Kolczaste serce Jagny

Zablokowany
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Anida - dziękuję ;:168 Mam dwa krzaczki Lavender Ice, jeden słabszy drugi silniejszy, ale nie będę ich już ruszać. Tak, w tym miejscu Ice wyglądałoby o niebo lepiej, bo to przód rabaty i dobrze by się sprawdziło. Może trzeba kupić trzecie? Obrazek

;:3
Nie powinnam być na urlopie. Albo inaczej: bardzo powinnam być, ale jakoś między listopadem a lutym byłoby bezpieczniej. Mój letni urlop co roku skutkuje kolejnymi, kompletnie nieplanowymi zakupami różanymi, oraz chęcią przerabiania wszystkiego, przesadzania, dosadzania, wykopywania i ogólnemu rozgardiaszowi. A przecież co roku obiecuję sobie, że to już koniec rewolucji, teraz będę tylko pielić, nawozić, odpoczywać i podziwiać... Obrazek
No dobra, jedna z rabat od zeszłego roku już miała być kompletnie przeorganizowana, więc to nie jest spontaniczny zryw. Rósł tam Eden, Crocus Rose, First Lady, Chippendale, Bremer Stadtmusikanten i Larissa. Ponadto rośnie tam na potęgę ślaz piżmowy, który jest potworem i zarósł wszystkie róże. Walczę z nim od dwóch lat. Larissę i Bremer oddałam już wiosną. Edenowi i Crocus Rose dałam szansę, ale oboje państwo jej nie wykorzystali, więc jesienią pożegnamy się definitywnie. Eden co roku wymarza i potem jest zgaduj-zgadula ile pędów wypuści i czy zakwitnie jakoś sensownie... Obrazek. Crocus Rose - mam ją trzy lata i nadal mnie nie zachwyca. Drapakowata, łapie mączniaka, kwiaty z cytrynowym zabarwieniem to nie moja bajka. Out. Zachwyca mnie za to niezmiennie Chippendale więc już dosadziłam drugiego. Niewielki a już cały w pąkach ;:167
Tu fragment tego starszego krzewu:

Obrazek

No i First Lady.... ;:306 Tolinka wie, dlaczego tak mi wesoło. Nie wiem co ta róża w sobie takiego ma, ale jej nie wywalę. Dałam jej dużo jeść i nawet poszła trochę w górę. Ileż my tu mamy pędów, niech policzę: Raz... i to by było na tyle! Obrazek Tolinko, moja First Lady i ja, pozdrawiamy Ciebie i Twoją First Lady serdecznie!

Obrazek

Rewolucji dokonałam w życiu pewniej księżniczki. Crown Princess Margareta była przesadzana wczesnym latem do półcienistego zakątka bo kiedyś wyczytałam, że ona tak lubi i nad podziw dobrze to zniosła. Wypuściła nowy pęd i zakwitła. Kilka dni temu przeczytałam, że ona jednak preferuje słońce... Dwa razy mi nie trzeba powtarzać! Wczoraj przesadziłam ją na rabatę bardziej słoneczną, bo to piękna róża, chcę ją widzieć i chcę żeby była zadowolona. Oczywiście zadowolona nie była i poniższy kwiat musiałam dzisiaj ściąć. Ale żeby się nie stresowała, dokupiłam jej bliźniaczkę, która przejmie niebawem, mam nadzieję, ciężar moich oczekiwań.

Obrazek

Obrazek

Skoro piszę, że dokupiłam CPM, to znaczy, że w ramach urlopu odwiedzam pobliską szkółkę a wiemy dobrze, że bez sensu jest jechać po jedną różę. Tak więc przyjechała ze mną też wdzięczna Prix P.J. Redoute, którą posadziłam przy Lady of Shalott, która właśnie naprodukowała kolejną porcję pąków. Będą podziwiały wzajemnie swoje podobne w kształcie kwiaty.

Obrazek

Tego samego dnia przytargałam też różę, o której myślałam od dwóch lat, ale wychodzi na to, że myślałam o jakiejś innej róży, bo ubzdurało mi się, że Paul Bocuse (bo o nim mowa) ma ogromne kwiaty. Tymczasem w alejce Francuzek wypatrzyłam niewielkie, wdzięczne, łososiowe cuda. Dopiero przy płaceniu dowiedziałam się co kupiłam. Taka ze mnie znawczyni Obrazek
Zdjęcie przedstawia śliczną różę i bałagan dookoła, to chwilowe, proszę nie słać na mnie gromów. Bo to jest ta remontowana rabata. Zaczynam oczywiście od d... strony i zamiast poczekać do jesieni, usunąć ślaz, wykopać niechciane róże, zrobić miejsce i wiosną tworzyć wiekopomne różane dzieło, to ja sadzę już te chciane i próbuję im w miarę zorganizować przestrzeń. A mówią, że ogród uczy cierpliwości... Chyba bardzo wolno się uczę Obrazek

Obrazek

A tak w ogóle to pojechałam po różę mało popularną na forum - Rose von Munster. Wiem, że ma ją Dorotka i pisała, że spodziewała się kwiatów łososiowych (tak, ja też widziałam zdjęcie u Kamili) a u niej ona jest bardziej różowa. Widziałam sadzonkę z kwiatem - Dorotko, blady róż jak nic Obrazek Zobaczymy co pokaże moja, bo dopiero ma pąki, ale sadzonka obiecująca:

Obrazek

Posadziłam ją obok Rose vom Ruhrtal, niech sobie gadają po niemiecku wieczorami.

Kupiłam też kolejną Guilliotkę czyli Monique Bouygues, bo zachwyciłam się nią u naszej Majeczki. Ale z fotkami muszę poczekać, niech coś pokaże.

Z innych nowych, ale nie pokazywanych mam wreszcie Geoffa Hamiltona i tym razem to na pewno on:

Obrazek ;:167 ;:167 ;:167

Posadziłam go na rabacie, która jesienią też będzie przerabiana. Ktoś kiedyś pytał o zestawienie róż z jeżówkami. Wyglądają razem naprawdę ładnie, tyle, że jeżówki jak się dobrze czują, to się wysiewają na potęgę i rosną wielkie jak krowy. Na tej rabacie w zeszłym roku zostawiłam dosłownie trzy kępki jeżówek. Dzisiaj ta rabata wygląda tak:

Obrazek

Gdyby ktoś pytał: rośnie tam Mrs. John Laing i teraz dwie Crown Princess Margerity (na tyłach), Giardina (którą widać), dwa Boscobelki (z przodu, u stóp również rozrośniętej nad wyraz liatry), dwie Chandos Beauty (nieśmiało kwitną znowu), James Galway (mizerotka od początku, teraz bez kwiatów), Savoy Hotel (też ma przerwę w kwitnieniu), no i za gąszczem jeżówek na wolniejszej przestrzeni dwie wyżej opisane panny Konig'a. Więc i tu będzie rewolucja. Jeżówkom muszę znaleźć nowe miejsce bo je lubię. Chandos i Savoy... hmmm, nie wiem czy im nie znajdę nowego domu, albo przesadzę tylko, bo te przerwy w kwitnieniu mają denerwujące. Boscobelki muszą mieć przestrzeń i dobre sąsiedztwo, bo są cudne. Ech, znowu czeka mnie praca umysłowa a potem fizyczna...

No, ale te, które nie zostały przez nic wchłonięte, przez nic pożarte i mają się dobrze, dają mi radość i potwierdzają, że jak się tylko nie popełni kardynalnych błędów z nasadzeniami, chociaż troszkę zatroszczy i szepnie dobre słowo, to podziękują.
Mary Ann - zażaleń do niej: zero. Zdrowa, zeszłoroczna sadzonka, ledwo skończy kwitnąć to zaczyna od nowa:

Obrazek

Rosengrafin Marie Henriette mam w rabacie, której nie widzę z okna a bardzo żałuję, bo to róża na reprezentacyjną rabatę:

Obrazek

W zeszłym roku moja Jalitah była królową tej rabaty. W tym roku krzew jest mniejszy i dopiero będzie kwitła. Ale i tak ją lubię.

Obrazek

Bengali ładnie się skomponował z mikołajkiem, chociaż tego nie planowałam:

Obrazek

Bengali rośnie na jedynej rabacie, na której większej rewolucji nie planuję, tylko kosmetyczne zmiany. Czegoś ubędzie, coś przybędzie... norma w różanym świecie Obrazek

Obrazek

Oczywiście nie może się obyć bez najmłodszego Mareczka Obrazek

Obrazek

I na koniec prośba o identyfikację. To jest róża kupowana jako Piano. Ale to na pewno nie jest Piano. Kolor niesamowicie trudno złapać i trudno opisać. Zaczyna z przewagą czerwieni, potem idzie w ciemny, głęboki róż. Kwitnie bukietami, kwiaty są "twarde", ścisłe. Dorosła do jakiegoś metra, rośnie na pełnym słońcu i nie tylko świetnie to znosi, ale bardzo długo trzyma kwiaty, jest zupełnie zdrowa, więc to kapitalna róża, ale ja nie wiem co to jest! Obrazek
A, nie pachnie, albo pachnie minimalnie. Pomocy!

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11680
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Jagna ale różanie u Ciebie:) Dokupiłaś Crown P,doskonale rozumiem Twój wybór,bo i moja piękna i dobrze się czuje ;:333
Natomiast z FL to ja mam pod górkę.Obydwie niedomagają,cofają się w rozwoju niestety ;:222 Chyba się ich pozbędę,plamistość i słabe kwitnienie,a kiedyś tak ładnie kwitły ;:224
Jalitah mam pierwszy rok i jeszcze u mnie nie zimowała.Ciekawe jak sobie poradzi za rok,bo czytałam,że u dziewczyn na drugi rok skąpo kwitnie ;:131

Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Jagna, Jagna, zachciało Ci się w urlop rewolucji to teraz tyrasz zamiast cieszyć się ogrodem :;230 Z drugiej strony doskonale Cię rozumiem. Też jestem niecierpliwa i jak mam jakiś pomysł to chcę go natychmiast zrealizować. Czekanie do jesieni to nie w moim stylu. Zresztą jesienią robi się już chłodno a ja lubię pracować w ciepełku ;:3
Robiłaś zakupy różane i nie dałaś cynku? ;:302 A były jakieś Austinki godne uwagi?
Przesadzanie Crown Princess Margarethy w taką pogodę - ryzykowne. Mam nadzieję, że okaże zlitowanie i nie obrazi się na Ciebie za wyciągnięcie z ziemi :wink:
Rose von Munster mam, ale po wysadzeniu jej z donicy jesienią, coś słabo rośnie. Nie dość, że mocno pomarzła po zimie, to chyba całe siły włożyła w budowę krzaczka, bo kwiatów miała trzy i takie jakieś koślawe. Nawet zdjęć jej nie zrobiłam. W tej chwili stoi w miejscu i ani drgnie. Jeśli się nie ogarnie to podzieli los Pani Johnowej Laing i Ghity R. To najwyraźniej nie jest jej rok ;:185
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Witaj, Jagno!
Chyba faktycznie należałoby Ci przyznawać urlop w środku zimy. Bo co też Ty robisz swoim biednym różom... Pewnie siedzą w tych okowach ślazu i trzęsą się ze strachu, że znowu je będziesz wykopywać ;:218. To te obawy pewnie powodują, że siedzą skulone: może nas baba nie zauważy i tym razem oszczędzi tarmoszenia... ;:306.
Ale wiedzą, że Twój niespokojny duch szaleje i nie ma nic pewnego... "A jeszcze dokupuje po bliźniaku, żeby nas zawstydzić... ;:223". I jak tu żyć i wesołym być ;:306?
Ciekawe, czy nastąpi dla nich czas spokojnego wzrostu, czy też grozi im ciągła przeprowadzka od Wicka do Wacka... ;:306.
PS. Możesz spokojnie patrzeć na fiolet obok zupy pomidorowej? Jakoś fascynacji tymi pomarańczkami nie podzielam...
PPS. Paul Bocuse to bardzo fajna róża.

Udanego urlopu, tylko nie wiem komu tego życzyć. Tobie czy Twoim różom...
;:196 Jagi
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Zazdroszczę szkółki gdzie można zobaczyć róże odmianowe, u mnie w okolicy to tylko: rabatowa czerwona, pnącą różowa, etc. A Twoja nn przypomina mi mojego Falstaffa, ale ja mało kumata jeszcze w różanym temacie.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Jagno- kolejek nie znoszę, mam uraz z PRL-u! Nawet po lody nie stanę, gdy jest więcej niż 4 zamawiających, nie i już! Marc Chagall u mnie jeszcze malutki, ale już podbił moje serducho, a dziś wybieram się do Rosarium na weekend różany i chyba skuszę się na Mary Ann ( a u Ciebie czytam, że kwitnie niemalże nieprzerwanie) i chyba CMP, bo moja lichotka. Przypatruję się Twojej nie-Piano, i tak nasuwa mi się Othello (?). Ale tę różę pewnie masz, więc mogę się mylić.
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Ania - cieszę się, że Crown Princess potrafi poczuć się dobrze w naszym klimacie. Pierwszą sadzonkę mam od zeszłego roku, ale ją nieco wytargałam tymi przeprowadzkami i jak zobaczyłam, że zakwitła i dzielnie zniosła moje brutalne obchodzenie się z nią, no to ja mam pełen szacun dla takich róż. Na dodatek wzięło mnie na pomarańczki w tym sezonie, więc już, natychmiast muszę mieć ich kilka. To cała ja. Moja First Lady nigdy nie grzeszyła wzrostem, tężyzną ani wigorem. Traktuję ją trochę jak taką wariatkę - nieznośna, nieprzewidywalna, ale ma w sobie coś pociągającego ;:306 O widzisz, ja o problemach "pozimowych" u Jalitah nie doczytałam, a szkoda - byłabym mniej rozczarowana. Chociaż to rozczarowanie nie zniechęciło mnie do niej. Bynajmniej. Wręcz zastanawiam się nad drugą ;:224
dorotka350 pisze: Też jestem niecierpliwa i jak mam jakiś pomysł to chcę go natychmiast zrealizować. Czekanie do jesieni to nie w moim stylu. Zresztą jesienią robi się już chłodno a ja lubię pracować w ciepełku ;:3
Siostra! ;:oj ;:167
Ja jesienią jak się robi zimno to wychodzę do ogrodu z obrzydzeniem i klnę w żywy kamień, na co mi tyle tych kolczastych patyków, chyba zdurniałam, że wsadzam coraz więcej tego cholerstwa i tylko mam więcej roboty. I wtedy wyglądam tak: Obrazek Mija mi tak w okolicach... 16 st.C. i wtedy wyglądam tak: Obrazek
Nie dałam cynku o zakupach, bo za każdym razem wyjazd był poprzedzony moim solennym "Nigdzie dzisiaj nie jadę!" Po czym dwie sekundy później siedziałam w samochodzie w drodze do szkółki Obrazek No szkoda, że nie zapytałam Cię o Rose von Munster wcześniej Obrazek Ale po pierwsze: dam jej szansę, po drugie: w skrytości próżnego serca mam nadzieję, że za rok napiszę Ci "Zupełnie nie rozumiem dlaczego na nią narzekasz, rośnie u mnie jak burza a kwiatów nie zliczę!" Obrazek

Witaj, Jagi! ;:167
Niepokojąco trafnie opisałaś moje różane zapędy, a o bliźniaku trafiłaś w samo sedno. Mój ogrodniczy charakter jest zdecydowanie zwichrowany Obrazek Nie mogę obiecać, że dam im spokój. Mogę tylko obiecać, że sobie tak postanowię...
JagiS pisze:Możesz spokojnie patrzeć na fiolet obok zupy pomidorowej?
Hmmm... Fiolet obok zupy... Gdzie?! Obrazek Ja tam widzę stonowane barwy, przenikające się wzajemnie. Płynnie i dostojnie na dodatek ;:170

Anida - ano mam taką szkółkę nieopodal. Niestety Obrazek
Przykro mi, ale to nie jest Falstaff, a szkoda. Moja nn po pierwsze prawie nie pachnie, po drugie ma trochę więcej czerwieni, szczególnie w początkowej fazie rozwoju kwiatu. Z mojego śledztwa najbardziej obstawiam Nadię Renaissance. Masz ją?

Ewa - ja po dobre lody gotowa jestem stać i w godzinnej kolejce Obrazek
no Marc ma niezaprzeczalny urok, prawda? Mary Ann polecam z czystym sumieniem. Moje obie rosną dzielnie, pięknie przezimowały i od czerwca cały czas mają jakieś kwiaty. A są one naprawdę urokliwe z połączeniem ciepłego pomarańczu i różu ;:167 Mam nadzieję, że Crown Princess pokaże co potrafi, bo zależy mi na tym kolorze w ogrodzie. Zanim cudna Bathsheba pojawi się w naszych szkółkach, upłynie trochę czasu :(
Nie mam Othello, ale to raczej nie on. Po pierwsze to moje kwitnie bukietami, po drugie nie pachnie prawie wcale, po trzecie jest mniej fioletowa a bardziej czerwono-różowa. Tak jak pisałam do Anidy - przejrzałam ofertę szkółki, w której nastąpiła ta pomyłka i najbardziej pasuje mi Nadia Renaissance. Na Rosebook'u jest nawet zdjęcie, które dokładnie pokazuje tę transformarcję z głębokiej czerwieni w różowawy odcień. Masz ją?

;:3

Dzisiaj był bardzo udany dzień. Rano miałam bardzo miły telefon od naszej forumowej koleżanki ( ;:167 ), potem pojechaliśmy do pobliskiej stadniny, pojeździliśmy konno i wróciliśmy nie tylko zadowoleni, ale i z przyczepką końskiego obornika Obrazek. Będę miała co robić wiosną, jak już obudzę się z zimowego snu.
Ale, żeby nie było bez obrazków, coś tam jeszcze wygrzebałam z ostatnich dni:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Witaj.... :wit
Nie pamiętam czy już tu coś kiedyś pisałam, ale podglądam wątek już od dłuższego czasu.
Świetnie czyta się Twoje wpisy, a i przedstawiane zdjęcia są super. Mam tylko jedno zastrzeżenie... nie mogę oglądać spokojnie wszystkiego, bo najzwyczajniej w świecie wariuję... ale pisz i pokazuj jak najwięcej... a nuż znajdę jakąś piękność i zamieszka u mnie...
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Witaj Gabrysiu ;:138 Bardzo mi miło, że zaglądasz i że zostawiłaś ślad. Ja zaraz lecę do Ciebie. Sądząc po Twoim podpisie, to Ty już miałaś to szczęście i zwariowałaś ;:306 Nie krępuj się, między nami wariatami zawsze raźniej ;:168

;:3

Dzisiejszy wpis będzie miał dwie części: negatywną i pozytywną. Najpierw pogadam o różach, które są krytykowane. Albo przez innych, albo ja ponarzekam. A potem przedstawię dwie pozytywne bohaterki ostatnich dni.

cz.1
Muszę napisać parę słów w obronie Pashminy. Coraz częściej czytam, że wygląda ohydnie, że piegowata, że zwiesza kwiaty, że przereklamowana itd. Tak, to prawda, że deszcze jej nie służą (i nie jej jedynej). To prawda, że dostaje kropek, że kwiaty się opuszczają i nadgniwają. Ale to jest cena za jej upakowane do granic płatki, za misterne dzieło sztuki jakim jest jej kwiat. Lato mamy takie jakie mamy w tym roku. Poprzednie dwa, upalne i suche były dla niej lepsze, więc trzeba mieć nadzieję, że następne też takie będą. Ale jest to pannica zdrowa, pięknie zimująca i kwitnąca bez przerwy morzem kwiatów. Na dodatek ona się nie osypuje, więc zostaje bidula z tymi przemoczonymi, zbrązowiałymi kulkami i czeka, żeby jej je zdjąć. I jak zetnie się te brzydactwa to ona zakwitnie znowu i tak do mrozów.
Nie przejmuj się Pashminko gadaniem, fajna jesteś. Ja cię lubię ;:167 Fotka dzisiejsza:

Obrazek

Ale ja mam dziwny może gust. Novalis też ma wielu przeciwników a ja się cieszę jak głupia, że wreszcie zakwitł i mogę oglądać i wąchać moją różę -ducha. No czadowy jest. I pięęęęknie pachnie...

Obrazek

Z kolei jest cały wątek poświęcony temu osobnikowi. Eden ma piękne kwiaty to fakt. I... na tym koniec jego plusów Obrazek Mam trzy krzewy, bo przecież trzeba mieć Edena, bo taki ach i och. Co roku tylko jeden wygląda dobrze. I co roku inny Obrazek Dwa chcę oddać. Które? Chyba zrobię wyliczankę. W tym roku najlepiej wygląda ten, zwany przeze mnie średnim. A i tak - to jego pierwsze kwiaty Obrazek

Obrazek

Sporo osób narzeka tez na Pastellę, że jest tylko fotogeniczna. To prawda, że w porównaniu z nowszymi odmianami, pełnymi wyrazu, soczystych kolorów, ona wypada dość blado. Ale nie choruje, nawet jak zmarznie po zimie to pięknie odbija i długo trzyma kwiaty. Stanowi śliczne towarzystwo dla innych, bardziej efektownych róż. Tu z Leonardo da Vinci i Blue for You.

Obrazek

Mrs John Laing słynie z tego, że choruje. To prawda. Miałam ją wykopać i oddać w zeszłym roku, ale jakoś się tak nie złożyło i została. I w tym roku jest zdrowa. Wszystkie starsze pędy nadawały się do wycięcia a nowe wypuściła nowiutkie, jeszcze z metką. Kwitła dosyć skromnie jak na nią, ale było co wąchać. Zaczęłam się wahać, tym bardziej, że obdarzyła mnie dzisiaj takim kwiatem... I co ja mam z nią zrobić? Obrazek

Obrazek

Jalitah zakwitła też dopiero teraz. Ale jej wybaczę. I nie wiem czy nie dokupię drugiej...

Obrazek

cz.2

Wiemy jaka była zima. Wiemy, że róże się kopczykuje i potem i tak modli, żeby przeżyły. Jednej z róż nie okopczykowałam. Przypomniałam sobie później o tym, ale machnęłam ręką. Trudno, wymarznie i dobrze, bo i tak za nią nie przepadam a będę miała miejsce na coś fajniejszego. A ona przeżyła, odbudowała się i niedawno zakwitła. Mowa o Nostalgii...

Obrazek

I dzisiaj robiła wszystko, żebym ją widziała. Robiłam zdjęcie NN-ce, a tam mistrzyni drugiego planu...

Obrazek

Najmłodsza Mariatheresia znowu ślicznie kwitnie, myślę, cyknę jej fotkę. W domu zobaczyłam jak się zogniskowała ostrość..

Obrazek

A tu już bardziej świadomie ją złapałam. Z Sharifą...

Obrazek

To nie jest moja miłość. Ale na szacunek sobie zasłużyła. Przeżyła bez kopca, nie choruje... Niech sobie rośnie i w tym roku może nawet kopczyk jej usypię ;:333

I druga bohaterka. Wczoraj otworzyła oczka i zapytała "Przepraszam, że przeszkadzam, ale czy to już czerwiec?" Ona jest nienormalna! Obrazek Cały sezon zastanawiałam się po co ją trzymam skoro nie ma zamiaru kwitnąć. Tylko widok tych jej ciemnych, prążkowanych liści bez jednej plamki powstrzymywał mnie przed morderczymi myślami, tym bardziej, że rośnie z przodu rabaty a trochę jej się podrosło i zasłania kawałek Granny. Ale dzisiaj wybaczyłam jej wszystko. Jest taka śliczna! Obrazek Zdjęcia nie oddają jej urody. Na dodatek przypomniało mi się (pisałam o tym w zeszłym roku), że ona zasypia. Rano kwiaty są bardziej otwarte, wieczorem się stulają. To po prostu raj, czyli Pink Paradise...
To jeden z kwiatów z rana:

Obrazek

drugi

Obrazek

A tak ten drugi wyglądał wieczorem (z zachwytu przywlokłam jej ze spaceru z psami bezpańskiego nagietka, który rósł przy drodze)

Obrazek

A tu cały krzew. Widać, że to dopiero początek zabawy. Na górze jeszcze są pąki. I okazuje się, że dobrze, że zasłania Granny, która właśnie przekwita. Takie parawaniki to ja lubię ;:167

Obrazek

Nawet Marc Chagall przyznał, że ładną ma sąsiadkę. Odnajduje w niej jakieś pokrewieństwo dusz...

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

jajagna pisze:Muszę napisać parę słów w obronie Pashminy.
Przyłączam się do obrony Pashminy. Mało jest róż, które wyglądają zjawiskowo, gdy co drugi dzień leje się z nieba i to solidnie. Większość źle znosi deszcze i wystarczy kilka mokrych dni a kwiaty można wyrzucić na śmietnik. Pashminie to nie grozi. Pochyli nieco główki, dostanie kropek, ale żaden kwiat sam z siebie nie zgubi nawet płateczka ;:224

Dla mnie Eden Rose, to właśnie osobnik mocno przereklamowany. Zupełnie nie czuję bluesa do tej róży :roll: Jak tylko przestanie padać, biorę szpadel i od razu idzie pod siatkę. Nie będę się z nim cackała do jesieni i liczyła, że się przebudzi i raczy wypuścić z jeden pęd. Przeżyje tę operację to dobrze, jeśli nie - to płakać nie będę. Dosyć mam jego fochów ;:192 Na jego miejsce czeka Golden Celebration, która męczy się od czerwca w małej doniczce i przebiera nóżkami, żeby się wreszcie z niej uwolnić.

Novalisy mam dwa i na początku byłam nimi zauroczona. Dopóki jeden z nich siedział w donicy na tarasie i na dodatek codziennie rozkładałam nad nim parasol - czarował i kwitł pięknie ;:167 Jesienią w 2014 r. przeniosłam oba w bardziej cieniste miejsce i niestety tam się chyba marnują. Kwitną skąpo a te trzy godziny słońca i tak wystarczą żeby miały popalone płatki. Nie pozbyłam się ich z tego powodu, co Ty swojej Pink Paradise - są zdrowe do obrzydliwości. Nie wywalę przecież tak zdrowych róż. Niech siedzą. Tam nikomu nie przeszkadzają. Gdybym miała pewność, że przezimują w donicach, to bez zastanowienia z powrotem bym je wsadziła do donic. Najwyżej w sezonie rozkładałabym nad nimi parasol :;230

Nostalgie po tej zimie zmarzła ostatecznie a kopczyk miała. Nie płakałam po niej zbytnio. Dla mnie piękna była w pierwszej fazie, potem jak robiła się czerwona jej uroda przygasała z każdym kolejnym dniem.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

:wit Cześć Jagna ;:196 zaglądam tu często, bo lubię :D ale z pisaniem to ja mam ostatnio jakieś kłopoty ;:131
Marc Chagall ;:168 zyskuje dopiero po bliższym poznaniu :;230 prawda ;:108
Do niedawna na forum można było czytać tylko o jego paseczkach :;230 a, teraz wiele koleżanek obdarowuje go ;:167
Pashminkę też mogę pochwalić, jednak zdecydowanie wolę wielkie kwiaty Eden Rose :;230 Właśnie z dużym opóźnieniem zaczynają mi obwicie kwitnąć, a ja nie mogę oderwać oczu od nich.
;:196
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Cześć Dziewczyny :wit Fajnie, że wpadłyście, głupio tak sama ze sobą we własnym wątku gadać :;230

Dorotko - bardzo się cieszę, że i Ty jesteś adwokatem Pashminy. Mam wrażenie, że ta róża padła ofiarą swojej sławy jako ósmego cudu świata a tymczasem jest po prostu śliczną, misternie napakowaną różą, bezradną wobec dużej ilości wody przy próbie zachowania wszystkich kwiatów. Nikt nie jest doskonały, prawda? ;:167
Ciekawe rzeczy piszesz o Novalisie. Mój rośnie za plecami Artemisa i pod parasolem świerka. Tak więc słońca nie ma prawie wcale i też mi się wydaje, że to nie do końca jego bajka. Wyciąga szyję, bidak do światła i zakwitł dopiero teraz. Nie wiem czy tam zostanie. Na pewno zabiorę mu jego towarzyszkę Minervę, bo ona po pierwszym kwitnieniu zapadła w absolutną, cienistą zadumę. Myślę, że troszkę słoneczka jednak jej się przyda i moja półcienista, remontowana rabata zaczyna być ciasna jeszcze zanim dosadziłam tam planowany komplet. Chyba urządzę zapisy.
Nostalgie podoba nam się tak samo: tylko w pierwszej fazie kwiatu, z mlecznym środkiem. No, ale jak bez okrycia przetrwała trudną zimę, to jak jej podziękować za współpracę? Tym bardziej, że rośnie na rabacie, na którą chcę wyekspediować te mniej "ukochane" róże, więc ona może sobie tam już mieć to zaklepane miejsce. Golden Celebration jest śliczna, też mi się podoba ;:108 O Edenie za moment :D

Majeczko ;:168 dziękuję. I Ty masz dobre zdanie o Pashminie, to dobrze. Jeżeli chodzi o Mareczka, to fakt - podbija kolejne serca jak Don Juan :lol: Ale czy to nie przypadkiem Ty pokazałaś go jako pierwsza? ;:224 I teraz dźwigasz ciężar tej miłości forumowej. Na szczęście to jest romans z happy endem, bo Mareczek jest różą cudowną, której woda sodowa nie uderza do pastelowo-paskowanej główki ;:167

Ach ten Eden. Jak widać co ogród to opinia. Ja jestem rozdarta między jedną a drugą. Byłam zdecydowana, że dwa, jak nie wszystkie trzy oddam w dobre ręce. Teraz jak jeden zakwitł, drugi naprodukował nowych pędów a trzeci wytworzył bukiecik pąków zaczynam mięknąć i się wahać. Pod płotem nie mam już miejsca, bo zrobiłabym chętnie to samo co Ty Dorotko. Ale mam taką boczną rabatę, na której rośnie właśnie w/w Nostalgie, moja NN-ka, Sharifa Asma, najmłodsza Mariatheresia, o ta:

Obrazek

oraz Eifelzauber. Róża, która wie dlaczego ma tak na imię. To jej drugi pełen sezon u mnie, dorosła do półtora metra, prościutka i wąska jak na wieżę przystało. A kwiaty ma kolorem pasujące absolutnie do wszystkiego:

Obrazek

Jak jeszcze pozbędę się stamtąd starszej Giardiny, która kiepsko w tym roku sobie radzi oraz Wisley'a 2000, który mnie wkurza tym, że tak krótko trzyma kwiaty, to zrobi się tam sporo miejsca np. na Edeny ;:63 A miejsca po Edenach obsadzę czymś nowym i cudownym. I tak to się właśnie domawia i domawia kolejne róże ;:306

;:3

W moim ogrodzie była jakaś rożana impreza urodzinowa. Nie wiem, która panna była jubilatką, bo wszystkie się wystroiły, a tak śpiewały "Sto lat" swoimi piskliwymi głosikami, że spać się nie dało.
Niektóre dały w palnik za mocno. Gartentraume jeszcze wieczorem wyglądała tak:

Obrazek

a rano została sama goła szyja. Widocznie ma słabą głowę ;:173

Parfum FC na sto procent miał branie w takim błyszczącym garniturze:

Obrazek

Voyage i Bengali już od dawna mają karnawał w tym tłoczku:

Obrazek

No Pink Paradise to wiedziała jak się ustawić. Ledwo się pokazała to od razu na imprezę. Kreację miała gotową.

Obrazek

Pani Johnowa Laing z racji wieku wie jak powinna wyglądać kobieta na balu

Obrazek

(dzisiaj już była na kacu i znowu myślę o jej wyprowadzce ;:209 )

Natomiast na Mary Ann niemal żadna perełka nie zostaje. Zaczynam myśleć, że jak nie patrzę to ona otrzepuje się jak pies.

Obrazek

A to już dzisiaj. Ktoś kogo jeszcze nie pokazywałam w tym roku. Bo nie miałam kogo. Do tej pory zajęta budową silnego, zdrowego krzewu, dopiero teraz pokazała kwiaty. Mme Anisette:

Obrazek

Obrazek
Z przyjemnością przypomniałam sobie jej anyżowy zapach. Planuję ją przeprowadzić w inne miejsce, ale na razie jej tego nie mówię.

Skoro była mowa o Mareczku, to tak zupełnie przy okazji, bez epatowania...
Pączuś nr1

Obrazek

i pączuś nr 2

Obrazek

i na koniec nie-różano:

Obrazek

mój ulubiony liliowiec:

Obrazek
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Dzisiaj znowu opętała mnie potrzeba pojechania po jakąś różę. Wybrałam się po I'm Grateful, ale oczywiście nie mogło obyć się bez spacerku między doniczkami i wróciłam do domu z trzema doniczkami. I'm Grateful już sobie grzecznie czekała odstawiona, kiedy mój wzrok przyciągnął niezwykły, rzucający się w oczy kolor. I chociaż układ kwiatu nie należy do moich ulubionych, nie oparłam się. Karteczka głosiła "Sunrise", ale po powrocie do domu okazało się, że na stronie szkółki róża Sunrise powinna być pomarańczowa i nazywać się Morden Sunrise, więc to nie to. Czy ktoś rozpoznaje co to jest? Wiotkie gałązki sugerują różę małą, lub wręcz okrywową:

Obrazek

No i tak sobie spacerując dostrzegłam niezwykłe kwiaty o tak nieokreślonym kolorze, że przystanęłam. Na dodatek do kwiatów doczepiony był zdrowy krzaczek z pięknym, wysokim przyrostem sugerującym silną różę. Przeczytałam etykietkę, to Stefanie's Rose od Scarmana. Przypomniało mi się, że miałam na nią ochotę w zeszłym roku, ale bałam się kupować mało znanej róży tylko na podstawie fotki. Na żywo wygląda obiecująco. Zdjęcia dobrze oddają jej kolor:

Obrazek

Obrazek

Tak więc dzień znowu z łopatą w dłoni :D

A w ogrodzie:
Tę pannę przesadzałam w czerwcu. Kupiona jesienią była jeszcze malutka i miałam nadzieję, że dobrze zniesie przeprowadzkę. Jak widać bardzo dobrze zniosła.

Obrazek

Powojniki nie są moją mocną stroną. Na szczęście są takie, które są mocne same w sobie i wystarczy, że im nie przeszkadzam. Ten nazywa się jakoś na A i jest fajny

Obrazek

Narzekałam, że brakuje mi na rabatach bieli. No to się pojawiła:

Obrazek
i oczywiście pachnie tak, że cały dom wieczorem wypełnia się aromatem lilii. Uwielbiam je.

Liliowce też lubię. Co roku obiecuję sobie, że dokupię jeszcze kilka odmian bo to piękne i wdzięczne kwiaty.

Obrazek

i na koniec róża, która rozkochała w sobie połowę forum i ja mogę się na niego gapić we wszystkich wątkach i u siebie na rabatach, więc co sobie będziemy żałować:

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”