Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

Majeczko jestem pewna, że róże szybko się zregenerują, pogodę mamy teraz sprzyjającą - deszcze i ciepło. Nie wiem ile mam róż, nie liczę (ale wcale nie tak dużo).

Grażynko ja jej nie cięłam nisko, ona wypuszcza pędy od dołu. Poczekaj, może też coś nisko wypuści.

Właśnie wróciłam z ogrodu, teraz chwasty tak łatwo wychodzą z ziemi ;:224 Przyłapałam kwieciaka na gorącym uczynku, źle się to spotkanie dla niego skończyło ;:134
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

Tak, tak - Asia,
Wyautowanie z miejsca, nie z ogrodu.... ;:oj
jeśli oczywiście będzie trzeba....na razie raczej nie....
Toż to moje jedne z najulubieńszych i z najpierwszych, świadomie kupione ;:oj
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

Witaj Asiu :wit Przytruchtałam z rewizytą i jestem pod wrażeniem róż u Ciebie - niektórych odmian wcale nie znam i muszę się douczać z pomocą Wujka Gugla
Róże pączkują Ci aż miło :D Będzie piękny kwietny popis. Asiu napisałaś:
Ogniste listki to ma A Shropshire Lad, prawie jak papryczka chili :lol: , co za róża
Masz może jakieś zdjęcia takich listeczków? Nie mam jeszcze ASL - właściwie dlaczego???? Chyba z braku miejsca na wszystkie wymarzeńce ;:145
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

Justynko uff, już myślałąm, że chcesz je z ogrodu...

Elwi do wyszukiwania bardzo przydatna jest strona http://www.helpmefind.com/rose/plants.php - chyba największa baza róż.
Dla Ciebie listeczki ASL. Pąków jeszcze nie widać:

Obrazek


Sneeprincesse:

Obrazek


Pastella:

Obrazek
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

Asiu, wpadłam z rewizytą i co widzę ;:oj, następna różanozakręcona ;:306 i to w bardzo zaawansowanym stopniu, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Naoglądałam się troszkę tych wszystkich pięknotek przechodząc przez kolejne części Twojego wątku, odwiedziłam też wątek Różane wyprawy ;:108, super podróż przeżyłam. Jeszcze niedawno po takiej eksplozji barw i kolorków zasnąć bym nie mogła, a moja lista chciejstw znacznie by się wydłużyła, bo sama nie tak dawno zaraziłam się różyczkomanią, ale że wyczerpałam już wszystkie możliwe miejsca w ogrodzie powiedziałam stop, jak dla mnie, dla tej która róż nigdy mieć nie chciała, ponad 120 róż to i tak wystarczająco dużo. Teraz chodzę codziennie i oglądam ich pączusie, które z dnia na dzień są coraz większe, oczywiście najbardziej czekam na te, które w tym sezonie zakwitną u mnie po raz pierwszy, widzę, że i u Ciebie też szykuje się pomału ich spektakl ;:108 .
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

Asiu, z helpa korzystam, tak samo jak z rosebook, aniads-rosegarden, roses.webhost - róże, które mi wpadną w oko sprawdzam gdzie się da :D O FO nie wspomnę, bo to się rozumie samo przez się ;:108
Dziękuję za zdjęcia listeczków ASL - faktycznie mocny, bordowy kolor. Taki kolorek liści mają u mnie Wedding Bells i Rosenstadt Freising, potem niestety listki robią się bardziej zielone.
Widzę, że Sneeprincesse już lada dzień otworzy kwiat :D
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

Ilona - to prawda, różyczka u mnie bardzo zaawansowana :oops: Miejsce na róże też już chyba się skończyło (albo się kończy) więc zaczynam dosadzać drobne towarzystwo dla róż.

Elwi - ASL w miarę wzrostu też traci po części ten kolorek, to cecha młodych liści. Chciałabym już rozpocząć sezon różany, jak najprędzej ;:170

Dziś zamiast róż kupiłam tawułę 'Magic Carpet' w celu zasłonięcia szamba :lol: oraz nasiona bylin, wczoraj dorwałam naparstnicę i jeszcze coś tam a w najbliższym czasie przyjdą mi jeszcze dwa zamówienia. Jedno to piwonie a drugie - byliny. W końcu róże potrzebują tła, na którym będą błyszczeć :lol: Takie wypełniacze bardzo mi się przydadzą.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

U mnie jeszcze bardziej ognista jest Brother Cadfael :D Z początku jej nie doceniałam, ale teraz wiem, że warta polecenia. Bardzo długo trzyma kwiaty i nieźle zimuje :D Dotąd nie chorowała (w październiku się nie liczy). A Mary Rose tworzy duży krzak i obsypuje się kwiatami :D Mogą się osypywać-i tak będę ją lubić, bo pachnie. A jeśli ja czuję zapach, musi być odurzający :wink:
Najbardziej Ci zazdroszczę pączków na tylu różach-u mnie tylko dwie tak szybko startują, Therese Bugnet i Stanwell Perpetual. Pozostałe mają głównie liście. I tak się z tego cieszę, bo przymrozek częściowo wytępił młode pędy :evil:
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

Ewo - nieźle zimuje - to dla mnie najmocniejszy argument :wink:
Może zdecydujesz się na posadzenie R. hugonis, Canary Bird lub R. omensis pteracantha? To są najwcześniej kwitnące róże. Bardzo wcześnie zakwita też: R. rugosa (ta zwykła). Therese Bugnet również należy do wcześniejszych, w Powsinie zawsze była jedną z pierwszych na na Stanwell ja też od dawna mam pąki.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

Asiu :D codziennie oglądam swoje róże i wypatruję pączków.
Moja Theresa chyba ma wyjątkowo słabe warunki, bo coś słabo rokuje z kwitnieniem.
Mnóstwo pączków na Nevadzie i Louise Odier. A kwitnie już doniczkowa garażowa Heidi Klum. :lol:
:wit
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

w najbliższym czasie przyjdą mi jeszcze dwa zamówienia. Jedno to piwonie a drugie - byliny. W końcu róże potrzebują tła, na którym będą błyszczeć
Asiu zdradź jakie byliny i piwonie kupiłaś? Jestem akurat po zamówieniu nowych róż i potrzebuję dla nich towarzystwa. Chciałabym, żeby było to towarzystwo inne niż na wcześniejszych rabatach ;:108 Może coś zgapię od Ciebie? :wink:
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

Oprócz tego że ciekawa jestem twoich róż, to jeszcze bardziej co Ci wyjdzie z nasion bylin.
Ja siałam w tym roku sporo jednorocznych, żeby uzyskać efekt kwietnej łączki, ale obawiam się, ze nic mi z tego nie wyjdzie z powodu wprost fatalnej jakości nasion.
Jak do tej pory wyszło kilka pojedynczych listeczków i nic więcej. ;:222
Ale może twoje będą dobre i szybko wzejdą.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2013

Post »

Krysiu - czyli sezon już rozpoczęty ;:138 Pokaż ją u siebie ;:108 Jeśli posadziłaś Therese Bugnet w dobrej ziemi (przynajmniej w dołku) to powinno być ok. Rugosy potrafią kwitnąć nawet na piaszczystych wydmach. Jak długo ją masz? Jeśli jest młoda to widocznie potrzebuje czasu, jak każda róża.

Elwi - jak przyjdą roślinki to pokażę. W kwestii dobierania towarzystwa dla róż, dopiero raczkuję i mogę popełniać straszne gafy. Nie chcę, żeby mi się rośliny powtarzały. Im większa różnorodność, tym bardziej ciekawie.

Grażynko - z wysiewem jednorocznych mam bardzo dobre doświadczenia, teraz się w to nie bawię, chcę mieć mniej pracy, więc wybieram byliny. Dlaczego z nasion? Bo wychodzi taniej :lol: Byliny sprzedawane w pojemnikach często są malutkie (z nasion będzie więcej) albo są ładne i drogie. Chcę teraz zapełnić luki między różami i nie tylko, szukam złotego środka. Część bylin zamówiłam w pojemnikach.
Jeśli masz złe doświadczenia z wysiewem nasion, być może pochodziły one od jednej firmy okrytej złą sławą... :?


Dziś też były zakupy ale do warzywnika. Moja rugosa pokazała płatki:

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”