Moja kolekcja różyczkowa :)

Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Naprawdę !!! ;:oj

-- środa, 6 maja 2015, 18:57 --

A co nie wierzysz mi ? :;230 :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Mati sporo masz zapączkowanych różyczek nawet Edenka ;:oj Wiesz ,ze jakoś nie sprawdzałam wszystkich róż ,ale na Rhapsody mam również pąki to samo Abraham, Charles Austin zapączkowany na jamen to samo Maigold ,Alpenfee gorzej z LO czy innymi które dopiero sie gramolą z liśćmi to samo jest z Chopinem .Nie wiem kiedy zakwitnie chyba dopiero w czerwcu ;:174 Fakt ,że był cięty dosyć nisko
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

U mnie Chopin też cięty nisko, ale to mu wyszło na dobre ;:108 Nie będzie łysy na dole. Moje wielkokwiatowe jakoś powoli się gramolą. Reszta starszych w większości zapączkowana.
Mati pączek na Edence ;:oj ;:oj bardzo szybko. To tegoroczna sadzonka?
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Jadziu Ja mam czas... To spawdzam :;230 czekam na spektakl u ciebie ! :D
U mnie te historyczne też dopiero mają listeczki... Chopina tylko ciełem to co zmarzło ale liście ma dość duże :roll: on kwitnie zawsze w połowie czerwca

Dorotko On u mnie nigdy nie będzie wielkim krzewem bo marznie mocno... U mnie też wlk. Wolne takie... Znaczy eden sadzony był na jesień :lol: narzekam że nie rośnie a tu takie cuś ;:303
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Pochwalę się, że i u mnie na Edence jest pąk, i to całkiem spory. Problem jednak w tym, że choć róża jest dwuletnia, to rozmiary jej ciągle są niewielkie. Mnóstwo paków na Mini Eden Rose, LO, Irenie i większości innych. Najwięcej jak zwykle na Mary Rose.
Chopen też cięty dość mocno. Tu jeszcsze nie mam pączków, rzeczywiście ich brak. Może taki jest urok tej róży?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Mój Choin po mimo ,ze był nisko ścięty długo się ociągał a teraz ma juz pąki ale daleko mu jeszcze do kwitnienia . Prawie wszystkie róże też mam zapaczkowane :heja Jedne mniej drugie bardziej
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Ewo Ciekawi mnie czemu ona taka trudna jest ... ;:14 Może dajmy jej czas róże ukorzeniają się ponad 2-3 lata , moja Astrid zawsze była ładna dopiero teraz po 3 pełnych sezonach u mnie w tym 4 ma ogromną ilość pąków !!! Będzie co oglądać ;:215 Może ta mini lepsza ... U mnie tylko nie mają te nowe no oprócz Chippendale , jeszcze wlk i jedna pnąca . Ja swojego CH. ciąłem tylko zmarznięte i ładnie ruszył pewnie pąki wypuści gdzieś na początku czerwca . Swojego kupiłem w połowie czerwca 2014 nie miał pąków i kwitł pod sam koniec miesiąca . Barkarole ma tak samo, liście ma dość brzydkie przez mszyce .

Jadziu U ciebie chyba cieplej ! Mój nawet zalążka nie ma a codziennie każdą dokładnie oglądam ... :lol: Zazdroszczę ! Moje jeszcze słabo !

Popryskałem dzisiaj mszyce i o dziwo od razu pomogło ! Poza tym Astrid nie dość że naj pod każdym ! Względem w tym roku to jest wprost oblepiona choć jeszcze malutkimi pączkami ! Będzie co podziwiać ;:oj Reszta też niezle szczególnie Mary i Pastella potem Graham,Augusta,Eden,Chippendale,Pomponella,Rhapsody,Abraham darby ! Heidi .
Ta ostatnia mnie trochę wkurza... jakaś chorowita, ciągle skoczek mszyce i w ogóle ! ;:14
Poza tym wszystkie mocno rosną , te nowe też ruszyły . Dzisiaj dostały w towarzystwie 3 powojniki Royalty,President i biały NN Wszystkie pięknie zapączkowane , poza tym to ogrodzenie będzie malowane w tym tygodniu tzn. ja będe a w poniedziałek kupię jeszcze dwie odmiany i to wszystko ! Potem zakwitną róże dosadzi się jednoroczne , lilie cebulowe ...

Abraham i Augusta...
Obrazek Obrazek
Muszę pochwalić Calmar Castle nie dość że nie ma ani jednej mszycy to ma piękne błyszczące liście i dużo pączków ! Tylko nie wiadomo skąd musiałem jej kilka liści w plamami urwać ;:218
Obrazek
Graham & Mary
Obrazek Obrazek Obrazek
Astrid ,Mary
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Mati,kiedy Twoje fioletki i burgundy zakwitną?
Jestem spragniony mistyki ;:152
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

W takim stadium jak pokazujesz pąk u mnie jest Marjorie Marshall.Mati za chwilkę końcówka roku mam nadzieję ,ze oceny będą w porzo
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Mati : Na razie mają pączki duuże ale pewnie w środe albo piątek :wink: chodzi o powojniki ?

Jadziu Wiesz ciągle poprawiam :roll: ale będzie ok ;:138
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Mati Z róż które mówisz mam Rhapsody in Blue,Barkarole,Lavaglut,Gospel,Novalis,Jeanne de Mortford i NN wszystkie takie z ciemnego koloru bordo-granat :wink: 1 ma pąki dużo ! druga nie 3 nie 4 tak a reszta nie bo z tego roku :lol:


Wywaliłem dzisiaj Red Fairy rosła w donicy i ją wcieło ... Poza tym Odkryłem pączek na Gertrude Jeckyll ! ;:138 Mary pewnie za kilka dni - tydz. ;:168 Coś je mi Chopina ;:14 robi takie dziurki w świeżych listkach okrągłe , jakaś muszka ?
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Sorki za nieobecność ale ta szkoła i nawet wógóle nie mam czasu na nic ! ;:14 :oops:

Obejrzałem dziś Chopina i nie ma jeszcze najmniejszego pączka ! :roll: wygląda tak ..
Obrazek
Eden już wygląda tak
Obrazek
Lavaglut to jedyna róża która nie ma żadnych chorób na dodatek szybko rośnie i pięknie kwitnie bez przerw !
Obrazek
Pastella przynajmniej cała w pączkach , i ładny ma pokrój :wink:
Obrazek
Charles w końcu ruszył ! Ale jak znowu zasłoni mi Astrid bo rośnie przed nią :? On duży rośnie ...Widać z tyłu łaany maków...
Obrazek
Mary pewnie za tydzień !
Obrazek
Natomiast w nowym różankowym Gertrude Jeckyll na każdym pędzie ma pączki ! A Abraham też ma wielkie !
Natomiast to ogrodzenie po którym pną się powojniki będzie pomalowane , miało być dziś ale leje ! ;:124 Dokupiłem jeszcze dwa powojniki Guersney Cream i różowy NN
Obrazek Obrazek Obrazek
W dodatku zakwitł Royalty i taki NN The president jeszcze stoi... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Natomiast to pod powojnikami od przyszłego tygodnia będzie posprzątane i przysypane korą ...

To do zobaczenia :wit
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moja kolekcja różyczkowa :)

Post »

Mati widzę, że Twoje panienki mają już piękne pąki ;:138 ;:138 i pełno kwitnących powojników ;:224 Moje dopiero w pąkach.
Fajnie mieszkać w cieplejszych rejonach. ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”