Róże Georginii ( Alicji) cz.III

Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże Georginii ( Alicji) cz.III

Post »

Ewa Bardzo dobry film poglądowy.Właśnie tak robię.Ja też trochę się boję tej ciepłej długiej jesieni,już jedną taką przerabialiśmy.Ale od poniedziałku ma się już znacznie ochłodzić i całe szczęście.
Moje róże też nie chcą iść spać ,jest ciepło i wilgotno więc niektóre wiążą jeszcze pąki.Z bylin kwitną mi tylko goździki,będę musiała je przykryć stroiszem. Rabata będzie piękna,kwiaty w delikatnych kolorach.Ewuś ja bym już nie zamawiała,raczej poczekaj do wiosny.Mnie też się świetnie pracuje przy takiej pogodzie ,nadrobiłam wszystkie zaległości z całego sezonu.Wszystko poprzesadzałam ,zrobiłam obrzeża z cegły na rabacie malinowej,truskawkowej i pomidorowej.Na wiosnę jak znalazł.

Jolu może jednak znajdziesz dla niej nowe miejsce,teraz jest sezon i jeszcze można śmiało ją przesadzić.

Smarti moja chyba przyzwyczajona do takiego przyginania ,bo tylko przyciągnęłam koronkę do ziemi i ułożyła się zupełnie płasko na ziemi.Takt że lekko ją podwadziłam widłami amerykańskimi od strony szczepienia.Natomiast jak ją odkopuje na wiosnę to tak właśnie robię jak ty ,zostawiam ją i sama pomału dochodzi do pionu.Palika nie wyjmuję ,więc pozostaje tylko przywiązać do niego.Deszcze zmyje z niej ziemię i wszystko jest OK.Widzę że masz takie samo doświadczenie z różami piennymi jak ja.Jednak to jest najlepszy i najbezpieczniejszy sposób.Po przymrozkach pójdą na nią gałązki sosnowe.
I jeszcze powiem że zawsze najpierwsza pod ziemią wypuszcza paczki.Jak ją stawiam to jest obsypana nowymi paczkami.

Halinko w taki sposób na pewno przezimuj.Ja ma dwie RU i Abigaile.Rosarium rośnie wśród róż
rabatowych i kładę ją pomiędzy nimi. Abigaile rośnie przy płożącym iglaku i koronka trafia pod niego,nawet nie przykrywam stoiszem.

-- Pt, 22 lis 2013, 20:28 --

Aniu w przyszłym sezonie będziesz już doświadczoną ogrodniczką ze specjalnością róże ;:215
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Róże Georginii ( Alicji) cz.III

Post »

Alu, oby :-)
ja raczej hortensjowa jestem.... róże na 3 miejscu ( po naparstnicach)
te nazwy Twoich rabat to od owoców, które na nich rosną, czy to określenia kolorów róż na nich rosnących? :?:
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże Georginii ( Alicji) cz.III

Post »

Hortensje to tylko na razie.Są bezproblemowe ,więc mało zaprzątają naszą uwagę.Róże to co innego.Trudna miłość.Malinowa bo po malinach ,które przesadziłam wiosną ,no i róże też w kolorze malin.Pokój różany bo ma wejścia jak do pokoju ,po bokach róże i na środku jak na stole,dwie Naweda i Marquerite Hilling.Pod modrzewiem ,bo pod modrzewiem.Hortensjowa ,bo rosną azalie ,różaneczniki i hortensje.Renesansowa ,bo kolekcja z serii Renaissance.W końcu trzeba jakoś nazwać rabaty. :lol:
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Róże Georginii ( Alicji) cz.III

Post »

pięknie... i z pasją :-)
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Róże Georginii ( Alicji) cz.III

Post »

Słuchajcie ,a jakby tak do takiej piennej podjechać z taczka z ziemia albo z jakims pojemnikiem i wcale tak nisko nie trzebaby było jej opuszczać na dole kopczyk ,a korona np w wiadrze ;) ma ktoś takie doświadczenie ,bo ja wiosną mam 4 pienne upatrzone i nic mnie juz nie odwróci od tej decyzji.:)
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże Georginii ( Alicji) cz.III

Post »

Aniu :uszy

Agnieszko uważasz że w wiadrze to róża nie przemarznie.Wszystkie posadzone w donicach albo zakopujemy w ziemi albo dobrze zabezpieczamy w pomieszczeniach.Lepiej nic nie kombinuj i korzystaj z doświadczenia innych.Może ktoś i ma takie doświadczenie ,tylko pewnie róży już nie ma. ;:108
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże Georginii ( Alicji) cz.III

Post »

Bardzo wszystkim dziękuję za odwiedzanie mojego wątku różanego.Sezon się skończył,róże śpią pod kopczykami.Wraz z wiosną i rozpoczęciem prac przy różach,otworzę nowy wątek.
Teraz wszystkich zapraszam do wątku ogrodowego.
Proszę o zamknięcie wątku.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”