Róże Georginii (Alicji)

Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Orszulka pisze:
Georginia pisze:Gosiu za taka cenę to nawet najbardziej napalona różomaniaczka jej nie kupi.
Myślę podobnie jak Aszka,znajdą się chętni. Nawet na tym forum widziałam chętnych do kupienia róży u Austina za 160 w przeliczeniu na złotówki (bez kosztów przesyłki). A czytałam takie wątki,gdzie róże,które można kupić w Polsce były sprowadzane z Anglii za mniej więcej 100zł każda.
Więc punkt widzenia zależy od... zasobów kieszeni :wink:
No, jedna taka zapłaciła 26 euro za Uetersener Klosterrose w berlińskim ogrodniczym... :oops:
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Ja się wcale nie zarzekam, że nie kupię drogiej. Gdy miałam parę groszy na rozpustę, cena nie była żadnym kryterium wyboru :;230
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Podobno prawdziwy kolekcjoner nie patrzy na cenę.Chociaż np.taka moneta może tylko zaśniedzieć a róża....my juz dobrze wiemy ,że dla niej nie ma znaczenia cena :lol:
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Olu,Urszulko trochę nie rozumiem i trochę rozumiem.Jeżeli można kupić taką różę za 25 zł to po co kupować ją za 90 zł.Tylko dlatego że jest pod ręką i mogę ją kupić ,już w tej chwili.Rozumiem natomiast że zapłacę drogo za różę której nie można dostać w Polsce a bardzo mi się podoba i chcę ją mieć.Sama bym taki rarytas kupiła. :lol:
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Aniu pierwsze dwa kwiatki nie były takie napakowane ,dopiero trzeci jest taki jak na etykiecie.Już zaczęłam wątpić czy to ona.No ale doczekałam się prawdziwego.
Pierwsze były takie,po rozwinięciu płaski i ubogi w płatki,bez tego upakowania w środku.

Yellow Romantica

Obrazek
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Justynko to prawdopodobnie choroba grzybowa. Mączniak albo szara pleśń.Trudno bez zdjęcia wyrokować.Oczywiście trzeba dać oprysk.Trzeba tylko poczekać na odpowiednią pogodę.U mnie ostróżki złapały.Część już wycięłam,resztę wyrzucę jutro ,zresztą i tak prawie przekwitły.

Ewa cena 25 zł to teraz raczej normalna. Kilka zł za różę to okazja,oczywiście taka cena to tylko z nagimi korzeniami.W doniczce już zapłacimy drugie tyle,za tą samą różę.
Jak chcesz zrobić zdjęcie New Dawn i złapać jej pudrowy róż ,to tylko do godz.9 rano lub o zachodzie słońca i najlepiej w cieniu.W słońcu nic z tego nie będzie. :wink:
Ta rozpusta oczywiście dotyczyła zakupu roślin,nie fatałaszków :lol:

Tralaluszy nawet domyślam się kto to był. :lol:

Olu kolekcjonerstwo to zwykle drogie hobby,co by to nie było.
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Wczoraj miałam dylemat-róża w sklepie internetowym 29 zł,przesyłka 25 zł-ale jak policzyłam ,że gdybym po nią pojechała ok.80 km to już to 25 zł nie wydało mi się ceną wygórowaną.I jeżeli w ramach wyjazdu poszłabym np.na jakąś kawę lody w Poznaniu to już 25 zł wydało mi się śmieszną kwotą.No i powrót z Poznania 90 km.Prosty rachunek.Qrczę mogłam zamówić więcej :;230
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Olu ale jeśli to róża którą mogę dostać w szkółce jesienią z nagimi korzeniami.No i od razu zamawiam kilkanaście lub -dziesiąt szt.Można i tak policzyć.Olu tylko tak mówię ,sama zapylam 80 km do Szmita jak mi się coś chce,niby to przy okazji .Ale okazję zawsze przecież można znaleźć.Jestem w tym dobra. :heja A jaką różę wyczaiłaś w internecie. :roll:
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Do Szmita warto jechać taki kawał :lol:
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Alladin Palace - tu http://kierzek.pl/
Ja już dwa razy ostatnio byłam w Poznaniu i nawet wzięłam namiary na szkółkę tylko ciągle miałam jakieś ale :roll: .Tą różę oglądałam na jego stronie jeszcze zanim otworzył sklep internetowy.Ale zobaczyłam ją u Moni i chęć był silniejsza.I już się uspokoiłam bo ją kupiłam.I jutro ma być u mnie ;:108

Alu,a tak przy okazji...niewykluczone,że będę musiała teraz przesadzić 2 kwitnące róże i wierzbę:( które stoją na potencjalnej drodze samochodu z betonem.Przesadzałaś już kiedyś kwitnące :shock: mocno im zaszkodzę :(
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Aniu no przecież przy okazji coś kupuję :lol: Ale tak naprawdę to często coś trzeba załatwiać mamy tam mieszkanie ,lekarza no i mój brat mieszka.

Olu ważne jak te róże stare.Jeśli sadzone teraz wiosną lub jesienią to tylko dobrze podlać w przeddzień ,tak ze trzy konewki i można przesadzić.Użyj do tego wideł amerykańskich Mniej uszkodzisz korzenie.Jeżeli to stara róża i mocno ukorzeniona to będzie trochę trudniej.Na początek porządnie podlej np.rano a przesadzaj po południu Musisz ją przyciąć ,żeby zrównoważyć część nadziemną do części korzeniowej która będzie uszkodzona i mało wydolna.Będziesz musiała użyć szpadla żeby poodcinać boczne korzenie.No i po posadzeniu , podlewać na nowym miejscu , dobrze będzie ją też zacienić.Teraz jest super pogoda do przesadzania.Dzisiaj dużo przesadzałam ,nawet kwitnące byliny i dwie róże ale posadzone 2 tygodnie temu miały jeszcze zachowany kształt doniczek ,wiec to żaden problem .Jesienią przesadzałam Westerlandy które siedziały 4-5 lat na miejscu .Myślałam ze ducha wyzionę zanim się dokopałam do dna.A wierzba to jest na pniu,czy jakaś inna.Też można przyciąć górę ale nie zakwitnie w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Ach żeby te ceny w zagraniczych szkółkach to były złotówki. Taka bogata oferta, widać, że na zachodzie ludzie kupują róże. U nas niewiele jest szkółek z bogatą wysyłkową ofertą. Mogłoby się to zmienić.
Pozdrawiam Ida
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Róże Georginii (Alicji)

Post »

Alu,one mają najwyżej 3 lata....a wierzba na pniu.Ona już ma z 12 lat.Jak jutro przyjedzie to się okaże,może nie trzeba będzie przekopywać.Podobno w Waszym rejonie pada a u nas upał i słońce ;:3
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”