten sposób 8 rozwiniętych kwiatów i M.Antoinette, która jest bardzo piękną ale i delikatną różą.
My Girl uratowało tylko to, że jest jeszcze w pąkach, bo też należy do tych co mają wielkie i ciężkie kwiaty.
Trzeba się jednak liczyć z taką ewentualnością przy różach o ciężkich, wielkich kwiatach.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Spójrz Dorotko jakie zebrałam wczoraj różane żniwo, aż żal patrzeć na te cudowne kwiaty.


Obrazek Obrazek

W tym roku M.Girl trzymała się dzielnie, ale u mnie tak jak pisałam jest jeszcze w pąkach, myślę, że u Ciebie jeszcze młodziutka musisz dać jej troszkę czasu. Ja jestem nią zauroczona.
Przepraszam Dorotko, że odpowiadam Ci w ratach, ale boję się, że znowu mi ucieknie post i będę go pisać na nowo ;:131


My Girl we własnej osobie dla Ciebie Dorotko ;:196

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy ty wiesz jak wzdycham do tej twojej białej rabaty ;:170 U mnie także żniwa wazonowe :lol: niektóre róże po prostu nie wytrzymały takiej ilości wody ;:219 Jubille C. pięknotka z niej ,ale widzę że się pokłada ;:218 Na Crem A. podpatrzony u ciebie czekam , już tylko chwilka ;:65 Ale fajny ten różany czas ,a jakie to muszą być cuda w realu ;:173 Przysiadam u ciebie z kawką i czekam na kolejne zdjęcia ;:7
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Heniu gdzieś mi się zgubiłaś :oops: Dziękuję za słowa uznania, z Twoich ust to prawdziwy komplement. ;:167 ;:196

Moja piękna Geisha dla Ciebie


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Tolinko zdjęć mam dużo bo nie mogę oczu oderwać od tych panienek. Nawet nie wiem już co wysyłałam co nie, ale postaram się nie powtarzać zdjęć, jednak gdyby się tak zdarzyło to wybaczcie, bo nie pozaznaczałam sobie tych wysłanych.
Jubilee Celebration to różyczka sadzona wiosną, ale ma tyle pączków, zresztą jak wszystkie pozostałe angielki kupione w tym roku.
Te, które mają duże kwiaty niestety opuszczają główki, natomiast Princess of Wales i W.Cathedral o drobniejszych kwiatach ładnie trzymają główki.
Zawsze jest coś za coś,w przyrodzie okazuje się także obowiązują te same zasady ;:224 .

Może zacznę od nowej rabatki z różyczkami wiosennymi

Princess of Wales różyczka o śnieżnobiałych, niezbyt dużych kwiatach

Obrazek

Staphanie Baronin zu Guttenberg jeszcze w pączku, ale lada dzień pokaże rumieniec :D

Obrazek

Cream Abundance w towarzystwie pięknej petunii

Obrazek

Miss Fine

Obrazek

W.Cathedral

Obrazek

Piękna Lilia trąbkowa o niesamowitym zapachu, który nawet ja czuję

Obrazek

Ogromne kwiaty Alexandry w kolorze perłowego różu na wywijających się płatkach

Obrazek
Obrazek

Muszę niestety kończyć, jutro pokażę więcej fotek :D ;:7
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Nie wytrzymam do jutra i muszę podzielić się z Wami infromacją która mnie bardzo ucieszyła, zakwitła Veilchenblau ;:138 ;:138 kilkoma kwiatuszkami - wow jakie one śliczne, chyba już ją kocham ;:167

Obrazek

Obrazek

Kilka pączuszków ma również Souvenir du dr Jamain, ale ona jutro, kolorek zapowiada się miodzio ;:138 , ale o tym jutro.

Dobranoc ;:19
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Witajcie, jestem dzisiaj od rana cała w skowronkach. Korzystając z pięknego poranka wyszłam do ogrodu z zamiarem zrobienia świeżutkich zdjęć, ale zamiast tego przycięłam bukszpany i trzmielinę, które robią za niski żywopłot. Później powycinałam przekwitającą, w tym roku mam wrażenie, że bardzo szybko Rhapsody in Blue. Mam nadzieję, że drugie kwitnienie będzie dłuższe, gdyż nie nacieszyłam się zbytnio jej pięknymi falbankami.
Dlatego też niewiele czasu miałam aby zrobić fotki całej rabaty północnej. Te, które zdążyłam, rzutem na taśmę przed wyjściem do pracy, zaraz zobaczycie :)

To na pierwszy rzut Variegata di Bologne z jedynym kwiatuszkiem

Obrazek

Souvenir du dr Jamain ma kilka pączuszków, ale z braku czasu uwieczniłam najbardziej rozwinięty


Obrazek


Tuscany chyba w tym roku nie zakwitnie ;:185

Drugi krzaczek Princess Alexandry of Kent zapączkowany na maksa ;:333

Obrazek

Winchester Cathedral, również cały w pąkach /oba krzaczki/. Niestety mój aparat albo ja :oops: nie radzi sobie z czystą bielą

Obrazek

Jenny Duval nadal kwitnie, już ją lubię, mimo jej malutkich kwiatków

Obrazek

Comte de Chambord rozwija wolno swoje urocze pączuszki

Obrazek

Obrazek


Jubilee Celebration również cała w pąkach

Obrazek

Princess of Wales cała bielusieńka


Obrazek

Mrs John Laing nadal w pąkach, czekam z niecierpliwością na kwiaty

Obrazek

Maju leniwa Daisy w końcu pokazuje kolorek


Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

:wit myślałam, że tylko u mnie jest takie opóźnienie w kwitnieniu róż.... ;:204
Daisy ma już kolorki .... :D czekam na nią i podglądam co już kwitnie... ;:215
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”