Róże z zielnej

Zablokowany
Awatar użytkownika
żaża
200p
200p
Posty: 460
Od: 28 lut 2008, o 18:45
Lokalizacja: w podkarpackiem

Róże z zielnej

Post »

Obrazek
Zanim na nowo zakwitną - jak kwitły w ubiegłym roku, te które sprawiają problemy i te które kwitną przez cały sezon - królowe mojego ogrodu. Zapraszam.
Edyta
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

z przyjemnością będę zaglądała...
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

I ja Edytko też :D
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

wpisuję się na listę gości,
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
żaża
200p
200p
Posty: 460
Od: 28 lut 2008, o 18:45
Lokalizacja: w podkarpackiem

Post »

Na początek róża która mnie zachwyciła w ubiegłym roku i choć miejsca w ogrodzie mam mało, to jesienią 2007 roku posadziłam trzy krzewy a w ubiegłym roku dosadziłam jeszcze jeden.
Abraham Darby róża Davida Austina, piękne, ciężkie kwiaty, od pastelowego różu do brzoskwini, silny zapach. U mnie - w słońcu krzepka, o średniej długości pędów, z tendencją do wzniesionych, w półcieniu pędy długie do 1 m pokładające się, kwitnie do listopada, po wrześniowych deszczach z skłonnością do łapania chorób (ale tylko te w mniej oświetlonych miejscach).
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Edyta
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witaj w wątku różanym, Abraham Darby jest przeuroczą różą, pięknie też pachnie. Dzięki Twoim zdjęciom nie mogę się doczekać kwiatów mojej róży, proszę o więcej zdjęć.
Awatar użytkownika
Ingrid
200p
200p
Posty: 201
Od: 10 lut 2007, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siemiatycze

Post »

Super fotki :lol:

A.D. w moim ogrodzie najlepiej się sprawuje z angielek :wink:
pozdrawiam Ingrid
migawki z ogrodu
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Cudowne, jak ja uwielbiam zestawienie żółci z błękitem...
Przemek85
50p
50p
Posty: 93
Od: 1 lis 2008, o 23:56
Lokalizacja: lubelskie

Post »

żaża, pięknie zrobione zdjęcia, po tej sesji aż nie można się doczekać wiosny :D
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Post »

Przepiękne, tyko pozazdrościć :D . U mnie tak rozkwitł Charles Austin. Też nie mogę się doczekać wiosny. Wczoraj zajrzałam do roślinek, a tam same pączki i listki. Zaczyna się ;:1
Awatar użytkownika
żaża
200p
200p
Posty: 460
Od: 28 lut 2008, o 18:45
Lokalizacja: w podkarpackiem

Post »

Witajcie, zapraszam serdecznie do oglądania, czas do wiosny szybciej mija, a tym bardziej że, pogoda niełaskawa i u mnie zima .
W pierwotnym zamierzeniu rabaty miały być khmmm :wink: stonowane i łagodnie przechodzić z jednej barwy z drugą, tymczasem okazuje się że zderzanie barw nie jest takie złe bo często wydobywa piękno poszczególnych roślin i ich kolory. A 100krotko połączenie niebieskiego (wpadającego w fiolet) z żółtym jest też moim ulubionym.
Abraham jest rzeczywiście róża i piękną i niezawodną, aż :oops: wstyd się przyznać, że część krzewu wykosiłam kosiarką, a on mimo to pięknie odbił i jesienią zakwitł. Kwiaty niestety smakują ślimakom i trzeba na nie uważać.
Różanko mnie Ch. Austin w pewnym stopniu rozczarował, bo miał być zupełnie inną różą, rósł słabo w ubiegłym roku, ale dokupiłam od innego producenta jeszcze jeden krzew i w tym roku zobaczymy. Wszystko też jest kwestią stanowiska. Ten mój łatwo nie miał.
Edyta
Awatar użytkownika
żaża
200p
200p
Posty: 460
Od: 28 lut 2008, o 18:45
Lokalizacja: w podkarpackiem

Post »

Kolejna róża ubiegłoroczny nabytek -
Andre le Notre Meilland, barwa pudrowego różu (ten intensywny odcień środka jest przekłamany na fotce), silny, słodki zapach, klasyczny kształt pąka. Róża zdrowa, ale kwiat nie na nasz klimat, miałam napisać, że z trudem znosi deszcz, ale to nie do końca prawda, bo deszcz w zasadzie go niszczy - co widać na zdjęciach. Może w tym roku pokaże swoje piękno, jeśli lato będzie ciepłe i słoneczne.
Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek
Edyta
Awatar użytkownika
żaża
200p
200p
Posty: 460
Od: 28 lut 2008, o 18:45
Lokalizacja: w podkarpackiem

Post »

Augusta Luise Tantau -Rosen, szaleństwo barw (na pograniczu kiczu) i niezwykła zmienność w zależności od pory roku, ciężki piwoniowy kształt kwiatów, kwitnie prawie bez przerwy, lepiej w chłodniejszym okresie - przy dużych upałach gwałtownie przekwita. Raczej zdrowa, w niewielkim stopniu opanowała ją późną jesienią czarna plamistość.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Edyta
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”