Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Jak zwykle na zakończenie kilka fotek :)

Pierwszy i jedyny kwiat Wildeve

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitła ostatnia dalia. Strasznie późno, ale i tak się cieszę, bo kwiaty ma śliczne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;:100
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, czytam, że narzekasz na deszcz, u mnie też pada cały tydzień, ale w moim ogrodzie to naprawdę dar losu.
Jestem w stanie poświęcić kilka róż, żeby w przyszłym roku móc cieszyć oczy pięknymi krzaczkami. Dwa lata suszy mocno nadszarpnęły zdrowie krzaczków, podlewanie tylko utrzymywało je przy życiu. Ziemia po tygodniowych opadach nasączona tylko w warstwach powierzchniowych, ok 20cm, pod spodem nadal sucho a mnie czeka wielkie przesadzanie ;:131
Piszesz, że Jubilee u Ciebie ma wiotkie pędy, u mnie też. Tak samo było z Golden Celebration. Mam ja od 2014 roku i dopiero w drugim kwitnieniu tego roku trzyma ładnie kwiaty w górze, więc mam nadzieję, że podobna pokrojem do niej Jubilee, też w końcu dojrzeje.
Księżniczka Alexandra w tym roku bardzo słaba, powiedziałabym, że z roku na rok jest mniejsza, do tego jeszcze chora, golutka od stóp do głów ;:224 . W tym roku czeka na nową miejscówkę, może się w końcu opamięta.
Charles u mnie tez poszybował w górę, całe szczęście posadziłam go na tyłach rabaty, więc jego wzrost mi nie przeszkadza, ale to faktycznie wielkie krzaczysko, dobrze byłoby, żeby się jeszcze troszkę zagęścił. Natomiast swoimi rozmiarami zaskoczyła mnie Wollerton old Hall, swoje długaśne pędy rozłożyła na boki i przykryła nimi rosnące w sąsiedztwie róże. Teraz z tych pędzisków wypuszcza z uśpionych oczek krótkopędy, może ciekawie wyglądać - sama się zakulkowała ;:306 . Oj przepraszam, że tak się u Ciebie rozpisałam :oops: .
Dorotko nie narzekaj, mimo deszczu Twoje róże są w doskonałej kondycji, nadal masz piękne róże ;:173
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Witaj Dorotko :wit
Dawno sie nie udzielałam, choć zaglądałam w miarę regularnie. Pochłonęły mnie zakupy różane, a na wybranie 28 sztuk potrzeba nie lada czasu. Wszystko juz wybrane i opłacone, rabata rozplanowana, pozostanie tylko najważniejsza czynność - przygotowanie rabaty i posadzenie księżniczek. Mam nadzieję, że dam radę :oops:

Piszesz o deszczach, chorobach i zniszczonych kwiatach. Te różyczki, które pokazalas, prezentują się rewelacyjnie. A zdjęcia z dalszej perspektywy - zapierają dech! Mogłabym oglądać je bez końca.
Niesamowicie obficie kwitną - u mnie dopiero się rozkrecaja, nie licząc kilku sztuk, które są w pełni kwitnienia.
U mnie lato było dosc laskawe, troche suszy, trochę deszczu, trochę słońca i upałów, ale i tez totalnej zimnicy. Podlewalam kilka razy. W tym roku niesamowicie szaleje maczniak - jest na ostrozkach, orlikach, nowych floksach, szalwiach, berberysach a nawet... pietruszce(!) Róże o dziwo poki co nie mają maczniaka. Starsze floksy i hortensja, ktora zawsze lapala grzyba tez w tym roku zdrowe - chyba opryski prewencyjne zadziałały bo te delikwentki tez prysnelam przy okazji. Chyba tez wiele zalezy od samego oprysku, w zeszlym roku kilka roz mialo maczniaka, ale bylo zdecydowanie mniej plamistosci.

Mam nadzieję, że dół ogrodowy wkrotce minie, wszak przed nami jeszcze nasza złota polska jesień. Musimy czyms podladowac akumulatorki przed zimą.
Dobrze, ze nie masz zamiaru zlikwidowac polowy swoich róż, choc wierzę, że opieka nad taka ilością jest bardzo pracochlonna.
Jakie rozyczki zamowilas? Chyba mi umknęło w gąszczu postów.

Pięknej pogody Ci życzę Dorotko!
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
kalina512
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 10 sie 2017, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Piękne :) U mnie już niestety przekwitły. Poza tym coś je podgryzało w tym roku :(
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko bardzo dziękuję za wszystkie rady. Spisuję sobie skrzętnie i będę analizować zimą. Nie kupuję teraz żadnych róż. Jestem dzielna, nic na siłę i na wariata a nie mam czasu teraz myśleć o tym rozsądnie :;230

Mimo deszczu, obrazki które pokazujesz bardzo zachwycają. To co u ciebie oznacza mizerne kwitnienie, u mnie jest szczytem marzeń :;230 Jakieś pojedyncze egzemplarze przypominają, że mam róże w ogrodzie.
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, chciałam podzielić się z Tobą wielką radością -zakładam różankę, no, miniróżankę, ale zawsze to coś. Likwiduję maliny i zwolni mi się prostokąt 4 metry na 2 metry/cztery to podstawa/.Planuję tam posadzić róże w dwóch rzędach. Na przodzie ok 6 róż niższych, za nimi ok.5 wyższych.
Najbardziej podoba mi się mieszanka nasyconych, mocnych kolorów w odcieniach czerwieni, bordo, fuksji, koralu. Bez akcentów pastelowych , same żarówy. Od kilku lat sadzę pelargonie w takim zestawie, bardzo mi się to podoba i nie nudzi. Widziałaś może bukiet ślubny Ani Starmach? Takie połączenie kolorów bym chciała uzyskać. Myślę o takich odmianach: Tradescant, Gipsy Boy, Astrid Grafin, Red Leonardo da Vinci, Burgundy Iceberg,Hot Chocolate, Rout 66, Red Fairy, Minerwa, Rose de Resht, Rotkappchen, Schone Koblenzerin, Munstead Wood, Popular Palace.Co myślisz o takim doborze? Nie będę stosować chemii, więc może lepiej coś wykreślić z tej listy.A może radzisz coś dodać? Bardzo bym chciała, żeby ta rabata się udała, bo to przekonało by mojego Męża do kolejnych róż w naszym ogrodzie, co jest moim marzeniem.Do tej pory M był wielkim przeciwnikiem róż /bo kłują/. Dorotko, doradź też, proszę, które z tych róż posadzić w pierwszym rzędzie, a które w tle ? No i czy sadzić teraz, czy czekać do wiosny. Czy takie ilości będą ok na tej powierzchni?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko nie grzesz masz tak cudowne róże po mimo dużych opadów deszczu jak piszesz.U mnie w tym roku bieda z nędzą na dodatek teraz chwyta plamistość i mącznik rzekomy ;:222 Fakt niczym nie pryskałam w tym roku a i teraz już nie warto wiec tylko obrywam chore liście.Niestety wszystkie patyczki Amelki szlag trafił dzisiaj ostatniego wyrzuciłam ;:145 Czasem tak bywa, jednak są też radosne chwile ukorzeniania jak zakwita taka różyczka.Udało mi się ukorzenić Twiggys Rose a mój Burgund ,którego wiosna wykopałam i odmłodziłam też puszcza nowe listki czyli jeszcze coś z niego będzie to samo ukorzeniany Dieter Muller i Hot chocolate też ładnie sie zebrały .To są takie male radości
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Kaszka
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 paź 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko czytam o rozmiarach róż,że różnią się w opisach jeśli chodzi o podawanie rozmiarów.
Na pewno zależy to od podłoża,stanowiska i podejrzewam,że jakości sadzonki także.Ale ile miejsca im zostawiać to dobre pytanie ;:14
Mam do posadzenia trzy różyczki: Heavenly Pink,Angelę i Ballerinę.Masz u siebie którąś z tych odmian?
Dziś znalazłam rosyjską stronę "Rosebook" i są różnice w opisie tam a na naszych stronach ale z tego co już zauważyłam to na naszych stronach róże mają zaniżane rozmiary bo doczytuję tu na forum,że rosną większe jak w opisach.
I teraz zastanawiam się jak posadzić te moje.Czy dać im od razu więcej miejsca z zapasem?
Sadzić tak by się przenikały czy rosły w znacznej odległości od siebie nawet po paru latach?
Z opisu na tej rosyjskiej stronie Ballerina nawet do 1,75 cm wszerz.
Już sama nie wiem jak sadzić.Poradź proszę ;:180

Dorotko a mam jeszcze jedno pytanie.Czy róże z woskowanymi gałązkami i korzeniami w torebce z torfem (często takie widuję wiosną w marketach) warte są uwagi czy raczej nie zaprzątać sobie nimi głowy?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, nie zamawiam nic... powiem Ci, że nawet nie zaglądam (zbyt często, tak tylko raz na dwa dni) na strony szkółek... :roll: Nie mam gdzie kolejnych róż posadzić a zimą w donicy? Nie... poczekam na wiosnę.
Chociaż jak zobaczyłam na Twoich zdjęciach Lady Emma Hamilton, to mi jakoś tak serce mocniej zabiło ;:306 Ale musze być dzielna. Czekam na ogrodzenie.

P.S.
Teraz mi przyszło do głowy, że miałabym w sumie miejsce na jedną sztukę - jakąś białą, albo kremową różę, ale czy opłaca się zamawiać jedną?! :;230
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Witaj Dorotko,
Gratuluję podjęcia "męskiej decyzji" w kwestii ilości posiadanych róż. Wiem, jak ciężko jest powziąć takie postanowienie, ale prawda jest taka, że ogród potrzebuje naszej uwagi i opieki a na to trzeba mieć niestety czas. Umieram z ciekawości, co też sobie planujesz zakupić, przecież każdy nowy nabytek będzie różanym rarytasem ;:173
Po Twoich zdjęciach nie widać zmęczenia deszczem. u mnie rabaty wyglądają okropnie. Jak już znajdę chwilę na działkę, to zamiast cieszyć się pobytem na niej, biegam z sekatorem i tnę przekwitłe, przemoczone pąki lub obrywam chore liście. Nie ma co, sezon 2017 nie należy do najlepszych.
Buziaki dla Ciebie ;:196
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Jubilee Celebration, to kwiat ma zjawiskowy. Z resztą już trochę gorzej. Myślę tutaj o wiotkich pędach, które wciąż trzeba podwiązywać
Moja jest delikatna, ale nie wymaga podwiązywania. Całkiem nieźle sobie radzi, chociaż część listków ma porażonych plamistością.
Ale i tak uważam, że przy takich opadach jakie były w tym roku, to i tak różę trzymają się całkiem zdrowo. Spodziewałabym się raczej, że plamistość będzie szaleć niczym nie skrępowana. A tymczasem owszem, moje róże maja plamki, ale w dopuszczalnej ilości.
Zawsze się dziwię, temu co piszesz o Rhapsody. To moja najstarsza róża, mam ją czwarty sezon i nigdy nie mogłam na nią narzekać. Zdrowa jak byk, w tym roku tylko pokonały ją deszcze i drugie kwitnienie bardzo marne. Ale liście ma zdrowe ;:108
207 róż ;:202 Ta liczba robi ogromne wrażenie. Masz jeszcze czas na sen? Już chociażby oberwanie przekwitniętych kwiatów, musi zajmować mnóstwo czasu. Ale potem zbierasz tego plony. Masz je cudowne. Nawet jak część choruje, albo nie kwitnie zbyt obficie, to w takiej ilości jest to nie do zauważenia ;:108 Takiego ogrodu można tylko pozazdrościć. Ale to nie dla mnie, lubię swój leżaczek i dobrą książkę.Chociaż w tym roku jakoś zbyt często nie mogłam sobie na to pozwolić i właściwie nie wiem czemu
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko :wit
Przyszłam trochę nacieszyć oczy twoimi pięknymi rózami.
Moje w tym roku mizerne,Zawiodły mnie.Kilka tylko ładnie kwitło.A reszta tylko kilkoma kwiatkami.Krzaczki nijakie.
Uczę się, uczę i coś mi to marnie wychodzi znimi :roll:
Nawet nie wiedziałam,że jest Prinsess Ann.Ładna nawet.Już magnolię sobie kupiłam, bo to moja imienniczka.
Może i rózę warto.
Emilien G.Cudna bardzo ja lubię.Moja niska i miała ze 3 kwiatki.Zawiodła mnie.Ponownie nawet nie zakwitła. :(
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Na święcie kwiatów w Skierniewicach serce mi mocniej zapikało na widok jednej marniutkiej różyczki - była taka malutka, że to faktycznie musiała być silna miłość, że ją tam wypatrzyłam. Cena za to mnie odstraszyła, a właściwie to, co by rodzina powiedziała, gdybym wróciła z taką marną różyczką za tak wysoką cenę ;:306 Za to teraz kocham już wszystkie róże perskie.... ;:167
To chyba tak już jest - trzeba trafić na tę jedyną i wtedy człowiek przepada. Różyczka go dopada i już. A teraz trzeba brać się za przesadzanie i szykowanie miejsca dla nowych lokatorek. No i czekać, kiedy osiagną taką dojrzałość jak u Ciebie Dorotko - czyli pewnie ładnych pare lat...
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”