Różanka Marion

Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Różanka Marion

Post »

Jestem ciekawa Twojej wiosennej Heidi Klum,moja w pierwszym roku pięknie zakwitła kilkoma kwiatami,niestety po zimie strasznie zmizerniała i w końcu padła bezpowrotnie :( Chciałabym znać przyczynę jej unicestwienia,tym bardziej nad nią boleję,bo czytałam,że dziewczynom nie wymarza ;:224 Moja Arthur Bell kupiona na all rośnie,ale z roku na rok słabiej....ech chyba zacznę zamawiać tylko terminatorki :uszy
Awatar użytkownika
marion215
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2010, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sosnowca

Re: Różanka Marion

Post »

Grafinę mam dopiero od ubiegłej wiosny. Rosła w półcieniu, kwitła pięknie a czy przemarzła okaże się tej wiosny. Mam nadzieję, że nie bo jest piękna. Oczarowana jestem również różą J.W.Gethe pięknie pachnie, kwitnie całe lato i była zdrowiutka do końca.
Aniu nie strasz mnie.Moja Heidi pięknie kwitła, rośnie w bardzo wyeksponowanym miejscu i była moim oczkiem w głowie. Mam nadzieję że zima nie zrobi jej krzywdy. Arthura kupowałam w R. po posadzeniu od razu padł jako jedyna róża.
Dani40
100p
100p
Posty: 124
Od: 21 sty 2013, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Różanka Marion

Post »

Bardzo dziękuję..
Pozdrawiam Danuta.
Awatar użytkownika
marion215
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2010, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sosnowca

Re: Różanka Marion

Post »

Nie ma za co.Jeśli masz jeszcze jakieś pytania nie ma sprawy, chociaż jestem bardzo młodą różomaniaczką chętnie odpowiem.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różanka Marion

Post »

Ja mam Chopichona kupionego za parę zł. i jemu nic nie przeszkadza, a to podobno też Heidi Klum .Mam Arturka i nie narzekam na niego zdrowiutki i ślicznie kwitnie .Moje róże tez mają tylko kopczyki .Tylko 1 jest nakryta jedliną to La France ,gdyż piszą ,ze lubi przemarzać i węgierki mają powiększone kopczyki choć podobno są wytrzymałe
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
anjaanjaan
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 wrz 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Różanka Marion

Post »

Annes 77 pisze:Marion oni tego nie rozumieją.....najlepsze jest to jak kupuję nową różę i pytam się go:"Ładna prawda"? a on na to:"Przecież taką już masz ,tą czerwoną" hehehee :;230 to nic,że to dwie różne odmiany :;230
Ja już przestałam pytać, co mam kupić i czy ładne :-))) Szkoda czasu. Jak coś ma być kupione - to idę i kupuję. Oni widzą tylko ogólny efekt i po jakimś czasie nie widzą już co jest nowego - oby efekt końcowy im się podobał. Wszystko to funkcjonuje bez zarzutu do momentu jak trzeba przywieźć ziemię lub obornik - to dopiero jest narzekanie... ;:131
Awatar użytkownika
marion215
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2010, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sosnowca

Re: Różanka Marion

Post »

Ja już dawno pogodziłam się z tym, że w temacie rośliny i opieka nad nimi jestem zdana tylko na siebie.
Awatar użytkownika
marion215
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2010, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sosnowca

Re: Różanka Marion

Post »

Grafinę mam pierwszy sezon.Wszystko okaże się po zimie.Złożyłam zamówienie w R.na:
Emelie, Musimara, Mme. Isaac Pereire,Reine de Violet, Rose de Resht, Mme. Pierre Oger, Luis Odier, Victor Verdie, Morgengruss, Charles Austin mam nadzieję, że będą pięknie rosły.Przyjadą w maju w doniczkach.
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Różanka Marion

Post »

Witaj Mariolko :wit !
Widzę, że i Ty skusiłaś się na różane zakupy wiosenne :D . Z moich zaledwie kilkuletnich obserwacji wynika, że zimowe nieróbstwo ogrodowe przeradza się właśnie w zakupy internetowe. I ku przestrodze powiem Ci, że co roku są one coraz większe i obfitsze ... :twisted: . No bo przecież, jak tu żyć bez roślin przez pół roku, prawda :lol: ?
Z wymienionych powyżej zamówionych odmian róż, to oprócz pierwszych dwóch, które mało znam, resztę uważam za naprawdę super! Niektóre, to moje ulubienice, np. Mme. Pierre Oger ;:167 . Z pewnością będziesz z nich zadowolona!
:wit
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
marion215
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2010, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sosnowca

Re: Różanka Marion

Post »

Mam taką nadzieję, że królewny będą piękne. Zależało mi na czerwonej pnącej i pachnącej róży stąd Musimara, Emelie z ciekawości. Jak będą rosły i czy będą zdrowe to się okaże.
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Różanka Marion

Post »

Mme. Isaac Pereire ma lekką skłonność do mączniaka prawdziwego, ale to u niej fizjologiczne można powiedzieć. W genach ma tę przypadłość i nawet pryskanie na niewiele się zda. Trzeba ją po prostu sadzić w przewiewnych miejscach. Za to jak kwitnie, to oczu i nosa nie można od niej oderwać :D .
:wit
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
marion215
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2010, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sosnowca

Re: Różanka Marion

Post »

Moniczko dziękuję za radę. Na pewno skorzystam ;:196
Awatar użytkownika
marion215
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2010, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sosnowca

Re: Różanka Marion

Post »

Zmieniłam zamówienie zamiast : Emelie, Musimary i Morgengruss będzie: Martha, Alexander MacKenzie i Gishlaine de Feligonde. Pozostałe bez zmian. Myślę, że to lepszy wybór.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”