Róże Maddy77

Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Maju z moim M to trzeba tak małymi krokami ;:224 Musi się oswoić ze sytuacją, nie należy do tych co podejmują decyzję "już". Dlatego też czasami sama podejmuję decyzję, bo zanim on przemyśli to szansa by przepadła, a na końcu i tak by mi przyznał rację :wink: Każdy ma swoje za uszami, a ja już się do tego przyzwyczaiłam :;230 Jak demontowaliśmy kostkę to mu się nie podobało i patrzył sceptycznie, a jak zaczęłam dosadzać róże i wsadzać inne kwiatki i podsypałam korą to jednak stwierdził, że nie najgorzej to wygląda ;:224 A wiosną jak wszystko zakwitnie to już w ogóle będzie zachwycony, jak to on ;:172

Moniko u mnie to duuuuużo zakostkowane i nie mam gdzie sadzić ;:174 Trzeba sobie jakoś radzić ;:224
Na leżak na pewno niejeden będzie miał chrapkę :;230 ale jest mój ;:112
Koralowy kolor Coralki bardzo by pasował do Twoich białych kamieni ;:224

Kasiu chyba niektórych skusiłam na Coralkę, ale naprawdę warto ją mieć, jest niepowtarzalna ;:167

Grażynko w tym roku mam już zakaz ściągania kostki :;230 W przyszłym roku prawa strona będzie ściągnięta, żeby było symetrycznie ;:224
Kostka jest tak wybrana, by pozostały ścieżki do przejścia :wink: I dużo teraz leżakuje pod wiatą ;:224
W dalekiej przyszłości marzy mi się kostka granitowa, więc dlatego teraz ściągam tą :wink:
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże Maddy77

Post »

Tylko czy potem w dalekiej przyszłości będzie jeszcze miejsce na położenie tej granitowej ? ;:109 ;:112
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże Maddy77

Post »

:wit Magda, co słychać w temacie ogród i kosteczka :;230
posłuchałaś zakazu nie ruszania kosteczki :;230 czy już masz nową koncepcję. :D
W niedziele jadę wkopać róże i podlać wszystko, bo zrobiło się sucho.
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże Maddy77

Post »

Ależ ta Coral Castle śliczna :shock: Queen of hearts też ;:167 Zaczynają mnie brać koralowe róże. Tylko gdzie ja bym miała je posadzić???
A u Ciebie to niedługo kostki nie będzie :lol:
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Róże Maddy77

Post »

Następna kusicielka :;230 , chyba wpadnie w moje łapki Coral Castle ;:167
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Witam wszystkich z mglistej Wielkopolski :wit
Słonko świeciło u Nas do soboty, a od niedzieli takie mgły, że lepiej z domu nie wychodzić ;:185
Większość prac ogrodowych już prawie zrobione, zostały jeszcze krokusiki do zasadzenia ;:224
Większość różyczek przycięte i przesadzone w swoje docelowe miejsca. Kilka różyczek ścięłam i rozkwitają w domku ;:3 Ostatnie różyczki mają jeszcze kilka pąków, ale czy one jeszcze zdążą zakwitnąć ;:224
Grażynko zostało dużo jeszcze miejsca z kostką i na przyszłą kostkę granitową :wink: A przecież jakieś ścieżki muszą być by jakoś dojść do kwiatków :;230

Maju ogródek zaczyna przechodzić w stan spoczynku. Różyczki i pozostałe drzewka zaczynają już gubić liście i widać zbliżającą się jesień ;:131 Jestem pełna obaw jak przezimują moje królewny ;:224 Mam tylko nadzieję, że ta zima będzie znacznie łagodniejsza dla Naszych ogrodów :wink:

Agnieszko Coralka zdecydowanie wygrała w tym roku :;230 Nadal kwitnie, chociaż już widać u niej oznaki jesieni ;:174
U Ciebie miejsca tyle, że chyba nie musisz się o nie obawiać przez najbliższy czas ;:224
A kosteczki jeszcze trochę zostało, bo dostałam zakaz na ściąganie ;:224 Ogólna koncepcja już jest i kroki zostały podjęte, ale pozostałe prace w przyszłym roku ;:172

Madziu :oops: Nie miałam pojęcia, że ta różyczka wywoła takie zainteresowanie ;:131 U mnie znalazła się przez przypadek, a stała się moją miłością ;:167
Mam nadzieję, że dobrze zniesie zimę ;:224
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże Maddy77

Post »

U mnie też mgła, że na kilka kroków nie widać.
Oj idzie zima i to szybko. ;:174
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże Maddy77

Post »

Masz zakaz ściągania kostki? :;230 Ale co już zrobiłaś tego nikt nie odbierze, jeszcze M będzie się zachwycał, jak różyczki rozkwitną. :D
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Grażynko proszę nie strasz jeszcze zimą :wink: Póki co różyczki jeszcze kwitną :tan I czekam aż kilka z nich otworzy swe piękne pączki ;:131

Beatko zakaz dotyczy tego roku :;230 I tak nie miałam już w planach więcej ściągać ;:185
M już tak ma, że najpierw pomarudzi, pomarudzi a jak zobaczy efekt końcowy to będzie zadowolony :;230 A jak już na wiosnę zakwitną różyczki i zrobi się kolorowo to wtedy będzie do końca przekonany :wink:
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Róże Maddy77

Post »

Piękny kolor Schackenborga, uwielbiam tą różyczkę.
Ja jestem w trakcie przekształcania trawnika w rabatki ale jak mi się skończy trawnik, wezmę się za demontaż kostki :wink:
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Róże Maddy77

Post »

Widzę Madziu, że kostki wciąż ubywa, a roślinek przybywa jak w takim tempie nastąpi jej demontaż w przyszłym roku, to naprawdę niewiele jej zostanie :;230. Ładne rabatki, fajnie rozplanowane tylko czy ta tawuła billarda nie zasłoni pozostałych, mam ją i jest to dość duże i wysokie krzaczysko, z roku na rok zwiększające swą objętość. Co roku likwiduję nowe przyrosty (sadzonki) i naprawdę nie jest to łatwe ma zbity twardy korzeń, tylko ostra siekiera daje radę.
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Dobrze, że wciąż nie mam u siebie kostki, kłopot z głowy :;230
Dużo miejsca na nią w sumie już nie zostało ;:224
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Witam :wit
Miałam dziś szczęście i przez dokładnie 5 minut wyjrzało słonko za chmurek :tan Szybko pobiegłam do ogródka i cyknęłam ostatnie zdjęcia różyczek ;:3
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Jesień zbliża się nieubłaganie, codziennie coraz więcej liści jest do zbierania, a pogoda tylko do zakopania się w kocyku z dobrą książką i kakao ;:131

Anetko ja póki co jeszcze trawnika nie muszę zmniejszać, ale w takim tempie kto wie :;230 Chociaż może mi być ciężko go ruszyć, bo trawnikiem rządzi M ;:224

Ilonko docelowo kostki zostanie tylko tyle co by dało się przejść, czyli przysłowiowe ścieżki :;230
Trochę mnie zmartwiłaś tą tawułą, bo nie myślałam, że ona taka ekspansywna ;:223 Zobaczę jak będzie się rozrastać w przyszłym roku, najwyżej będę zmuszona poszukać jej nowego miejsca ;:224

Aniu po co zakładać kostkę, skoro potem i tak będzie ściągana :;230 Najlepiej położyć kilka płyt kamiennych lub jak kto co woli tylko w miejscach tzw. do przejścia :;230
Ja mam jeszcze ten problem, że jak ją demontuję to pod spodem znajduję beton i muszę z powrotem układać tą kostkę, co M komentuje śmiechem :? Chociaż tak naprawdę to już jej dużo do ściągnięcia nie zostało, jedynie przy wymianie na nowszą będzie modyfikacja w kształcie ścieżek, ale to za jakieś 10 lat :;230

Życzę wszystkim dużo słonka w te jesienne dni ;:3
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”