Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Maju ja też mam tą samą Casanovę co ty i bardzo mi się podoba i masz rację że mało kwitnie a szkoda bo ma bardzo ładny kwiat.Podziwiam Twoje souveniry ja mam 3 i jak na razie nie mam na liście żadnych chociaż lista jest spora.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Ja już nawet w linki nie zaglądam ;:174 bo miejsce sie skończyło, a zachcianki mogłyby sie znów pojawić :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Majeczko, jak tam wiosna :?: Blisko? U mnie dzisiaj było trochę słońca ;:3 , ale temp. nie chciała wyjść powyżej 0'C.
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Cześć Majka!
Do żółtych róż nastawienie ma podobne, ale na kilka odmian się skusiłam - planuję je neutralizować fioletami i błękitami, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Golden Wings urocza ;:173
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

robaczek_Poznan pisze:Cześć Majka!
Do żółtych róż nastawienie ma podobne, ale na kilka odmian się skusiłam - planuję je neutralizować fioletami i błękitami, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Golden Wings urocza ;:173
Ja również :lol: W tym sezonie, jeśli nie pomarznie to, co żółte, będzie już co nieco na żółtej rabatce.
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Witam prawie niedzielnie :wit
Tylu gości a ja nie mam weny do pisania :oops: tylko łażę, oglądam, czasem czytam, jeszcze rzadziej piszę ;:131 to chyba przesilenie wiosenne albo przemęczenie zimowe ;:219
Stron nastukałam ;:oj że trzeba nowy wątek otwierać a mnie się nawet myśleć nie chce ;:219

Moni, Kasiek Golden Wings jest na specjalnej rabacie gdzie królują jak ja to określam 'złoto' z niebieskimi dodatkami.
Rośnie tam też 'marketanka' czyli różyczka kupiona zimą w jakimś markecie

Obrazek

nawet powtórzyła pod koniec sierpnia
Obrazek

a teraz wygląda całkiem nieźle, tzn tak wyglądała przed tym atakiem zimy ;:173
Rośnie też tam maleńka Coco ale gryzie mnie w tym miejscu bardzo
Obrazek

Zamiast Coco chyba posadzę http://www.petrovicroses.rs/common/web% ... dpurse.jpg jeżeli nie będzie wychodzić taka żółta lub zdobędę Golden Lodge http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.64251

No i kupiłam śliczną hortensję niebieską żeby ładniej to wszystko się prezentowało Hortensja Hydrangea Blue Heaven Everbloom
http://www.fuchsiahybrida.pl/sklep/hort ... _everbloom

cdn
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Majeczko, Coco faktycznie średnio pasuje, zawsze możesz ją przesadzić albo oddać w dobre ręce ;:333
Hortensję Blue Heaven mam od ubiegłego lata, bardzo ładnie rosła, ale jeszcze nie wiem jak przezimowała...ponoć ma kwitnąć na pędach 2-letnich i tegorocznych :D
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

gloriadei pisze:Majeczko :wit
to dałas nam cudny pokaz w odcieniu złota ;:138
Goldenek uroczy bez dwóch zdań! Mnie jeszcze urzeka Christine Helene ;:167
posadziłam już Helenae Semiplena i urosła bardzo łądnie przez lato, prawie jak twój Doktorek - zakryją całą kratkę przy tarasie od zachodu :heja .
Gdyby Chistine tez była tak żywotna, chetnie ją dosadzę do kompletu .
Jak się u ciebie sprawuje?
Ewuniu ta którą sobie zostawiłam ma jeden niewielki pęd ale do ostatniej lustracji był bardzo zielony i nawet miał listki na końcu, jak będzie rosnąć w tym roku zobaczymy. Ta którą dałam córce to podobno wyrosła na 1,5m i miała nowe listeczki - córka okrywała ją specjalnie przed tymi mrozami bo zabrała się do rośnięcia. Wygląda na to że to jest dobra róża, w sezonie opowiem o niej więcej. ;:173
Tak wyglądała moja w styczniu
Obrazek
kogra pisze:Majka zobacz na ten różany wykaz - http://7vallees.eu/melarosa/utilisation ... osiers.htm
Znalazłam tam sporo róż o nieznanych mi nazwach. ;:224
JAKUCH pisze:Ja już nawet w linki nie zaglądam ;:174 bo miejsce sie skończyło, a zachcianki mogłyby sie znów pojawić :wink:
Grażynko zajrzałam a jakże ale nic mnie nie zachwyciło nowego. Jadziu popatrzeć zawsze można ;:306
danutab pisze:Maju ja też mam tą samą Casanovę co ty i bardzo mi się podoba i masz rację że mało kwitnie a szkoda bo ma bardzo ładny kwiat.Podziwiam Twoje souveniry ja mam 3 i jak na razie nie mam na liście żadnych chociaż lista jest spora.
Danusiu Casanovę chyba wyautuję ale to w przyszłości, na razie dosadzam jej Souvenirów herbatnich, może jakoś się zgrają. ;:173
Jule pisze:Majutek nie czekasz na slonce ;:oj ja czekam na slonce jak na zbawienie ;:3 kocham slonce i moje sily witalne wzrastaja im wiecej go swieci ;:108
Julek bo jak jest słońce to od razu większy mróz ;:303
ewamaj66 pisze:Chodzę po ludziach i rozpaczam, bo w nocy było -17. No boję się, że różom aż tyle mogło jednak zaszkodzić.
Ewuniu i to ma być wiosna ;:303 normalnie strach o tym myśleć. Przymroziło u nas jak zrobiło się słonko a dzisiaj nawet ładnie grzało ;:3 a w nocy będzie ziębić bardzo ;:303
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8554
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Majeczka nie mów tak nawet no....boje sie mrozu bo u mnie prawie zero śniegu ;:145
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

majka411 pisze:
Do tego te bardzo urokliwe 'długie rzęsy u oczku' - mnie zachwyca nawet teraz jak oglądam zdjęcia. Liczę że jak podrośnie a wymarzać nie powinna bo to strefa 4b to widok będzie cudny ;:215

Majeczko już jest śliczna ;:196
Deirde pisze:Golden Wings jest bardzo piękny.
Jest Golden, White Wings - a widziałaś ten?
Salmon Wings:
http://www.roseraie-fabien-ducher.com/e ... -Wings.htm
_ninetta_ pisze:No tak, nie dość, ze jest Golden to zaraz znajdzie się pięć innych, równie pięknych :wink:
Kusicielki!!!
Ewa, -17 stopni? Nieźle przymroziło.
Majeczko takie rzęsiaste bardzo przemawiają do mojego ;:167 ;:306
Gosiu widziałam ją ale nic właściwie o niej nie wiadomo, podobna do Coco więc pewnie tej nie kupię. Z Wingsów to podoba mi się taki cukiereczek http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.131584 dobrze że niedostępny.
Anetko i tak właśnie się rozszerza ta różyczka ;:306 ale przyznaj że ta maleńka Mini Wings jest śliczna
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

robaczek_Poznan pisze:Majeczko, Coco faktycznie średnio pasuje, zawsze możesz ją przesadzić albo oddać w dobre ręce ;:333
Hortensję Blue Heaven mam od ubiegłego lata, bardzo ładnie rosła, ale jeszcze nie wiem jak przezimowała...ponoć ma kwitnąć na pędach 2-letnich i tegorocznych :D
Kasiek zamierzałam się wykopać Coco wiosną ale nie mam innej na jej miejsce więc pewnie posiedzi do jesieni.
Rośnie mi tam hortensja różowa bardzo podobna do Pink Wonder everbloom jako maleńka sadzonka kwitła wspaniale

Obrazek

A dzisiaj widziałam na niej zielone pączusie nowych listków czyli wygląda na to że mrozy nic jej nie robią. :uszy
Tej swojej sypałaś specjalny nawóz do niebieskich hortensji :?:
Keetee pisze:Majeczka nie mów taknawet no....boje sie mrozu bo u mnie prawie zero śniegu ;:145
Dorotko u mnie też śniegu nie ma , wygląda tylko jakby poprószone cukrem pudrem i to miejscami ;:145
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8554
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

No dokładnie ...cukrem pudrem.... :roll:
Ale co ma byc mróz...może symboliczny co ;:4 ;:180
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Majutku,
Ale czaderskie linki podałaś teraz ;:180
A z tym przesileniem-przemęczeniem, to mam tak samo ;:196 wczoraj padłam o 21, kompromitacja....wstałam na równe nogi przed piatą...teraz znowu sztucznie podtrzymuję się przy życiu kolejną kawą....Niech to już się skończy... ;:223
Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”