Róże Maddy77

Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Róże Maddy77

Post »

Magda, w sprawie sąsiadów - to jeszcze nic.... ;:224
gdy u mnie było malowanie siatki - ponad 40 mb, sąsiedzi cały tydzień mieli areszt domowy :;230 :;230 :;230 potem nabrali wody w usta ;:224
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Justyno SC za to kwitnie bez przerwy, nie było dni by nie miała kwiatka lub pąka :tan Pod koniec września też zaczęła łapać plamistość, ale nie w jakimś dużym stopniu, kilka listków miała plamki i tylko raz mszyce na niej miały czelność usiąść, ale Decis załatwił sprawę :;230
Teraz wiem, że dokonałam dobrego wyboru ;:138
My mamy ten problem, że płot jest na naszej posesji, a co za tym idzie jego renowacja leży po naszej stronie, ale oni chętnie pozwolą nam wchodzić na ich posesję jak będziemy remontować :;230 I tyle jeśli chodzi o pomoc sąsiedzką. Są też źli, że wywaliłam im tuje, które chroniły ich od wiatru, ale u siebie nie posadzą, ach szkoda słów ;:185

Maju podchody powiadasz :;230 Chyba, że chcą aby im też taki demontaż przeprowadzić ;:224 Chyba będę musiała z nimi porozmawiać :;230
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Róże Maddy77

Post »

Mezczyzni wbrew pozorom sa bardzo "ciekawscy" jezeli chodzi o sprawy, demontazowo-remontowe i takie z tej grupy. U mnie sasiedzi na poczatku, tez zaraz na spacer z psami wychodzili albo cos pilnego mieli do zrobienia na ogrodkach a to tylko po to zeby zobaczyc, co tam znowu przybijam, maluje czy przykrecam.
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże Maddy77

Post »

Maddy, ja też jestem bardzo zadowolona z Koralowego Zamku - zdrowiutka różyczka i ma taką wolę życia i kwitnienia, jakby zima jej nie dotyczyła ;:170
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże Maddy77

Post »

Nie dziwcie się panom.
To kobiety są bardziej inicjatywne.
A jeśli do tego mają swój urok, to i nic dziwnego, ze za płotem sznurem panowie się przechadzają.
U mnie jest to samo.
Jak tylko młotek czy kielnię mam w ręku, nie mówiąc o kilofie, to sąsiedzi też zagadują.
Szkoda tylko, że do pomocy nie są tak chętni jak do patrzenia. :uszy
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Bo mężczyźni to wzrokowcy :;230 :;230 :;230
Grażynko ja jestem bardzo inicjatywna :;230 Jak remontowaliśmy domek to M bał się, że zacznę ściany burzyć, a ja tylko tapety zrywałam i kazałam kilka dziur wykuć ;:224 I tak się powściągałam :;230
M o swoich obowiązkach względem ogrodu sam pamięta, ja jedynie go nakierowuje co jest do zrobienia, bo nigdy nie miał z tym styczności. I już jest powiadomiony, że przy sprzyjającej pogodzie demontujemy kostkę :tan
Nie miałam już kupować róż w tym sezonie, ale nie mogłam się powstrzymać i skusiłam się na Alexandra - Princesse de Luxembourg ;:1 Oczywiście jest to wina Majki :;230 Kusi i kusi i ja się w końcu skusiłam ;:172 A tak na serio to grzechem było by jej nie kupić, a będzie mi idealnie pasować do nowej rabaty czerwono-biało-różowej :heja
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Róże Maddy77

Post »

Magduś, dobry wybór. W tym roku kupiłam Alexandrę... i kwitnie cały czas. Szybko opadają płatki, ale też momentalnie pojawiają się nowe pąki. Tylko pamiętaj, że ona dosyć wysoka rośnie koło 120-130 cm u mnie ma, z niższych polecam Herkulesa.
Maja to nieświadoma kusicielka :;230 człek się naogląda, a potem choruje :;230
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Róże Maddy77

Post »

A w przyszłym roku będę się byczyć na tym leżaczku :;230 Właśnie pomalowany przez M ;:196
Obrazek
:;230 to mnie rozśmieszyłaś. Chętnie to zobaczę :;230
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Witam serdecznie :wit
Pewnie jak każdy o tej porze spędzamy jak najwięcej czasu w naszych ogródkach ;:224 Również miałam trochę pracy, no i trzeba było zdemontować kostkę :;230
M trochę pomagał, ale z chorymi korzonkami to nie miałam serca zbytnio go wykorzystywać ;:174 Ja nie wiem jak faceci to robią, ale zawsze jak jest cięższa robota to albo ich nie ma albo ciężko chorują ;:224 Tym razem sąsiedzi cichutko siedzieli w domu :;230
Jako, że kostka jest zawsze kładziona na piasku, a ja nie miałam jak go wywieź zdecydowałam się go przekopać z ziemią znajdującą się pod nim. Na wiosnę będzie jeszcze raz przekopane z kompostem.
Większa połowa jeszcze nie jest gotowa, ale zdecydowałam się, że Wam pokażę nową koncepcje ;:224
Przed i Po (lewa strona jak się wychodzi z domu)
Obrazek Obrazek

W miejscu dwóch prostych będą tulipanki, a na czerwono to tawuła billarda.

A tu różyczki, które rosną już na tym kolombie
Obrazek
na różowo - First Lady
na czerwono - Astrid Grafin
na niebiesko - Alexandra - Princesse de Luxembourg

Przed i Po ( prawa strona jak się wychodzi z domu)
Obrazek Obrazek

na różowo - migdałek trójklapowy
na czerwono - tawuła billarda

Prawa strona będzie miała taki sam kształt co lewa, ale dopiero na wiosnę.
Różyczki bardzo dobrze zniosły przesadzanie i mam nadzieję, że im to nie zaszkodzi i ładnie się zakorzenią.

Moja Królowa kwitnie na całego i martwię się o nią czy zdąży przed zimą zdrewnieć ;:174
Obrazek Obrazek

Niezwykły kolor ma Queen of Hearts
Obrazek

Ostatni kwiatek Pastelki
Obrazek

I moja świeżynka
Obrazek

Madziu bardzo mi zależało właśnie na takiej wysokiej róży, a przy okazji jest cudowna ;:131
A co do leżaczka to brakuje mi jeszcze do niego poduchy i będzie legowisko jak się patrzy :;230
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże Maddy77

Post »

Magda, teraz rozumiem jaki miałaś plan z tym wyjmowaniem kostki. Najpierw po kilka ... aż tu nagle pokazuje się piękna rabatka lewa i prawa :;230 :;230 Czy M się wcześniej nie zorientował co planujesz :;230 :;230
Bardzo mi się Twój pomysł i rabatki podobają. Z naszymi połówkami rzeczywiście tak jest, że jak cos trzeba zrobić to się okazuje, że właśnie ich coś boli. Ja też znam te wykręty :;230 :;230
Twoja Królowa pięknie kwitnie, jestem bardzo zadowolona, że ją mam. ;:168
Kusisz czerwonym kapturkiem ;:oj
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Róże Maddy77

Post »

No proszę, ludziska kostę kładą a tu się zdejmuje :roll:
Bardzo ładna rabata się zapowiada - przemyślana. Dołki pod tulipany wzorcowe. U mnie wsadzone - a raczej upchane do koszyków, mają mniej miejsca.
Leżak na pewno posłuży. To mebel ogrodowy o którego zawsze są bitwy
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże Maddy77

Post »

Maddy, widzę że kostki systematycznie ubywa ;:138 Przybywa różyczek i jest pięknie :uszy
Coral Castle/Schackenborg C. cudnie kwitnie, moja też jeszcze w kwiatach, ta róża to prawdziwy hit sezonu ;:333
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże Maddy77

Post »

Super nawet to wygląda i jakie oryginalne. ;:224
Ciekawa jestem ile jeszcze zdejmiesz tej kostki.
Może wystarczy żeby porobić chodniczki pomiędzy rabatami na całym ogrodzie ?
To by dopiero była innowacja. ;:224
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”