Różyczki u Ewki

Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Iwonko - Goldenek wytarmoszony, wypieszczony i wyczesany! A żeby było jeszcze piękniej, dziś zaczęła rozkwitać Goldenka, czyli Golden Celebration. Niestety, ma tylko jeden kwiatek, zresztą o tej porze roku wiele moich różyczek ma pojedyncze kwiaty, stąd też dziś prezentuję niemal wyłącznie portrety. Wyjątkiem może być jednak Piano czy Anisade. Marketówek nadal nie określiłam i tracę nadzieję, że uda mi się im nadać imiona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Marto - Obawiam się tego, o czym mówisz, że wiele różyczek nie zdąży zakwitnąć. Ale jeśli pogoda dopisze, to kto wie, wyraźnie widać, że mają na to wyraźną ochotę. Inaczej nie zawiązywałyby pączków Frezja, Queen Elizabeth, Sunny Sky czy Sommersonne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ja tam na Twoje róże nawet w wydaniu jesiennym wyglądają cudownie. Wiesz, że jak rosną i kwitną dalie - świata poza nimi nie widzę, ale zanim zakwitną i po wykopkach sercem jestem z różami. Zrobiłam remanent i obchód róż i stwierdziłam, że kilka z nich zmężniało, choć nie wierzyłam, że coś z nich będzie. Taka jest Bell Epoque. Mam nadzieję, ze w przyszłym roku pokaże co potrafi, bo w tym się ładnie solidnie rozkrzewiła. Othello stał się pokaźnym silnym krzewem, a Lacre raczyła zakwitnąć, choć nędza z niej była straszna. ;:173
Czy masz rację? Nie do końca. Jeśli coś posadzę i dbam, to faktycznie rośnie fajnie. Ale nie do wszystkiego mam serce i zdarzają się rośliny, które nieco ucierpiały, a nawet odeszły na wieczne łąki z powodu mojego niedbalstwa ;:306
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

I żeby dokończyć poranny spacer z aparatem wkleję jeszcze kilka fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jeszcze malwa oraz... grzybek, niestety niejadalny

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Miłko - a mnie w głowie kołaczą się dalie wsadzone do donic. Róże są niewątpliwie wdzięczne, bo dłużej kwitną, ale dalie urodą im nie ustępują. Dla Ciebie jedna z najpiękniejszych jakie mam, ale to zdjęcie nie zostało zrobione dziś

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ze też ja, miłośniczka goldenków (również posiadająca takiego słodziaka), nie pomyślałam o Golden Celebration ;:223 A miałam ja w koszyku, ale zamieniłam na inną ;:174
A co to za różyczka, którą dedykujesz Miłce? Rzeczywiście urokliwa ;:63
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Iwonko - Golden Celebration jest śliczną różą, kwitnie obficie i pięknie. Niestety dość wcześnie złapała plamistość i ani obrywanie liści ani oprysk na niewiele się zdały. Wymaga podpory, w każdym razie moje jej wymagają, bo ciężkie kwiaty powodują, że bez podpór oglądałabym je z ziemi. Natomiast Miłce zaproponowałam różyczkę, której nazwy nie znam. ;:174 To chyba najładniejsza róża jaką mam, marketówka, która już w pierwszym roku zbudowała dość duży i wysoki krzak. Jeszcze tydzień temu kwitła wieloma kwiatami. Próbowałam odszukać jej nazwę, bo to charakterystyczna różyczka o pofałdowanych, niemal pojedynczych płatkach.
Specjalnie dla Ciebie zdjęcie Golden Celebration ( z lata)

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Przepiękna odmiana ta Golden C. Taka ciepła, słoneczna. Szkoda że chorowita. U mnie róże łatwo zapadają na plamistość, więc dobieram te o podwyższonej zdrowotności :)
Aha, wielkie dzięki za info o marketówkach. U mnie z tych samych opakowań co Twoje zakwitły całkiem inne różyczki.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ewo u Ciebie różyczki kwitną jakby nie wiedziały, że to już listopad ;:oj , chyba schowałaś przed nimi kalendarz :;230 . Niech kwitną jak najdłużej, przynajmniej wiem, gdzie się wybrać na spacer aby móc nadal podziwiać śliczne panienki w takiej ilości ;:215
Piękną masz Golden Celebration ;:167 , długo rośnie u Ciebie w ogrodzie? Moja "smoczyca" jest 2-gi rok,ale przy Twojej to liliputek, słabo się rozkrzewiła. U mnie jak na razie zdrowa, jeszcze nie chorowała.
Marketówka też baardzo urokliwa no i co ważne jeszcze pięknie kwitnie ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ewa, podziwiam i wzdycham. I złoszczę się, bo mi mróz załatwił róże w połowie października ;:223 Pięknie masz, zazdroszczę okropnie.
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ja dokładnie tak jak Pepsi. ;:108
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ależ u Ciebie kwitną te róże ;:oj

Co do tej nn to mi najbardziej przypomina mix Vatican i Glyndebourne.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Nowe różyczki na nowy sezon są już w koszyku.
Niektóre z rosnących mają przyobiecane, że jak się nie wezmą do roboty, to w połowie sezonu pożegnam się z nimi.
O tym wszystkim napiszę już w nowym wątku, do którego serdecznie zapraszam.

Proszę moderatora o zamknięcie tego wątku.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”