Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Mówisz, że ogród smutno wygląda? Nie zgadzam się z tym, Twój niezwykle kolorowy, śliczny... Te wspaniałe poletka astrów, jeszcze pięknie kwitną Ci róże i nawet bzyczki uchwyciłaś na kwiatuszkach.. Pięknie i kolorowo, oby tylko jeszcze nam słonko poświeciło, bo prognozy prognozami, ale u mnie przekropna szarówka...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jakoś nie bardzo wierzę w te zapewnienia o słonecznej jesieni ;:222 Na pewno ktoś znowu zamiesza i dalej będzie padać, jak padało.
Twój ogród dalej zachwyca kwiatami, tyle kwitnących róż w połowie października? Na żywo wygląda to na pewno jeszcze piękniej ;:63
Grzybowe kapelusiki wyglądają jak domki :tan
A szmaciaki jak najbardziej są jadalne i na dodatek pyszne.
Pozdrawiam ;:196

Zapomniałam się zachwycić cyniami ;:oj Piękne odmiany wysiałaś. Te makaronikowe są zupełnie niezwykłe, nawet takich nie widziałam :tan
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewuniu, Bonikę bardzo lubię, obficie kwitnie i ne choruje, nawet mszyce ją omijają. Doszłam do wniosku ,że
roża lubi naturalny obornik,gdy przesadzałam Bonikę wykopałam duży dół, na dno dałam dużo kompostu i kurzeniec następnie
przysypałam grubą warstwa ziemi i dopiero posadziłam różę. Ten wysiłek mi sie opłacił, róża obficie kwitnie. Mam różę
Somer Song,zawsze słabo sie rozrastała, słabo powtarzała kwitnienie, w tym sezonie obłożyłam krzaczki kompostem wymieszanym z granulatem obornika owczego i efekt jest widoczny róża ruszyła i kwitnie do tej pory, tylko boję się aby nie przedawkować z obornikiem
i nie spalić róż, do tej pory róże zasilałam Azofoską , muszę poczytać o nawożeniu róż nawozami naturalnymi.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Piękny kolor Summer song i fajnie kontrastuje z astrami.Też mam Bonicę i to róża która rośnie praktycznie bez opieki ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Mariolu, Astry belgijskie,po naszemu Michałki bardzo lobię, mam jeszcze biały i bordowy nowy nabytek.
Astry są bardzo inwazyjne, szybko się rozrastają, będę musiała je poprzerywać już znalazłam dla nich nowe miejsce, lubię takie jesienne kolorowe dywaniki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Iwonko, na południu Polaki, dzis zapowiada sie słoneczna ciepła pogoda. Zbliża sie 1 listopada wiec pojadę na cmentarz posprzątać groby,
potem zostanie sama kosmetyka a prace w ogrodzie zostawię na przyszły tydzień Cyniami sama byłam zaskoczona , też pierwszy raz
mam cynie makaronikowe pomarańczowe i białe . w sklepie ogrodniczym kupując nasiona Kosmosów, odruchowo wrzuciłam do koszyczka nasiona Cyni I Wilczomlecza obrzeżowego i to był strzał w dziesiątkę . Życzę miłego weekendu ;:168

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, tej wiosny kupiłam róże Doktorka bardzo mi sie rozrósł ma masę pędów, krzak jast wysoki na 2 m. Zastanawiam sie czy
wiosną nie powycinać te drobne pędy a zostawić kilka grubszych pędów aby róża sie wzmocniła. Przeciętnie róże rozrastały sie
w 2-3 roku po posadzeniu a doktorek ruszył z kopyta . Dopadła go czarna plamistość, ale jeszcze nie jest łysy ;:306 .
Jadziuczy ty stosowałaś na róze opryski z drożdży :?:


Obrazek

Obrazek
To jest szałwia którą mi wiosenne przymrozki zmroziły , jak sie okazało latem od korzenia wypuściły pędy i kwitną do tej pory.

Obrazek
Życzę miłego ,słonecznego weekendu ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu cieniutkie pędy oczywiście powycinać jednak wszystko okaże sie wiosną jak przeżyją .Ja bym zostawiła tylko same młode pędy wyrastające z ziemi, te stare ucięłabym przy ziemi bo to widać na fotce , tak żeby krzew sie przewietrzył, bo zbyt dużo tam tych pędów.Jednak jak zakwitnie to klękajcie narody ;:167 Srebro Starca pasuje do każdego kwiatka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jesień, nas zaskoczyła wysokimi temperaturami, słońcem i złotymi kolorami, uwielbiam taką jesień. ;:3

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Jesienne róże.

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu ale piękne kolory u Ciebie, jesień na całego w pełnej krasie barw, różyczki jeszcze ładnie kwitną ;:63 pogoda faktycznie dopisuje, ciepło i słonecznie to aż się chce wychodzić i podziwiać :)
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu widzę że i u ciebie róże są niezmordowane ... kwitną i cieszą oko kolorem... A i Marcinki przyciągają motylki niech jeszcze trwa ta piękna pogoda ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewo , pogoda słoneczna, ciepło więc róże pięknie kwitną, w przyszłym tygodniu temperatury mają spaść o 10 stopni
to może róże zaczną pomału zasypiać i przygotowywać sie do zimy, nawet obrywam liście aby im pomóc w zasypianiu ;:19
Pracy w ogrodzie jeszcze bardzo dużo, oby tylko nie padało a na końcu zostanie grabienie lisci, które jeszcze mocna trzymają
sie gałązek.


Obrazek


Obrazek


Mariusz, Jesień buchnęła ciepłymi, złotymi kolorami, cieszmy się tą chwilą, bo ona tak krótko trwa i za parę dni przyjdzie
szaruga, mżawka, plucha brrrr. Mariusz masz takie kolorowe, śliczne Gazanie, ja posiałam i wszystkie są jednego koloru żółte


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Moja Fresja w tym roku beznadziejnie kwitła i nie wiem jak to z nią będzie .To jedna z najstarszych róż w moim ogrodzie i wiosną była bardzo nisko cięta .Nieustannie Wandziu podziwiam jak dużo masz wysadzonego Starca i fajnie sie komponuje ze wszystkimi kwiatami
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”