Różane impresje

Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Różane impresje

Post »

znalazłam takie zdjęcie, między innymi...
http://www.rosebook.ru/roses/gallery/spray/mary-ann/24/

a tu jeszcze moje zdjęcia do kompletu:

Obrazek

Obrazek
jak myślicie? bo ja jestem dobrej myśli,
Ewo,
rzeczywiście bardzo podobna do Chippendale'a, i rzeczywiście na zdjęciach ładniejsza od niego, chyba ;:173
Ewomajowa,
ja tez lubię grzebać w ziemi, cudzej też ;:173
Pozdrawiam
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różane impresje

Post »

Witaj Justynko :wit
Zaczęłam przeglądać Twój wątek i z każdą stroną podoba mi się coraz bardziej ;:215 doszłam do 33, jutro ciąg dalszy. ;:101
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różane impresje

Post »

Justynko, nawet nie wiesz jak rozumiem te Twoje dylematy różane. Siedzę już w tych różach dobry miesiąc i końca nie uwidzisz ;:219 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Różane impresje

Post »

Chyba jednak szukanie i męczenie się ma sens, skoro trafiłaś w tak dopasowaną różę :D Wydaje mi się, że kolorem pasuje. Ma także przepiękny kwiat :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Różane impresje

Post »

Ewomajowa,
juz nie dałabym rady dalej, a serce piknęło mi jak w przypadku 'Pastelli' lub 'Hot Chocolate'....ma oczywiście to sens, oj ma... ;:3

Edyta,
przede mną trochę zwariowany okres, dlatego postanowiłam wczoraj sprężyć siły.....i zakończyć te "męczarnie" :lol:

Majko - edulkot :wit
witaj serdecznie, ja wprawdzie jestem na ukończeniu wątku, i dziękuję za dobre słowo, ale sama nie pamiętam co działo się i w którym momencie, może tez sobie poczytam ;:306

Dzisiaj moje impresje różane postanowiłam podsumować...zdjęcia wieczorem....w tym momencie żaba odmawia współpracy :evil:
Pozdrawiam
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różane impresje

Post »

Justynko wyczytałam że byłaś w Końskowoli i podziwiałaś róże pana Tomka.
Piszesz:
P.s. Przepiękna jest róża Alissar Princess of Phoenicia, polecam, nie znam jej, ale jest niesamowita. Bardzo oryginalna.
Czy ja widziałaś u pana Tomka i czy ma ją w ofercie bo mam straszną ochotę na nią ;:167 a w zachodniej szkółce kosztuje 22 euro, szkoda mi tyle kasy. :roll:

Wiesz ale ze mnie gapa ;:306 ;:306 ;:306 polazłam do Floribundy a tam jak byk zaraz za pierwszą jest jej oferta ;:oj już sobie ją zamawiam :heja
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różane impresje

Post »

;:65 ;:65 Czekamy na zdjęcia i podsumowanie :D
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Różane impresje

Post »

Majutko, bo tak może będę się zwracać ;:196
Tę różę widziałam w punkcie sprzedaży, i zrobiła na mnie piorunujące wrażenie...ona jest niesamowita, oszałamiająca, ma to tzw. "coś". Na zdjęcie nawet bym nie spojrzała....bo "nie w moim typie" ;:306
przekonałam się i do takich róż ;:224 kurczę....
Moim zdaniem zasługuje na bycie soliterem, albo na kępę posadzoną oddzielnie, wśród zieleni, żeby ja dodatkowo wydobyć i podkreślić. U mnie nie ma już takiego zakątka ogrodu i tylko dlatego nie zdecydowałam sie na zakup, mimo, że nie wiem nic o jej cechach...

Majka, mówisz, masz.... :wink:

....wszystkie róże były pokazywane w wątku na bieżąco....

W moim ogrodzie najlepiej sprawowały się te róże:
'Fryderyk Chopin', któremu poświęciłam zdecydowanie za mało uwagi, ale i tak codziennie się widzieliśmy w oknie ;:306 chyba miłość od pierwszego widzenia, tzn. rok wcześniej, jedna z moich pierwszych świadomie kupionych róż ;:167
Obrazek

'Chippendale', zdecydowanie faworyt w teście wigorności i zdrowia, ale mało kwitł, zakup wiosenny, absolutnie niesamowity ;:167
wywarł na mnie silne wrażenie, jest wśród róż o charakternych kolorkach.....obok miniatorowej 'Knirps'
tutaj w zestawieniu róż, pt."energetyczne"
Obrazek

Teraz zestawienie "delikatesków"......uwielbiam te jasne barwy, muśnięte delikatnie oranżami, morelami i różami...
Tutaj numer jeden, to oczywiście 'Pastella': elegancka, niezawodna, stale kwitnąca, bezobsługowa, zmienna i intrygująca ;:167
Obrazek

Teraz mix róż różowych ;:173
zawiodła mnie First Lady, kwitła po przesadzeniu tylko jeden raz, poza tym, chyba jej wybrałam nieodpowiednie miejsce, ale jest niesłychanie elegancka, najbardziej - tzn. u mnie :oops: ..... i do tego zdrowa i niesłychanie długo trzyma kwiat...
Do 'Queen Elisabeth' mam sentyment, to moja pierwsza róża sprzed lat - nn, rozpoznana tutaj, na forum, zaniedbywana kilka lat, jakby jej nie było...a i tak kwitła, i do tego jest coraz silniejsza ;:167

Obrazek



Ponieważ jesteśmy przy różowych, na uwagę zasługuje przedszkolak 'William Shakespeare 2000', ze względu na kolor i strasznie wymagania stawiane fotografowi :oops: niemożliwa czasami do sfocenia, ale wszyscy widzą jej piękno już z daleka....z bliska juą gorzej - pokrój krzewu i liście :?
to jedyna róża, która rośnie przy Chopinkach....i nawet jest w tym zestawieniu dobrze...nie rywalizują....
Obrazek

teraz mix białych,
zdecydowanie faworytką jest zdobyta u naszej Ewy - Glorii 'Graceful Palace' ;:167 , zakup z wiosny, a bardzo kwitnąca, chyba 4 razy, nie do pobicia w proporcjach wielkości krzewu - mniunia oraz wielkością kwiatu, pachnącego cudownie, ale trzeba się prawie kłaśc na ziemi :;230 , w zestawieniu z u mnie taką sobie 'Kent'
Obrazek

Najgorszą różą u mnie była 'Kronenbourg' :cry: tak chora, że nie ma ani jednego zdjęcia...
Mam prawie 50 róż, posadzonych w tym roku....
nowości z jesieni, których jestem szalenie ciekawa, to 'Kurfurstin Sophie' i 'Sweet Memories'...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różane impresje

Post »

Justynko, nie słyszałaś, westchnęła, ach............. 8-)
'Sweet Memories' to powinna być piękna róża. Dużo o niej podczytywałam.
Jak do tej pory nie zdążyłam jej zamówić.
Pięknie je przedstawiłaś.
WSZ2000 aż tak Ci podpadł, a ja zamówiłam aż 2 sztuki.
Ta róża jest bardzo chwalona.
Chopin, piękne eleganckie kwiaty i ten kolorek ;:170
Cieszę się, że 'Graceful Palace' jest taką niziutką różyczką, o taką mi właśnie chodzi.
Do 'pierwszej damy' nie mam serca, coś jest nie tak z nią.
Kasia-robaczek ma ładny krzak, ale przyjrzyj sie czy kwiat jest taki sam. ?
Masz aż 50 krzaczków , to nie mało ;:108
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Różane impresje

Post »

Majka,
Odnośnie "szekspirka"....
Podpadł, ale o liściach i krzewie gdzieś juz pisałam, a może nie mam do niego ręki, na koniec nawet rozchorował się. Jest jedyną różą o takiej barwie kwiatu u mnie....trochę się zawiodłam, ale to jedyna moja angielka....również przedszkolaczek i ma wszystko wybaczone....może za blisko rośnie Chopinów, a tamte, to juz spore krzewy i może ją trochę oszwabiały... ;:173 czekam na przyszły rok i następne lata....
'Fryderyk Chopin' to róża specyficzna, powinna - również według mnie, rosnąć osobno, z małym podsadzeniem....to klasa sama w sobie....może być z tyłu ze względu na wzrost....nigdy u mnie nie miała mączniaka ;:138 widziałam ją w różance w Kozłówce....z innymi, na brzegu ;:219 . Jest bardzo widoczna, ale tam stlumiona jakby przez 'Kronenbourg'i....
'Graceful Palace'....
Podchodziłam do moich krzaczków wielokrotnie...by powąchać. Szał....trochę blado wypadła przy 'Pastellach' :oops: przy tej ich żywiołowości....ale tak właśnie miało być, one miały być zgrabnym uzupełnieniem....
Pierwsza dama kwitła w tym roku nietypowo, mam jej zdjecia z trzech sezonów....to zapewne ona ;:108

Krzewy , ktore mam, były posadzone głownie w tym roku....Może i sporo, ale mi mało....postawiłam w następnym roku jednak na obserwacje.....nowych 12 róż w ogóle nie znam...i jeszcze chcę przecież tę jedną krolewnę dokupić ;:108

Wybierałam jeszcze krzewy do drugiej miniróżanki....mam na nie oko codziennie prawie....
Rosną w niej poulsenki renesansowe....krwista i jedyna w swoim rodzaju Ingrid, Augusta L. i pachnące księżne Mary....doszła też tam 'Bouquet Parfait', z innej strony...
I o nich też jakąś wiedzę mam.... :wink:

Jeszcze tak sobie kombinuję...zaslugują na to.....Pastellka, Czekolady, 'Cornelia' i "pierwsza dama" jeszcze bedą mieć oddzielne sesje.....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Różane impresje

Post »

....kolejno odlicz :wink:
'Pastella' ;:333
Obrazek

'Hot Chocolate' ;:167
Obrazek

'Cornelia' ;:167
Obrazek

i szanowna 'First Lady' ;:170
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różane impresje

Post »

Cieszy mnie to, co czytam Justynko u ciebie, bo 'Graceful Palace', Chippendale oraz Pastellę mam na liście zakupowej. Co prawda jest tam także Pierwsza Dama, ale co do niej to mam nadzieję, że lepiej się spisze niż w Twoim ogrodzie :D .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Różane impresje

Post »

Cornelia mnie urzekła i zaczynam się za nią powoli rozglądać :D First Lady rosła u mnie w okropnym miejscu i nie pokazała, na co ją stać. Myślę, że po przesadzeniu będzie ładniejsza. Mam słabość do jej kwiatu :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”