Różanka w Sudetach, cz. 2

3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

Heniu! A to letnie wspomnienie jaką ma nazwę?
Marta
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

Jadziu, może uda się ukorzenić Bering i Duett, czy radzisz wsadzać patyczki do gleby w ogrodzie czy do doniczki?
Aniu, mimo, że masz mniej czasu na ogród ale Twoje róże są przepiękne i stanowią wzór dla wielu osób tu na FO.
3 KOTY, to letnie wspomnienie to Elmshorn z Nadią R. /z boku po prawej /.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

Heniu możesz posadzić do doniczki, a doniczkę zadołować też tak robiłam ,ale przeważnie wsadzam bezpośrednio do ziemi .Może jak masz dużo patyczków to spróbuj parę ukorzenić w gazetach tak dla ciekawości .Do ukorzeniacza i w mokre gazety i worki foliowe w temp.15-18 *Nic nie tracisz, a możesz zyskać .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

Moje parapetowe zasiewy ładnie wschodzą i zanosi się na ogromne pikowanie, czy też coś siałaś?
Heniu, siałam na krążki torfowe lobelię, ostróżkę hiacyntową i złocień maruna. Trochę się martwię, bo jakoś nie widzę, żeby coś kiełkowało :cry: Ile czasu powinno minąć żeby coś było widać? Może coś źle zrobiłam... Nasiona jeszcze mam, najwyżej wysieję normalnie do ziemi.
Pozdrawiam, Elwi
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

Jadziu, niestety na razie nic nie będzie z ukorzeniania Duetu, jakoś mizernie wyglądają badylki, znaczna część poczarniała i obawiam się, że będą za słabe do rozmnażania. Z Beringiem spróbuję, kilka sadzonek włożę do ziemi a kilka do mokrych gazet.

Elwi, życzę sukcesów w zasiewach, moje siewki wyszły po tygodniu ale jeszcze nie mają właściwych listków, czekam na nie i na pikowanie.

Ja dzisiaj walczyłam z usuwaniem czarnej maty spod kory na "rabacie długiej", leżała tam od 2009r. i już dość, matom dziękuję, nie dość, że utrudniała spulchnianie gleby wokół róż, nie przepuszczała nawozów to po odchyleniu ukazywały się krecie kanały spacerowe. Obrazek
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

Heniu masz rację usuwając te maty, służą tylko skrytej robocie kreciej, a chwasty i tak rosną sobie nad matą. Mam taką w dwóch miejscach - przy trawach żeby kamyki leżały nad ziemią a nie w ziemi, i drugi kawałek podłożyłam pod wielki pniak żeby mi nie zarastał perzem i podobnymi chwastami. Wśród róż nie wyobrażam sobie takiej maty. :roll:
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

Heniu przyszłam zobaczyć co u Ciebie słychać w ogrodzie. Ja już z grubsza posprzątałam, opryski zrobiłam, teraz jeszcze muszę zasilić róże jak tylko trochę popada bo tak to tylko spłynie a nie wsiąknie w glebę. W zeszłym roku miałam wielki problem z różami Renaissance, jesienią musiałam je wykopać i posadzić do donic były w opłakanym stanie a Lina mi padła. Ewunia dosłała mi teraz i jestem bardzo zadowolona, bo róże ruszyły, więc w tym roku będą rosły w donicach.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

Maju, kładłam tą matę przed laty jako "super sposób" na to aby nie zginąć w chwastach, rzeczywiście chwastów nie było zbyt wiele ale róże się rozrastały trzeba było spulchniać pod krzakami znacznie większe place niż na początku po posadzeniu, mata to uniemożliwiała a krety i tak ryły kopce tuż przy samych krzakach róż. Dobrze, że już się jej pozbyłam.
Danusiu,ja też mam już róże ogarnięte, kopce rozgarnięte, miedzianem opryskane, rozłożyłam przekompostowany obornik pod krzaczkami, ogród sprzątnięty po zimie, tak że czekam na kwitnące forsycje i wtedy będę cięła, nie chcę zbytnio tego przyspieszać bo z tą pogodą różnie bywa, szczególnie tu w górach.
Bardzo podejrzanie wygląda po zimie hortensja Anabell, chyba zmarzła, nie wiem jak to możliwe bo zima była lekka, nic mi nie zmarzło a ta sucha, może odbije, na razie czekam.
Ciekawe co z Twoimi Renaissance, dlaczego nie rosną, może sadzonki słabe, u mnie rosną bez zarzutu, żadna mi dotąd nie padła. Masz rację podkuruj je w donicy, częściej podlewaj słabym roztworem nawozu magicznego, powinny się wzmocnić.
Czy nowa Lina to zakup czy reklamacja?
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

Chyba nie wszystkie róże z tej serii Renaissance są dobre, u mnie bardzo kiepsko spisuje się Sandra i Ghita, marne są od początku i nie wygląda na to, że coś się zmieni.
Awatar użytkownika
Alutka102
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1722
Od: 29 sie 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północno wschodnie okolice Warszawy

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

:wit
U mnie bardzo kiepsko spisuje się Nadia Renaissance. Przez dwa lata, może miała w sumie z sześć kwiatków.
Nina z kolei co roku przemarza do kopczyka. Amelia natomiast, tak jakby zamierała. Najbardziej jestem zadowolona z Ghity, Bonity i Lei.
Reszta to młodziaczki, więc zobaczę jak będzie w tym roku.
Z pozdrowieniami Ala
Zapraszam do moich wątków
Marzenia nigdy nie przechodzą na emeryturę
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

Alu,
spróbuj teraz wiosną wykopać Amelię i obejrzyj jej korzenie. Może je nicienie zaatakowały. Moja Perennial Blue tak miała i musiałam ją wywalić ... :( .
Albo po prostu róża słabnie, bo nie wypuszcza włośników. Albo ... zamień ją na nowy egzemplarz :wink: .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

Witaj Heniu,
moje siałam już chyba z 10 dni temu. Wzeszła tylko lobelia :( No nic, poczekam jeszcze, może reszta się pozbiera...
Hortensją Anabelle się nie przejmuj - i tak trzeba ją ciąć bardzo nisko, kwitnie na pędach tegorocznych. Z tego co obserwuję u swojej Anabelki, co roku najstarsze pędy usychają i jest to całkiem naturalne.
Pozdrawiam, Elwi
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Różanka w Sudetach, cz. 2

Post »

AniaDS pisze:Chyba nie wszystkie róże z tej serii Renaissance są dobre, u mnie bardzo kiepsko spisuje się Sandra i Ghita, marne są od początku i nie wygląda na to, że coś się zmieni.
No właśnie, czasami się zastanawiam czy z kiepskiej sadzonki można wyhodować ładny krzak róży, myślę, że trzeba próbować, może przesadzić do donicy do dobrej ziemi, zasilać częściej rozcieńczonym nawozem, ostro przyciąć pędy dla rozkrzewienia, chuchać, dmuchać i przemawiać do królewny a może i zagrozić eksmisją na kompost :;230
Moja Sandra, zaczyna drugi sezon u mnie, ma tylko jeden pęd, pokazała w zeszłym roku kilka pokręconych, podeschniętych kwiatków i też zamierzam się za nią ostro zabrać w tym roku, podejrzewam jej podatność na choroby grzybowe i tu nie chodzi o czarną plamistość ale o szarą pleśń, zaplanowałam, że krótko ją przytnę a potem systematycznie będę się starać zapewnić jej odpowiednią profilaktykę, trzeba będzie też częściej podlewać glebę herbatką z pokrzywy, mam nadzieję, że wyprowadzę ją na ładną różę. Ostatecznie zawsze można skorzystać z rady Rozety
Rozeta pisze:Albo ... zamień ją na nowy egzemplarz .
Elwi, mam tych bukietowych hortensji kilka odmian ale żadna tak mi się nie zachowała jak Anabellka, może to jest i naturalne ale marzyłam o dużym, ładnym krzaku a tu szykuje się cięcie przy gruncie.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”