Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Zablokowany
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Z ogromną radością , ponieważ zakwitły u mnie pierwsze róże :tan , pragnę je zaprezentować. To mój drugi sezon z tymi pięknościami, ale pierwszy w liczniejszym gronie. W tej chwili mam w ogrodzie około 100 krzewów, przy czym liczba ta jeszcze się powiększa. Róże stały się moją miłością i największą pasją. Prawie wszystkie to nasadzenia z ostatniej jesieni bądź wiosny, tak więc młódki.

No to zaczynamy 8-)


Parole - wielkokwiatowa, Kordes, 2001. To ona rozpoczęła sezon! Kwitnie już od wtorku, dopiero w czwartek mogłam ją zobaczyć. Znana też m.in. pod nazwą XXL - i nic dziwnego, średnica kwiatu 16 cm. Prawdziwy olbrzym. Trochę komicznie to wygląda na takiej krótkiej łodyżce. Kwiat trzyma się już 6 dzień, ciekawe jak będzie dalej. Płatki lekko płowieją (może dlatego, że ma full słoneczka). Aparat trochę przekłamuje kolor (rozjaśnia go). Pachnie, podobno mocno. Dla mnie średnio, porównując ją do następnej piękności.

Obrazek

Obrazek




Rose de Resht opisywana jako róża portlandzka, damasceńska. Pochodzi z terenów dawnej Persji, sprzed 1880 roku. Silny zapach, kwiaty ciemno różowe. Od razu mnie zauroczyła!

Obrazek

Obrazek



Pastella - Rosen Tantau 2004. Piękna rabatówka, z grupy róż nostalgicznych. Szkoda tylko, że nie pachnie. Na razie rozwija się powoli. Piątkowe deszcze nie zrobiły na niej wrażenia. Bardzo się cieszę, że ją mam, na razie nic więcej nie mogę o niej powiedzieć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Parole i Pastellę kupiłam już z pąkami. Rose de Resht wypuściła je już u mnie. Nieśmiało rozkwitają kolejne róże, niebawem kolejne zdjęcia.
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Asiu wspaniała pasja. ;:180 Różyczki piękne, a Pastella jak dla mnie cudna. :wink:
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Melduję się w nowym wątku :wit Ile radości z pierwszych róż ;:3
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Moniczek, Aszko witam Was :wit
To prawda, niesamowicie się cieszę. Bardzo jestem ciekawa, jak Pastella się dalej rozwinie, bo jeszcze się w pełni nie otworzyła.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Ale pięknotki:) Pastella jest cudna,czekam również na kwiaty:)
Będziemy u siebie podziwiać nawzajem królowe:)
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Śliczne masz róże! Pastella cudna. Będę zaglądać, bo moje róże jeszcze daleko w polu z kwitnieniem.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Przyszłam podziwiać Twoje róże i nie wyjdę od Ciebie aż do zimy. :shock:
Ty chyba ogrzewasz swój ogród bo tak pięknie rozkwitają, moje jeszcze w pąkach.
Parole mnie zachwyciła ale chyba nie zachorowałam na nią, Rose de Rescht mam ale gdzie jej do Twojej - maleńkie pączki, za to Pastella wpadła mi w serce zwłaszcza jej obojętność na deszcz - muszę ją mieć. ;:65
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Dziękuję Wam za odwiedziny :)

Aniu, moje dopiero zaczynają kwitnienie i jest ich kilka. Liczę, że za jakieś dwa tygodnie róże zaczną masowo kwitnąć. U Ciebie już jest co podziwiać.

Kaniu mnie też Pastella zauroczyła i trochę zaskoczyła ale póki co jestem z niej zadowolona.

Majko moje róże były kupowane już z pąkami. Tylko RdR wytworzyła je pod moim okiem ale jeszcze w Warszawie. Przyznam, że Parole kupiłam ze względu na zapach, tak o niej piszą. Ale już teraz wiem, że są o wiele mocniej pachnące róże, przede wszystkim historyczne.
Pastella jak widać jest obojętna na deszcz - w piątek miałam przelotne opady a z piątku na sobotę padało i to dość porządnie. Zdjęcia robione były już po deszczu. Parole i RdR okryłam przed deszczem, podejrzewam, że one gorzej by to zniosły. Na przykrycie 2 sztuk mogłam sobie jeszcze pozwolić - byłam w domu przez niecałe trzy dni i chciałam się nacieszyć moimi różami.


Do kwitnienia szykują się: First Lady - (to świeżutki zakup) i Św. Tereska z Lisieux.

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Asiu, ale masz ładne różyczki. Na mnie dodatkowo robi wrażenie drugi plan - jak Ty masz czyściutko wokół róż, ani nawet małej trawki nie widać :shock: :uszy .
Podziwiam, bo u mnie pełno chwastów - nie nadążam z pieleniem :? .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Tak idealnie to wcale nie jest. Ja też nie nadążam z pieleniem. Cały piątek i sobotę na to poświęciłam, zostało jeszcze kilka róż do "obrobienia". Następną okazję będę miała za tydzień, a tymczasem chwasty rosną cały czas. Myślę nad tym, żeby wyściółkować róże. Ograniczyłoby to rozwój chwastów, poprawiło glebę.
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Asiu, pięknie zaczęłaś sezon różany ;:215 . Pokazujesz prze-piękności... :D .
Również nie mogę doczekać się pierwszego kwitnienia mojej Parole (jesienne nasadzenie) ;:65 . Ten kwiat i kolor... ;:170
A Pastella :shock: ...cudna!!! Taka z lekka Edenowata, prawda?
R. de Resht piękna i niezawodna żelaźniaczka :wink: . Muszę się nad nią zastanowić ;:108 . Tylko trochę obawiam się, że wyrośnie na trudny do okiełznania krzaczor. To taka po części dzikuska... :roll:
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Asiu, pięknie Ci kwitną ! Piękna jest Pastella, coś czuję, że na nią zapoluję :lol:
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże, róże, róże... - Asia - 2011

Post »

Asiu, zauważyłam, że zastanawiasz się na Perennial Blue. A więc chcę Ci powiedzieć, że widziałam ją dziś kwitnącą w ogrodniczym i jest... cuuudna! Ma mnóstwo pąków i kolorek taki c.różowy ze sporą domieszką fioletu. Nie zastanawiaj się, tylko bierz!!! Z pewnością nie będziesz żałować zakupu. Zapewniam ;:108 .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”