Róże Maddy77

Zablokowany
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Róże Maddy77

Post »

Witam wszystkich zakręconych różanych maniaków :wit Za waszym przykładem postanowiłam podzielić się moimi małymi maleństwami :wink: Są jeszcze młodziutkie, gdyż pochodzą z tegorocznych wiosennych nasadzeń. Pierwsza, która się przyjęła i tym samym ma pierwsza pąki jest Reine des Violettes. Oto ona:
Obrazek Obrazek

A wszystko zaczęło się od zakochania się w Eden Rose :D Długo kazała na siebie czekać, ale koniec końców puściła długo oczekiwane listka :wink:
Obrazek

Również upragniona różyczka Falstaff:
Obrazek

Red Eden Rose
Obrazek

Queen of Sweden
Obrazek

Climbing Waltztime
Obrazek

A to taki dodatek :wink:
Obrazek

Jest jeszcze kilka różyczek do pokazania, ale jeszcze nie pokazały pełnego wdzięku :wink: oraz kilka, które są na liście do kupienia :D

Jestem początkująca i będę wdzięczna za wyrozumiałość jeżeli chodzi o wklejanie zdjęć :wink:
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże Maddy77

Post »

Witaj Maddy77.
Fajnie że dołączyłaś do różano zakręconych. Jakie masz jeszcze różyczki do kupienia?
Będę czekała na kolejne zdjęcia. :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże Maddy77

Post »

Hej Magda:)

Zaczynasz od bardzo fajnych różyczek,których u siebie nie posiadam jeszcze ;:224
Piszesz,że wszystko zaczęło się od Eden,to równiez moja ukochana róża,Red Eden miałam,ale padła mi w ubiegłym roku z wiosennego sadzenia.
Gdzie kupiłaś swoje różyczki?
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Witajcie dziewczyny :wit
Dziękuje za odwiedziniki w moich skromnych progach :wink: .
Beatko do zakupu jest spora lista, a na niej m. in. pnąca Maritim, Winchester Cathedral, Summer Song, urocza Pastellka, Heidi Klum, czy Leonardo i jest kilka jeszcze do których wzdycham, ale ciężko wybrać :( . Aktualnie nr 1 na liście zakupów jest James Galway :oops: , ale nigdzie nie mogę go dostać :(

Aniu Twój ogród zapiera dech w piersiach i mówisz, że jeszcze jakiś różyczek nie masz?! Muszę się przyznać, że Twój wątek był jednym z pierwszych których z ukrycia śledziłam i dowiadywałam się dużo ciekawych rzeczy :oops: . Wymienione różyczki pochodzą z R. Niestety 3 z 13 od nich mi się nie przyjęły: First Lady, Chippendale oraz Sebastian Kneipp :( . Kupowałam również na allegro, choć jestem świadoma, że to ryzyko ale czasami warto spróbować :wink: . Te allegrowe to mi. Jude The Obscure, LO, Boule de Neige, L.D., Golden Celebration. Póki co to wszystkie puściły, a czy kwiatki ich będą takie jak należą czas pokaże :wink:
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże Maddy77

Post »

:wit Witaj w sezonie różanym ;:196
fajnie że jesteś już zerknęłam i widzę, że będziemy miały co podziwiać.
Napisz nam jaki masz ogród, łatwiej jest wczuć się w to co opisujesz.

Powinnaś w stopce wstawić namiar na swój wątek, bo trudno jest do Ciebie trafić. ;:108
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Witaj Maju! Ogródek mam przy domku, taki niewielki, ale zawsze to coś :wink: . Nasze marzenie ziściło się latem zeszłego roku, więc tak naprawdę jesteśmy na początku tworzenia swojego miejsca na ziemi. Przed nami jeszcze wiele błędów ogrodniczych, ale za to naszych własnych. Na początku była mowa o 2-3 drzewkach iglastych plus trawka, ale po spałaszowaniu przez znajomych moich zapasów(domowe kompociki i musy) postanowiłam, że posadzę drzewka owocowe(mój M dał mi wolną rękę co do urządzenia ogrodu, oczywiście jego sugestie są brane pod uwagę;)). I tak się stało. Jednak buszując po netku trafiłam na zdjęcie Eden Rose i wpadłam po uszy :oops:. Zaczęłam szukać co to za róża i tak trafiłam tu, no i się zaczęło :tan. Na szczęście trawa jeszcze nie było posiana, więc mogłam wydzielić rabatki na różyczki :D. A oto lewa część mojego skromnego królestwa :wink:, prawa jest troszkę większa również z drzewkami owocowymi, ale trawnik jest okropny więc nie pokazuje, bo nie ma czym się chwalić :wink:
Obrazek
Oczywiście po drodze powstał mały ogródeczek warzywny :D. Pod płotem oczywiście są posadzone pnące różyczki patrząc od rabarbaru rosną: Jude the Obscure, Red Eden, Elfe, miejsce na Maritim, a na końcu Schneewalzer. Z drugiej strony warzywnika rośnie Waltztime Climbing.
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Jak wszystko równiutko zrobione :D
I elegancko, czyściutko.
Będzie u Ciebie dobrze różyczkom ;:oj
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Róże Maddy77

Post »

Zauważyłam,że sporo nas zaczyna od "oczarowania" Eden Rose ;:3
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Dziękuje Aniu ;:196 Po obserwacji tutejszych ogródków czasami dech zapiera i wiem ile jeszcze przede mną pracy, ale wcale mi to nie przeszkadza. Twój ogród powala na kolana i nie mogę się już doczekać kiedy moje różyczki i reszta podrośnie. Również marzy mi się kostka wokół rabat, ale z przyczyn finansowych muszę z nią poczekać do przyszłego roku.
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Już za rok będziesz miała spore krzaczki, aż się zdziwisz :D
Róże to wdzięczne rośliny, pełne uroku i szybko rosnące ;:108
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże Maddy77

Post »

No nie, jaki porządek. Nie martw się błędami, ile ja musiałam udawać kota ze Shreka przed M, żeby coś przesadził, nie zliczę. Ja mam zawsze super pomysły, a później okazuje się, że niestety saperem nie będę- mylę się częściej. :;230
Przy ścieżce będą same róże? Ja powsadzałam pomiędzy szałwię omszoną i to był jeden z moich lepszych pomysłów. :heja
Maddy Ty wymyśliłaś coś przed posianiem trawy, ja oczywiście po. Mina mojego M bezcenna,jak poprosiłam, żeby w miejsce trawy powstała rabatka. ;:oj
Trawy możesz nie pokazywać, ale chociaż zdradź, jakie drzewka rosną.
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Beatkomiędzy różami przy ścieżce posadziłam kilka lawend, spodobały mi się również orliki, choć muszę przyznać że o tej szałwii też myślałam, ale u nas ciężko ją dostać. Robię już listę co muszę zakupić na wiosnę przyszłego roku. Oczywiście wszystko by się chciało od razu, ale budżet ograniczony no i M cały czas kalkuluje ile to już wydałam na kwiatki :wink: . Gdzieś czytałam, że dziewczyny wolały róże kupić niż bluzkę i muszę przyznać że miałam to samo :;230, a potem nie było w co się ubrać :wink:. Rodzinka już wie, że z ciętymi kwiatami ma się nie pokazywać;)
Te 3 drzewka to jabłonki: papierówka Żółta Oliwka, Lobo i Ligol(najlepszy na mus jabłkowy do jabłecznika, mogę szczerze polecić:D). Natomiast z drugiej strony rosną: Węgierka zwykła(na powidła :D), czerwone gruszki Faworytka i Bicolor, 2 czereśnie(niestety do wymiany po tej zimie) oraz moja wymarzona śliwa Renkloda Ulena też do wymiany :( . Ta zima była okropna i drzewka zgłupiały przez te temp., więc na jesień czeka mnie nowe zamówienie.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże Maddy77

Post »

Hej Maddy 77 :wit

Na początku dzięki za miłe słowa ;:196 Tak brakuje mi teraz po tej koszmarnej zimie około 35 róż,liczba drastycznie się powiększyła.
Wczoraj wykopałam kolejne mizeroty czyli The Pilgrim oraz Pat Austin. W kolejce czekają Pomponella,William Scheakspeare,Lawender Dream i jeszcze prawdopodobnie Westerland.Bardzo słabo wyglądają Aphrodite z letniego sadzenia oraz 3 letnia Papageno i Mini Eden Rose ;:145
Wymarzły mi również róże nn,dobrze,że kilka róż dokupiłam teraz na wiosnę,bo chyba nic by nie zostało ;:223
Ledreborg wykopałam i wsadziłam do donicy,zobaczymy czy reanimacja się powiedzie ;:224

James Galway dostaniesz w niemieckiej szkółce:) Na jesień robimy z dziewczynami wspólne zamówienia do szkółki zagranicznej i tak zdobywamy nasze chciejstwa,które rzadko spotkasz w Polsce.
Elfe sadziłaś teraz wiosną tak? Mam dużo róż z Rosarium....dobrze od nich spisuje się Rhapsody in Blue,Charles Austin i Ghislaine de Feligonde,mam też od nich Elfe,która ładnie przezimowała ;:108
Edenki kocham bardzo,mogłabym mieć ich cały szpaler i nie przeszkadza mi to,że one są rabatówkami w naszym klimacie może to i lepiej,że nie trzeba kombinować dla nich pergoli?

Cheppendale się nie przyjął? Hmmmm a ja chciałam właśnie u nich ją kupić ;:224

Pozdrawiam Cię serdecznie ;:196
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”