Moja skromna kolekcja ;)

Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Fajne zwierzaki . Kocham koty za ich niezależność i za charakter . Nie proszą o łaskę , bo im sie wszystko nalerzy z "urzędu" .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Ja lubię i psy i koty, ale nasze kotki są tak nietolerancyjne wobec psów,że na razie muszą rządzić same w domu ;) I rządzą .Zdecydowanie bardziej niż my ;) Aniu to jest co prawda wątek o różach ale wrzucę też kilka innych moich roślinek ..Nie są to rabatki w ogródku tylko część grządek z warzywniaka, gdzie zostało trochę placu. Takie zwyczajne, łatwe w uprawie rośliny..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Piekny ogródek i nawet ten tytuł wątku " skromna kolekcja " nie pasuje do tego co widzę . Piękne cynie , że o aksamitach nie wspomne nawet . ;:63
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Aniu skromna na tle tego co maja u siebie :doświadczeni" forumowicze. :D Powiem że skromna, .ale udana, bo wszystko bardzo ładnie zdobiło moje pole i starą chałupinkę przed moim obecnym domem .Cynie i aksamitki to taki nasz ( mój i Mamy) pewnik..tak żelazna roślina..Jaki by nie było rok, te kwiaty czują się u ans dobrze. Dziękuję Ci za mile słowa :D
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Oleńko, każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę z roślinkami, z pomocą forumowej społeczności, szybciutko zapełnisz swój ogród, zapewniam Cię i zapraszam do swojego ogrodu, może coś dla siebie znajdziesz, chętnie się z Tobą podzielę nadwyżkami.
Powiedz mi kochana, co to za kwiatuszki na ostatnim zdjęciu, bardzo wdzięczne :wink: , takie delikatne, urocze ;:173
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Daysy.. chyba zbyt się rozmieniłam na drobne z tymi dwoma wątkami ..mając tak mało kwiatków :D .Bardzo się cieszę , ze znalazłaś mnie w obydwu :D Te kwiatki na fotce to chabry- zwykłe bławatki tylko kolorowe. Nasiona były w takiej mieszance japońskiej razem z maczkami kalifornijskimi, nagietkami i takimi drobnymi cyniami.. Niestety nie udało mi się zebrać z nich nasion przez te deszcze..
Daysy jeśli chodzi o nadwyżki to jest mi głupio bo na razie jedyne czym mogę się podzielić to nasiona cynii i wysokich aksamitek. A reszta to wszystko na razie po kilka egzemplarzy.. A tutaj wszyscy maja takie cuda..
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Olu, ja też kiedyś zaczynałam od zera, naprawdę, wiele roślinek dostałam od bardzo życzliwych sąsiadów, znajomych. Masz widzę ten sam problem, ale musisz się nauczyć przyjmować roślinki, do swojego ogródka od ludzi, którzy chcą się z Tobą nimi podzielić. Ja się cieszę, jeśli mogę podzielić się swoimi nadwyżkami, bo inaczej musiałabym je wyrzucić, ogród przecież ma swoją ograniczoną pojemność.
Wątku nie zamykaj, po prostu będziesz go rzadziej odwiedzała. Może kiedyś zatęsknisz do różanego, więc będzie jak znalazł ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Daysy jestem takim typem któremu łatwiej jest dawać niż brać to fakt :D Jestem bardzo wdzięczna Tobie i wszystkim osobom które proponują mi podzielenie się roślinkami. :D Z pewnością też bardzo chętnie pozielenieć się tym co mam gdy tylko ciut bardziej zapełni się mój ogórek :D Nie będę tego wątku zamykać, choćby z tej przyczyny, ze Mama marzy o róży pnącej, wiec może i różanka się powiększy za rok , gdy jak jak to się teraz mówi ..ogarniemy to co jest teraz :D
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Czas szybko minął, długo mnie tu nie było, ale widzę Ty tez rzadko tu zaglądasz. Taki sezon ;:222 .
Widać Olu z tej samej gliny jesteśmy ;:333 , ja oczywiście z trochę starszej :;230 , ale też wolę dawać niż brać. Jednak zawsze sobie wówczas myślę, że łańcuszek hojnych koleżanek nie skończy się na mnie ;:173
Trzymaj się dziewczyno, zaglądaj i śmiało pisz co by Ci się przydało do ogródka.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Daysy co prawda mam 22 krzewy, ale po kilka z tego samego gatunku. dlatego jeszcze nie bardzo jest się czym chwalić :D :D I stąd te rzadkie wizyty w różanym wątku. Innych roślinek było więcej , wiec "ogólnokwiatowy" się bardziej rozwija, Bardzo Ci dziękuję za propozycje podzielenia się nadwyżkami . Na razie naprawdę nie mam zielonego pojęcia czego mi potrzeba.. Chyba na początku każdy zaczyna od takiego stanu.. pt " o rany podoba mi się wszystko " :D Jestem już pewna że łańcuszek się na mnie nie skończy. Tyle osób wykazało mi tutaj na Forum życzliwość , ze z przyjemnością przekażę ja dalej. Będę tylko musiała znaleźć kogoś kto będzie chciał moje roślinki za rok, lub dwa i więcej :D Jeśli której z Was- posiadaczek bajkowych ogrodów , coś się u mnie spodoba, będzie mi bardzo miło się podzielić :D Mam też nadzieję, ze odnajdę kogoś kto tak jak ja zaczyna i niewiele ma :D I aby było tu merytorycznie ...kilka ostatnich kwitnień moich różyczek :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Śliczniutkie te Twoje różyczki. Rozumiem, że szybciej rozwija się ogrodowy, u nas teraz cisza jak makiem zasiał ;:224 dziewczyny zasnęły razem z różyczkami ;:173 22 krzaczki to całkiem nieźle na początek ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Olu, pozdrawiam :wit życzę ! Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku i spełnionych szaleństw w ogrodzie ;:196
Róże piękne a rabatka z cyniami rewelka ;:168
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja skromna kolekcja ;)

Post »

Witaj Olu. :D
Ta czerwona różyczka o dużych kwiatach z pierwszej strony Twojego wątku to może być Ingrid Bergman. ;:167
To piękna róża i bardzo wytrzymała. Ja jej nie mam ale ma ją sąsiadka i jest z niej zadowolona.
No to za niedługo zaczynamy nowy sezon....wszystkiego dobrego życzę.
Miłych ogrodowych wrażeń i cudownych letnich zapachów. ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”