Moja róża - Przemek85

gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Moja róża - Przemek85

Post »

Przemku
Bardzo obiecująca ta krzyżówka ;:63 ;:63 Jak duży jest ten kwiat w cm?
Strasznie lubie dodatek odcienia morelowo-brzoskwiniowego!
To dobre wieści o późniejszym wykształceniu kwiatu!
Zakwitły mi siewki Bonici 82, ale pierwsze kwiaty za płoty :) czekam na kolejne.
sev
200p
200p
Posty: 492
Od: 6 maja 2009, o 12:07
Lokalizacja: Roztocze

Re: Moja róża - Przemek85

Post »

Wow, na prawdę interesujący odcień, ciekawe jak będzie z intensywnością kwitnienia innymi cechami.
Ja w tym roku skrzyżowałem Mr Lincoln x La Reine Victoria oraz Mr. Lincoln x Mme Pierre Oger, - czekam aż dojrzeją owoce, jeśli coś wyrośnie z nasion efekt może być ciekawy bo to róże z 2 rożnych, mało do siebie podobnych grup.
Przemek85
50p
50p
Posty: 93
Od: 1 lis 2008, o 23:56
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moja róża - Przemek85

Post »

W tej chwili kwiat ma około 6-7cm. Myślę, że ta róża może mieć w przyszłości max 10-11cm kwiaty. Na razie to jedna z najzdrowszych róż w wyniku tego krzyżowania. Jedna z różowych w tej chwili dogorywa mimo ratowania chemią. Czytałem, że to normalne i niewiele krzyżówek wytrzymuje pełny rok.

A Bonica 82 zakwitła swoim kwiatem, czy może zakwitło coś nowego? :) (W takich wypadkach zawsze liczę, że pszczoły zrobią jakąś niespodziankę :wink: )
Przemek85
50p
50p
Posty: 93
Od: 1 lis 2008, o 23:56
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moja róża - Przemek85

Post »

sev Trzymam kciuki. Jak się uda to purpurowe lub bordowe pompony mogą efektownie wyglądać :D Warto też wybierać odmiany, które łatwo wydają owoce. W tym roku tak nie wybrałem i podejrzewam, że nie będę miał zbyt wiele nasion. :roll: Ale będę dalej próbował :)
sev
200p
200p
Posty: 492
Od: 6 maja 2009, o 12:07
Lokalizacja: Roztocze

Re: Moja róża - Przemek85

Post »

Próbowałem robić tez krzyżówki na Fruhlingsduft ale ma dziwnie zbudowane kwiaty - pylniki wymieszane ze słupkami a w dodatku niektóre pylniki są wciśnięte bardzo głęboko w kielich i w ogóle ich nie widać- niestety w tym przypadku nasiona się nie zawiązały.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Moja róża - Przemek85

Post »

Przemek85 pisze:A Bonica 82 zakwitła swoim kwiatem, czy może zakwitło coś nowego? :) (W takich wypadkach zawsze liczę, że pszczoły zrobią jakąś niespodziankę :wink: )
Jedna siewka zakwitła 5-płatkowym kwiatem a druga taka ciekawsza, teraz czekam lada dzień na kolejne kwitnienie. Może coś z tego będzie?
Obrazek
Przemek85
50p
50p
Posty: 93
Od: 1 lis 2008, o 23:56
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moja róża - Przemek85

Post »

sev pisze:Próbowałem robić też krzyżówki na Fruhlingsduft ale ma dziwnie zbudowane kwiaty - pylniki wymieszane ze słupkami a w dodatku niektóre pylniki są wciśnięte bardzo głęboko w kielich i w ogóle ich nie widać- niestety w tym przypadku nasiona się nie zawiązały.
Podobnie miałem przy róży William Shakespeare 2000. Nie sposób się było dopatrzeć gdzie są pylniki. Miałem wrażenie, że wcale ich nie ma.

gloriadei - warto czekać dalej. Ta ostatnia róża, którą pokazałem po pierwszym zakwitnięciu była jasnożółta i miała tylko 4 płatki. Wyglądała jak dzika róża. Ta Twoja na zdjęciu wygląda obiecująco.
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Moja róża - Przemek85

Post »

Przemku podziwiam twoje zmagania. Te chwile, kiedy się czeka na pierwszy kwiat są nagrodą za cierpliwość, jak miło że się z nami podzieliłeś swoim sukcesem ;:63
Przemek85
50p
50p
Posty: 93
Od: 1 lis 2008, o 23:56
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moja róża - Przemek85

Post »

Dziękuję :D W przyszłym roku krzaczki będą większe, więc i kwiaty będą ładniejsze. Będzie czym się chwalić :lol:
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Moja róża - Przemek85

Post »

Przemek85 pisze:Dziękuję :D W przyszłym roku krzaczki będą większe, więc i kwiaty będą ładniejsze. Będzie czym się chwalić :lol:
Witaj Przemku, puk, puk czekam niecierpliwie na daldzy ciąg. ;:65 ;:65 ;:65
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”