Różanka w Sudetach, cz. 3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Heniu - mogłabyś napisać z których to róż jesteś mało zadowolona? Czasami łudzimy się, że dana różyczka "odżyje", że w końcu wyzdrowieje, a tak się nie dzieje. W szkółkach wszystkie są zdrowiutkie lub niemalże zdrowiutkie, a życie pokazuje nam co innego. Stąd moja prośba, mocno zastanawiam się czy moim chorowitym rozyczkom dawać kolejną szansę, czy też sobie darować.
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Witam po długiej przerwie zimowej, u nas w górach jeszcze leżą łaty śniegu ale już lekko pachnie wiosną.
Dzięki wszystkim zaglądającym do mojej różanki.
Pashmino, moja ASL w ubiegłym sezonie tak zmarniała, że nie mam nadziei że coś z niej będzie w tym roku. Może u Ciebie jest łagodniejszy klimat i lepiej się sprawdzi.
Aga, moja Pastella jest niezbyt wysoka jakieś 50-60cm, za to na szerokość ma ok.metra, jest mocnym krzewem o grubych pędach, rzeczywiście ma tendencje do rozrastania się na boki.
Jeżeli podejrzewasz, że miejscówkę ma nieodpowiednią to wiosną przesadź na lepsze miejsce.
Ewka, ja też ciągle się zastanawiam ile jeszcze szans mam dawać niektórym moim podopiecznym, prawdę mówiąc nie usunęłam z ogrodu dotąd żadnej róży, chyba że całkowicie przemarzła. Mam w tym roku zamiar ostatecznie rozprawić się z kilkoma, jednak może się okazać że ładnie przezimują i nabiorą masy. Może znajdę im miejsce 'sanatorium" na poprawienie kondycji. Jeszcze decyzja nie zapadła.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Heniu fajnie ,ze sie pojawiłaś .Niestety w Twoim rejonie wiosną przychodzi ze znacznym opóźnieniem niż w dolinach.Z pewnością było też sporo śniegu to róże i inne im towarzyszące spoko przezimowały
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

W Wielkopolsce już prawdziwe przedwiośnie! Heniu dostrzegłaś już u siebie jej oznaki?
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Cześć :wit co słychać u różyczek? napisz jak dały radę i wstaw zdjęcia co już kwitnie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”