Róże i... 2013 ;)

Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Twiggys Rose jest różowo brzoskwiniowa i tak się zachowuje jak opisujesz Rudomianko .Odpowiem za Anię bo też mam ją u siebie .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

:wit , nie moge sie jakos przekonac do pustaczkow.........,ale wszystkie roze sa piekne, tyko jedne sie bardziej inne mniej podoba..
Najlepszego dla rozyczek, bez wzgldu na ilosc platkow.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

Aniu jak czytam twoją i Agi dyskusje co do Elbflorenz to przypomina mi się moja niby Jenny Duval mówię niby bo mam wątpliwości. Mam ja od wiosny 2012r. i ma około 30cm wysokości i wcale nie rośnie, nie ma kolców.i kwitnie raz.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże i... 2013 ;)

Post »

edulkot pisze:Fajny pustaczek ale ja nie mam pojęcia co to za ślicznotka
Może kiedyś ja rozpoznamy.
Elwi pisze:Aniu, niestety nie mam pojęcia co to za jedna... Ale jak ani Ty, ani Majka nie poznajecie tej różyczki, to tym bardziej ja.
Dzisiaj sadziłam róże i od razu świat zrobił się piękniejszy.
Pozdrawiam, Elwi
Nadzieja jeszcze w Asi, muszę jej podpytać.
Ja nie sadziłam, ale przesadzałam i to sporo, też mi od razu się weselej zrobiło :lol:
Margo2 pisze:Ania ja kopię, ale coraz trudniej coś wymyślić. Chyba, że całkiem trawnik zniknie
Gosia, odpadnie koszenie, to duży plus..
Rozeta pisze:Może Asia-Camelia rozpozna? W dzikuskach i botanicznych obyta, więc jest nadzieja.
Moniczko, też o Asi pomyślałam, może zajrzy do mnie.
Ignis05 pisze:Aniu :) śliczna jest ta róża.
Przypomina z kształtu kwiatów i liści Nevadę, ale to nie ona.
Nevada chyba nie była stosowana jako podkładka.
Kwiaty Nevady są białe a różowieją pod wpływem niskich temperatur.
Ta ma na odwrót, jak piszesz.
Miłego dzionka
Krysiu, mam takie same spostrzeżenia, kwiaty u tej róży są wielkości i kształtu jak u Nevady, ale moja nie powtarza, ma inne barwy i inny pokrój.
edulkot pisze:Aniu a czy ona pachnie :?: szukam w podkładkach i ciągle jeszcze nic nie znalazłam.
To masz podobnie jak ja z moją dzikuską multiflorą - nie wiem czy to podkładka czy siewka ale jest cudowna
Majeczko, nie pamiętam, ale jak nie pamiętam to pewnie nie jest pachnąca.
kogra pisze:Macie szczęście z tymi podkładkami czy siewkami.
Mnie się takie nie zdarzają, ale w tym roku mam jedną na ogrodzie i czekam na pierwsze kwiaty.
Ale pewno to zwyczajna dzikuska i trzeba będzie ją wyautować.
Różnie z tym bywa, większość moich podkładek to zwykła multiflora. Sprawdzałam większość z nich.
Annes 77 pisze:Aniu jaka dziś pogoda u Ciebie? Ociepliło się choć troszkę?
U mnie ma być ciepło,pojadę dziś posadzić kilka różyczek,mimo,że chyba mnie ostatnio przewiało
Pozdrawiam
Aneczko, u mnie ostatnie dni były piękne, ciepłe i zaciszne, super ;:oj
Cały swój wolny czas w tym czasie poświęciłam na ogród, przekopałam ponad 30 róż... Dzisiaj pada i deszcz i śnieg i grad był i wieje itd. Ale to, co zaplanowałam jak na razie zrobiłam, jeszcze jedna gruba rzecz mnie czeka, ale już nie przekopki a upiększanie ogrodu.
Rudominka pisze:Aniu, śliczne pustaczki pokazałaś...znowu moja lista się wydłużyła ;:224
Czy Twiggy's Rose bywa bladoróżowa? Bo mam różę podobną do tej na twoich zdjęciach, tylko ona najpierw jest różowawa, a potem bieleje.
Aniu, ta róża jest raz jasnoróżowa, raz morelowa, w zależności od kwitnienia i pogody. Potem bieleje nieznacznie, ale tak robi większość róż.
JAKUCH pisze:Twiggys Rose jest różowo brzoskwiniowa i tak się zachowuje jak opisujesz Rudomianko .Odpowiem za Anię bo też mam ją u siebie .
O właśnie.
alexia pisze::wit , nie moge sie jakos przekonac do pustaczkow.........,ale wszystkie roze sa piekne, tyko jedne sie bardziej inne mniej podoba..
Najlepszego dla rozyczek, bez wzgldu na ilosc platkow.
Na pustaczki przychodzi czas później, ja na początku wcale na takie róże nie patrzyłam, dopiero teraz, jak mam już przesyt wypasionych róż, bardziej zwracam na nie uwagę.
danutab pisze:Aniu jak czytam twoją i Agi dyskusje co do Elbflorenz to przypomina mi się moja niby Jenny Duval mówię niby bo mam wątpliwości. Mam ja od wiosny 2012r. i ma około 30cm wysokości i wcale nie rośnie, nie ma kolców.i kwitnie raz.
Są czasem takie róże, które ćwiczą naszą silna wolę..
Ja swoją chyba przekopię w inne miejsce, może jej nie pasuje tam albo co?



Kochani, zamykamy ten wątek, zaraz otworzę nowy, już pora na aktualne sprawy, rok 2013 za nami :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”