Różyczki u Ewki

Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ewuniu u Ciebie tyle kwitnacych róż, fajnie, że możesz się nimi jeszcze cieszyć. U mnie już niestety po różach, kwitną tylko pojedyncze niedobitki. Pokazuj te ślicznotki, bo to jak przedłużenie lata ;:138, oby trwało jak najdłużej ;:138

Piękny bukiecik ;:oj co prawda nie dla mnie, ale w imieniu męża bardzo dziękuję ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Bukiet piękny ;:oj A czy takie w ogrodzie też rosną u nas? W imieniu męża dziękuję :D
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Tak patrze sobie na Twoje róże i zastanawiam się, czy nie powymieniać paskud na coś zdrowszego! Ale chyba już nie będę się w to bawić. ;:185 Przywiązuję się do moich roślin w ogrodzie i nawet jak chorują, próbuje ratować. Widziałaś te w donicach, może przeżyją :roll:
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Dzień dobry :D Zaczęłam dzisiaj czytać Twój wątek, bo koniec sezonu sprzyja lekturze i planowaniu nasadzeń na przyszły rok. Bardzo ciekawie opisujesz swoje różyczki i doświadczenia z nimi związane. Dlatego bardzo chętnie przeczytam wszystko, co do tej pory napisałaś Ty i Twoi goście. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu.

Jeszcze małe pytanko, bardzo mnie interesuje los niby angielskich róż zakupionych w Auchaun w kartonikach. Ja kupiłam identyczne: dwie żółte, dwie czerwone i dwie różowe. Wszystkie zakwitły, ale nie mam pojęcia jakie są to odmiany. Żółtej nie było ani jednej, raczej wszystkie różowe i czerwona. Przeczytałam, że jedną z nich zidentyfikowałaś jako Cherry Lady. A reszta? Masz może zdjęcia? Ja robiłam swoim fotki, lecz wyszły kiepsko i chyba nie nadają się do rozpoznania. W każdym razie jedna na pewno okazała się Double Delight. Będę wdzięczna za wszelkie informacje ;:65
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ach Ewo jaki piękny busz ;:167 ;:oj sąsiedzi pewnie zazdrośni :wink: Ach a mi wypominają że wydaję pieniądze na takie badyle :(
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Cześć Ewuniu :wit
Od kilku dni nadrabiam zaległości u Ciebie. Twoje zdjęcia wspaniale poprawiają nastrój, bo u mnie za oknem?szkoda gadać.
Ty nad Wartą, ja nad Wisłą, pewnie mamy podobną ziemię (choć u mnie do rzeki dalej i na szczęście jeszcze wały po drodze).
Wracam delektować się Twoim lipcem. :D
Pozdrawiam
Ewa
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Witaj, Ewo :wit Spaceruje sobie po Twoim ogródku, podziwiam różyczki i nie tylko ;:215 Zostanę trochę dłużej. Muszę koniecznie doczytać jak znalazłaś miejscówki dla 19 róż, w miejscu gdzie absolutnie nie było miejsca :;230 Będę robić notatki, by udowodnić niedowiarkowi eMowi, że mam całe połacie ziemi czekającej na przyjęcie różyczek :tan

Jestem ciekawa, czy ustaliłaś imiona swoich marketowych panienek :?: Mam nadzieję, że dowiem się tego z dalszej części Twojego wątku, dlatego tez wracam do lektury ;:132 Pozdrawiam

Właśnie wypatrzyłam, że masz goldenka ;:1 To najpiękniejsza różyczka w Twoim ogrodzie ;:215 Największe słodziaki jakie znam, zawsze chętne na zabawę i pieszczoty ;:63 Dawno zawładnęły moim ;:167 Koniecznie wytarmoś swojego ode mnie za uszkami
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Jadziu - Pierwszą Olympic miałam 4 lata temu, miała pięknej barwy kwiaty. Ten krzew ma kwiaty znacznie mniejsze, ale nie przestają kwitnąć. To jakby coś za coś. Od poprzedniego zdjęcia minęły 2 tygodnie, a ona na przekór przymrozkom rozwinęła się. (Te zdjęcia są z dziś) Oczywiście , że złapała plamistość, ale jakby mniej ją dopadło niż inne. Tak sobie myślę, że warta jest polecenia.

Obrazek

Obrazek

Gosiu - fajnie, że mówisz, żebym dała szansę Vanilli, bo w końcu pokazała swój kolor. Latem była bez tego charakterystycznego zielonkawego koloru, a teraz ( własnie kolejny raz zakwitła) jeden kwiat ma własnie taki odcień. Niestety ani jeden ani drugi krzew nie urósł, może system korzeniowy był zbyt słaby? Zobaczymy za rok. Dzisiejsza Vanilla dla Ciebie

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Majko - bratki, które pokazywałam nie są samosiejkami. Wszystkie pozostałe przekwitły, uschły czy co tam jeszcze. Tylko te jedne mają się świetnie. Mają -bo ciągle kwitną! W sumie nie mam się czemu dziwić, skoro i tyle róż jeszcze kwitnie. Niby jesień, a w ogrodzie pachnie, choć oczywiście nie tak jak latem. Spójrz na dzisiejszy bukiet i na Irenę, ma 12 cm ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Daysy - w ogrodach może i są niedobitki róż, ale ile ich! Lato przyzwyczaiło nas do tego, że całe krzaczki obsypane były kwieciem, teraz są pojedyncze kwiaty i całe mnóstwo pączków. Odnoszę wrażenie, że tylko Bonica i Irena nic sobie z nocnych przymrozków nie robią, no i może jeszcze Uncle Walter.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Kasiu -te pomarańczowe różyczki niestety w naszych ogrodach nie rosną. Gdy tylko otrzymałam bukiet, zaczęłam szukać ich nazw . Wypatrzyłam je w kwiaciarni. Tam dowiedziałam się, że noszą nazwę: Mario. Sprawdziłam, gdzie mogłam - nie znalazłam informacji, że te róże mogą rosnąć w ogrodzie. ;:185 No cóż, dobrze, że mimo początku października możemy cieszyć się innymi ( Abrahamem, Mini eden rose czy Rene de Violetes i oczywiście Sahara):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Miłko - odnoszę wrażenie, że wszystko co wsadzisz do ziemi, wyrośnie i stanie się pięknym kwiatem. Tak więc maleństwa z doniczek mają dużą szansę. U mnie ciągle zbierają się na kwitnienie Candelight,Double Delight, China Town czy Amber Cover i oczywiście wiele innych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A żeby nie było, że tylko pączki, to proszę , oto Ghita

Obrazek
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Różyczki u Ewki

Post »

U mnie już nie kwitną. Tylko candy rain miała pąka ale przysechł i nie zakwitł.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Wando - żałuję bardzo, ale wielu nazw nie odkryłam. Wiem tylko, że żółta z Auchan okazała się dwukolorową Camille Pissaro i na pewno żółtą nie jest ;:173 . Chery Lady odkryłam, bo mam drugą ze szkółki i dokładnie je porównałam. Ale żeby było śmiesznie , to niemalże wszystkie NN-ki zbudowały ładne krzaczki, powiedziałabym, że ładniejsze od kilku nabytych w renomowanych szkółkach. Ale jesienią nie zdecydowałam się na zakup marketówek. Nie udało mi się zidentyfikować różyczki, która nic sobie nie robi z przymrozku, nie dość, że jest zdrowiutka, to jeszcze pączki rozkwitając nie przemarzają. Jej różowo-biskupi kolor widać już z daleka. Druga równie silna ma kolor czerwony. Obie wyglądają jakby jesień dopiero się zaczynała. Zobacz jak wyglądają dziś

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mati - moi sąsiedzi są nieczuli na kwiaty, szczególnie te, które rosną w moim ogródku. Całe lato prosiłam, żeby kopiąc piłkę uważali, by nie wpadała prosto na róże. Reakcją było wzruszanie ramionami . Czasami też mam wyrzuty, że tyle forsy wydaję na zagospodarowanie ogrodu, ale nie można rezygnować ze wszystkiego! Kosmetyki i róże to moje hobby. Pomyśl, ile oszczędzasz będąc facetem! Nie musisz płacić np. za róże do...policzków! ;:172
Specjalnie dla Ciebie z porannego spaceru Arthur Bell, Whisky i Rhapsody in Blue

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”