Róże u Doroty

Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Róże u Doroty

Post »

Witam :wit wszystkich bardzo serdecznie w moim wątku. Ponieważ sezon różany 2014 rozpoczęty, postanowiłam i ja dołączyć do wszystkich tych, którzy kochają róże :heja
Na początek parę słów o sobie...
Róże ;:167 uwielbiałam od zawsze - za ich wyjątkową urodę, wdzięk, czar i jakąś magię. Ogród posiadam od kilkunastu lat, ale był to typowy ogród jakich wiele - czyli trawnik i iglaki ( no, nie zawsze kilka różanych ślicznotek było ;:108 ) Nie zawsze umiałam się nimi opiekować ;:223 Ale w 2012 roku przypadkowo trafiłam na blog AniDS - tak, tak to jej zawdzięczam rozwój różanej choroby ;:173 Na widok róż u Ani oniemiałam ;:oj i tak mi zostało. Choroba zaczęła się rozwijać. A potem trafiłam na forum i do Waszych różanek. Przyznaję, że dużo różanych zakupów dokonałam dzięki podglądaniu tylu pięknych różanych ogrodów.
Mój ogród choć nieduży od dwóch lat bardzo się zmienił. Jeszcze będą dalsze zmiany, ale wymaga to sporo pracy i czasu, a z tym ostatnim u mnie krucho.
Na dzień dzisiejszy posiadam ponad 100 różyczek - dokładnej liczby nie znam. Usiłuję je skatalogować, ale oczywiście brak czasu ;:222 . Uff, trochę duży ten wstęp............
Zapraszam wszystkich do mojego niewielkiego zakątka. Na początek postaram się pokazać róże, które zakwitły jako pierwsze. Obrazek
Therese Bugnet

Coś ciężko mi idzie dodawanie zdjęć. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co zrobić aby wielkość zdjęć była taka jak to pierwsze? Dałam na pełny rozmiar i wyszło dobrze, a drugie to istna kobyła. Musiałam zmniejszyć. Co robię źle? ;:145

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Spróbuję dodać jeszcze parę zdjęć.
Alchymist

Obrazek

Obrazek

Louise Odier

Obrazek

Obrazek Obrazek

Tuscany

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To na razie tyle, bo coś mi ciężko idzie. Chciałabym aby zdjęcia były większe, ale nie umiem tego zrobić ;:131 . Proszę o pomoc...pliss
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże u Doroty

Post »

Witaj, bardzo ładne róże i różanka zapowiada się ciekawie.
Zdjęcia muszą mieć wielkość 840.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty

Post »

Dorotko jak długo masz Tuscany? Miałam ją na tegorocznej liście zakupów, ale nie było jej w szkółce napisz cos o niej w jakim miejscu posadziłaś, jak rośnie duża i takie tam no właściwie wszystko co się da.

-- 9 cze 2014, o 13:18 --

Jeszcze jedno,wstaw trochę więcej zdjęć Alchymista, bardzo podobny do mojej pnącej, Gosia też ją tak zidentyfikowała, bo chciałabym porównać, ze swoją. Jak nie możesz to zapraszam do swojego wątku tam mam ją dokładnie "obcykaną" ;:173 i porównasz, czy podobna do Twojej.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty

Post »

Przyszłam się przywitać, Ciebie i Twojego przyjaciela pieska. Ładny kolor Tuscany.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Gosiu, dziękuję za miłe słowa ;:168 . Czy rozmiar zdjęć muszę zwięszyć na swoim kompie? Czy można to zrobić jakoś inaczej?

Daysy, moja Tuscany posadzona została jesienią 2012 roku. W tej chwili osiągnęła jakieś 130 cm. Kolor jej kwiatów w rzeczywistości jest jeszcze ładniejszy. Niestety stanowisko ma bardzo słoneczne, co skutkuje przypalonymi kwiatami. Nie będę jej jednak przesadzać, ponieważ jest już dosyć duża. Jej kwiaty w fazie rozwoju mają płatki jakby aksamitne i kwiaty ładnie pachną. Pod koniec zeszłego sezonu złapała trochę plamistości, ale nie był to jakiś duży problem, dało się z tym zawalczyć. Jest to jedna z moich ulubionych róż ;:167 . Kupiłam ją w Rosarium. Specjalnie dla Ciebie wrzucę parę fotek Alchymista.

Ewka36jj, dziękuję w imieniu swoim i swojego pupila. Cudo, prawda ;:333

Alchymist
Obrazek Obrazek

Pnąca zidentyfikowana jako Goldstern

Obrazek Obrazek

Mój ukochany Abraham Darby ;:167
Obrazek Obrazek

I na koniec proszę fachowców o potwierdzenie czy to William Shakespeare, czy może The Prince?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże u Doroty

Post »

:wit Śliczne masz różyczki i jakie krzaczory :D ;:333
zdjęcia zmniejszam do rozmiaru 640x425 korzystam z darmowego programu PhotoFiltre 7
a później na fotosiku zanaczam pełny rozmiar i przesyłam na forum :D ;:196
jak coś to pytaj ;:168
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Dzidziu ;:196 za miłe słowa. Jutro zrobię próbę i zobaczymy czy wyjdzie.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Cudny ;:3 dzisiaj mamy dzień.
Na dobry początek kilka fotek.
Daysy, specjalnie dla Ciebie dzisiejszy Alchymist.

Coś fotosik szwankuje, spróbuję później.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Pomyliłam wątki :oops: . Przepraszam Daysy. Już poprosiłam o usunięcie wszystkiego z Twojego wątku.

Wobec tego zacznę jeszcze raz, tym razem u siebie :roll:

Zapowiadany dzisiejszy Alchymist

Obrazek

Bonita Renaisance

Obrazek


Clair Renaisance
Obrazek


Sekel. Zadziwiła mnie ta róża. Na początku kwiat jest jasny w odcieniu żółtoróżowym, wraz z rozkwitaniem kwiaty ciemnieją. Pierwsza fotka z początku kwitnienia. Następna trzy dni później.

Obrazek

Obrazek

Gloria Dei

Obrazek

Roter Korsar

Obrazek

Mme Isaac Pereire. Maleństwo z niej straszne.

Obrazek

Gruss an Aachen

Obrazek
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże u Doroty

Post »

Alchymist piękna róża, czy długo ja masz i jak z zimowaniem :?:
Gloria Dei piękna jak u Ciebie formuje krzaczek , pytam u mnie mizerna :( :wit
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty

Post »

Dzidziu, Alchymista mam od 2011 roku. Kupiłam go kwitnącego, ale po pierwszej zimie 2011/2012 mocno przemarzł :( i cięłam do kopca. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że on nie powtarza kwitnienia. Przez cały sezon odbudowywał to co zostało ścięte. W 2013 kwitł już bardzo ładnie , wcale przeze mnie nie cięty. W tym roku mimo, że nie było zimy to trochę przemarzł, ale kwitnie całkiem fajnie ;:215 .
Co do Gloria Dei to mam dwie takie różyczki. Obie to tegoroczne wiosenne nasadzenia. O dziwo jedna kupiona w markecie, druga ze szkółki. I ta marketowa już kwitnie i jej pierwszy kwiat miał 15 cm średnicy ;:oj . Ta ze szkółki dopiero będzie kwitła. Oba krzaczki podobne wielkością i pokrojem, urosły na jakieś 30 cm, maluchy ;:173
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty

Post »

A co Dorotko powiesz o Clair? Mam ją i podziwiam za delikatność. U mnie ładnie rozbudowała krzaczek, a ma dopiero dwa lata. A twoja?
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”