Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Zablokowany
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Przyłączam się do zachwytów nad Boscobel. Powiedz mi czy Princess Ann tworzy duży krzaczek? Muszę swoją pilnie przesadzić i kombinuję gdzie ją upchnąć, a miejsca jak na lekarstwo.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Witaj Dorotko.
A u mnie Princess Anne ma drugi sezon i jest liliputem sięgającym mi do połowy łydki. :roll: A niestety nie rośnie na przodzie rabaty. ;:224
Boscobel cudna! Nie mniej przysięgłam sobie, że albo białe lub prawie białe albo ciemniutkie niczym Tuscany. Jednak znając mnie... ;:224 ...wszystko możliwe.
Zachłysnęłam się Twoimi rabatkami. Cudnie. No kurka naprawdę cudnie! ;:180
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Bernstein Rose ma cudny, 'mój' kolorek. Nie wiem, jak ją przegapiłam ;:185 . Wszystko do nadrobienia, nie? :;230 .
Ogród pełen barw i zapachów; szczerze zazdroszczę - głównie zapachów, bo kolorki to mam i u siebie z innych roślin :tan .
Nabyłam drogą kupna też Soul jesienią i zakwitł, ale ja zdążyłam zrobić zdjęcie, tylko nie mogę uchwycić koloru, takiego, jak u Ciebie.
Patrząc na Twoje dorodne 'krzaczory', zastanawiam się, czy kiedykolwiek u mnie, one dadzą radę tak się zagęścić. Będę mimo wszystko próbować ;:224 .
;:167
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, muszę znowu udac się do Ciebie z moimi różanymi zagwostkami... ;:173 No niestety, życie różanego eksperta lekkim nie jest :lol:
Przeraziłam się ostatnio, ze mam zbyt blisko poposadzane róże. Ostatnio u Soni przeczytała, ze można między bajki włożyć informacje szkółkowe, że sadzić dwie czy trzy na metr kwadratowy ;:204 Jak napisała ile po rozrośnięciu u Niej się mieści na danym metrażu to prawie z krzesła spadłam...

No i teraz rozmyślam, raczej o rozsadzaniu nie ma mowy, bo trzeba mieć gdzie przesadzać :? Więc zostaje mi takie cięcie, aby krzaczki trzymały w miarę niewysoki i zwarty pokrój. Wiem, że od cięcia w dużej mierze zależy pokrój róży... Mogłabyś napisać jak nad nim zapanować? ;:180
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, Twoje róże jak zwykle zawojowały moje serce ;:138 cudne, zdrowe, pięknie kwitną . Jak chcesz zobaczyć moją namiastkę róż , to oglądaj mój ogród u MAI W OGRODZIE NA HGTV w niedzielę , lub potem w necie , lub za tydzień na tvn :lol: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Byłam dziś w Rosarium i zakupiłam Boscobel ( zresztą nie tylko ją) i patrząc na Twoje zdjęcia przestaję żałować tylu pieniędzy, które na nią wydałam. Niestety większość Angielek albo było przebranych, albo czeka na różany weekend, który ma się u nich wkrótce odbyć. Nie bardzo miałam z czego wybierać, krzaczki były w kiepskim stanie. Jeszcze nigdy nie widziałam u nich tak słabych, i niestety schorowanych, krzaczków.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko :wit
Ta twoja różanka to taka wzorcowa, katalogowa. piękna ;:63 ;:63
Tylko pozazdrościć takich zdrowych, pięknych róż. ;:173
Najbardziej urzekła mnie Princess Anna i Bascobel .
Iznowu jakieś nowe kusicielki.
A ja tylko zastanawiałam się ,żeby jakieś okrywowe na jesieni dokupić. :wink:
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

:wit Cześć Dorotko, myślałam o tym jak sobie poradził Twój ogród podczas burz ;:168
Francois Juranville da radę nawet jak ma nadszarpnięte korzenie, a w tym czasie zrobicie taras.
Zaglądam tu i cieszę się Twoimi różami :;230 , to taki zastrzyk zanim moje się wygramolą :;230
Zastanawiam się jakie odmiany wybrać, nie wszystko mi kwitnie i nie mam jeszcze możliwości ocenić czy
kolorystycznie dobrze posadziłam obecne róże. Jestem bardzo ciekawa jaki kolor kwiatów będzie miał The Ancient Mariner.
Szukam tych z dużymi, trwałymi kwiatami, no i kolor żeby mi pasował. ;:204
Bathsheba bardzo mi się podoba, to udany zakup. Czy masz Maid Marion i SOPHY?S ROSE obie róże są chwalone.
Zerknij do mnie i popatrz na kolory ostróżek, dodatkowo w pojemniku (zdjęcie wstawiałam w poprzednim wpisie) jest to co musiałam ściąć. Widać tam kolor rozbielonej jagody i bardzo ciemny fiolet z czarny środkiem. Kolor na zdjęciu jest przekłamany i wydaje się ciemnoniebieski.
Daj znać jak znajdziesz chwilkę, bo lada dzień będę z nimi działać. ;:108
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, no pięknie! Z rana takie widoczki różane - muszą zwiastować wspaniały dzień ;:215

Piękną masz różankę, oczu nie można oderwać. Garden of Roses mnie zachwyca już któryś raz ;:226 Czy u Ciebie rosną dwie razem? I Othello cudny ;:167
Awatar użytkownika
Kaszka
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 paź 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko jak przycinasz róże powtarzające kwitnienie? Chodzi mi o róże pnące i okrywowe.Płatki już spadły.Mam dylemat gdzie ciąć a ręka drży,że niewłaściwie to zrobię ;:185
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

O rany, to jest zdecydowanie wątek podwyższonego ryzyka ;:oj Popadam w kompleksy :oops: Czy Pashmina to jeden krzaczek czy dwa?
Szok, ile ma pączków ;:oj
Twoja Boscobel wygląda inaczej niż moja ;:224 U mnie miała kolory zdecydowanie krzykliwe, twoja jest cudownie pastelowa, czemu?
Czytałam u Mai, że nie ominęła Cię koszmarna burza... Bardzo współczuję ;:168 Szczególnie, że Twoja Franciszka to był okaz na miarę ogrodów botanicznych ;:108 Na pociechę Ci powiem, że ponieważ jest mocno ukorzeniona, to szybko powinna się odbudować ;:108
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Mam nadzieję, że ostatnie burze nie narobiły wiele szkód w Twoim pięknym ogrodzie. Słyszałam, że przez Mazowsze przetoczyły się huragany, ale nie sądziłam, że nawiedzą również Twój ogród. Na żywioł nie ma mocnych, jednak przyroda szybko się regeneruje, ja martwiłam się po zimie stratami, ale wszystko wróciło do poprzedniego stanu. Dorotko głowa do góry ;:196 , różyczki dadzą radę ;:168
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Witaj, Dorotko!
Uciekłaś mi do nowego wątku, wiele innych osób również, i teraz muszę wszystkie powyławiać z oceanu forumowego.
Twoje róże, zaiste, zachowują się wspaniale, tworząc nieziemsko piękny pejzaż ;:oj.
Spodobała mi się bardzo Boscobel, co prawda kolor dobrze znany, ale te prościutkie łodygi :shock:. No i zachwycił mnie Geoff Hamilton przez kwiaty wyjątkowej urody i kult, jakim darzę osobę tego wyjątkowego ogrodnika. Uroczego, błyskotliwego prezentera Gardener's World.
Piszesz o rozczarowaniu, jakie spowodował Soul. Mój co prawda rośnie nieźle jak na młodziaka, ale jest niestety czerwony ;:174 i gryzie się z sąsiadami. A miał być malinowy... ;:224.
Masz warunki, zapał, autentyczny sentyment do tych roślin, gotowa jesteś do wyrzeczeń i dzielnie znosisz ból kręgosłupa, że o cierpliwości do wycinania milionów ( ;:oj) przekwitłych kwiatów nie wspomnę, to i sukces masz murowany ;:333.
Mnie kilka niekorzystnych dla róż sezonów skłoniło do głębokiej refleksji i (prawdopodobnie) sporej redukcji ilości krzaczków jesienią... ;:209.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, dziękuję za wyjątkowy różany spektakl i życzę miłego lata bez zjawisk ekstremalnych.

;:196 Jagi
PS. Ja tam deszczu jeszcze nie mam dość, choć pada nieprzerwanie już któryś dzień z rzędu...
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”