Moje różyczki

Awatar użytkownika
kinia22
500p
500p
Posty: 553
Od: 31 sty 2009, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakliczyn n/D

Re: Moje różyczki

Post »

:wit Witam Wszystkich ;:167
U mnie na razie spokój, róże przycięte i okryte. Reszta kwiatów też wykopana, posadziłam tulipany, krokusy, żonkile i hiacynty. Zobaczymy ile z nich będzie kwitło na wiosnę. Teraz obserwuje i szukam ciekawych roślinek i róż do ogrodu. Jest tego dużo, ale muszę dokładnie przemyśleć gdzie można co posadzić, zawsze o tej porze planuje wygląd ogródka :) Potem oczywiście zawsze znajdą się nieplanowane zakupy i muszę zmieniać koncepcję :heja

Renatka miło mi, że mnie odwiedziłaś, teraz z roślinek to zostały mi pokojowe, więc one zajmują mi czas kiedy w ogrodzie nic się nie dzieje ;:108
Halina Kwak witam u mnie, miło spotakć kogoś ze swoich okolic :tan Ja bardzo lubie róże, ale inne roślinki także. Początki upraw róz nie były ciekawe, ale z czasem jest coraz lepiej ;:138

Pozdrawiam Wszystkich ;:3

Obrazek Obrazek
Moje roślinki-Kinia
Poszukuje różne gatunki fikusów
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moje różyczki

Post »

kinia22 wpadłam z wizytą do Twego różanego ogrodu - piszesz,że masz ich mało...
A kto z nas zaczynał mając więcej .... pewnie niewielu. Na kilku sztukach można praktycznie sprawdzić swą wiedzę, upodobania itd. Potem myśleć o zwiększeniu kolekcji. Też przeszłam 2 lata temu chorobę a raczej plagę chorób róż i praktycznie większość nie nadawała się więc były nowe zakupy.Starałam się pachnące ale nie wyszło - mąż śmiał się bo dla niego róża to ZAPACH.

W prezencie dla Ciebie jedne z ostatnich kwiatów bo jesienna moja, która lubi mieć taki wzorek na płatku od czasu do czasu.
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kinia22
500p
500p
Posty: 553
Od: 31 sty 2009, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakliczyn n/D

Re: Moje różyczki

Post »

christinkrysia :wit :wit
Masz rację, teraz już wiem więcej o różach mam ochotę na kilka odmian ale nie bardzo mam je gdzie posadzić :( Ja tez 2 lata temu nie mogłam sobie poradzić z plamistością i dwa krzewy wyrzuciałam :( w tym roku już więcej wiedziałam, poczytałam i od początku czerwca pryskałam :) Strat nie mam ;:138 Ja mam trzy pachnące róże: jedna czerwona z dużymi kwiatami, różowa- bardzo intensywanie pachnie, ale ślicznie, i biała ;:167
Dziękiuje za różyczkę jest śliczna i ciekawie wyglada z tym wzorkiem :heja
Moje roślinki-Kinia
Poszukuje różne gatunki fikusów
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje różyczki

Post »

Kiniu, napisz coś o swoim ogrodzie. :wit
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Awatar użytkownika
kinia22
500p
500p
Posty: 553
Od: 31 sty 2009, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakliczyn n/D

Re: Moje różyczki

Post »

W moim ogrodzie przeważają krzewy i róże. Poza tym byliny głównie dalie, kanny i rośliny jednoroczne, cynie. Wiosną kwitną tulipany, żonkline i krokusy. Ponieważ nie mam dużo miejsca na sadzenie kwiatów, mam dużo donic i gazonów które obsadzam kwiatami. W tym roku w gazonach miałam pelargonie rabatową a w donicach begonie, aksamitki, petunie.

Mam pytanie, ponieważ na wiosnę będę robić małe porządki i mam problem. Przed domem przy chodniku chce zrobić rabatę obsadzoną krawężnikami i chciałabym obsadzić ją w różach. Ponieważ jest to przy chodniku nie mogą to być wysokie róże bo musi być przejście. Nie wiem jakie gatunki mogę posadzić. Miejsca na szerokość będą miały dużo. Ładnie rosnące. Proszę o rady. Chce żeby było kolorowo i róże świetnie pasują.
Moje roślinki-Kinia
Poszukuje różne gatunki fikusów
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Moje różyczki

Post »

jak mają być nie wysokie, to chyba najprościej wielokwiatowe lub wielkokwiatowe, pierwsze kwitną często i obficie, małymi kwiatami ale w grupach, co daje niezły efekt przy posadzeniu kilku takich samych krzaczków obok siebie, wielkokwiaty, to wiadomo..
kwitną dwa lub trzy razy w sezonie, kwiaty są pojedyncze, ale za to mają szlachetniejszą formę, elegancję i zazwyczaj piękny zapach.

Ja jednak zdecydowałabym się na wielokwiatowe, a jakie kolory Cię interesują?
Awatar użytkownika
kinia22
500p
500p
Posty: 553
Od: 31 sty 2009, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakliczyn n/D

Re: Moje różyczki

Post »

Różne, zastanawiam się nad wielkokwiatowymi ładnie się prezentują i jak napisałaś są bardziej eleganckie. Wielokwiatowe mam 2 tylko są dość niskie tak do 40 cm.
Moje roślinki-Kinia
Poszukuje różne gatunki fikusów
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”