Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu potem powinnaś smarować nogę maścią żywokostową ,albo nalewką żywokostową dla wzmocnienie nogi na 1/2 l wódki 50 g korzenia żywokostu ;:196 Dobrze mieć takich dobrych duszków w razie potrzeby.
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, dziękuje :!: żywokost mi rośnie w ogrodzie a i na działce też się rozsiał ,jak tylko puści listki to ukopię i zrobię ;:180
Gdy mój syn, miał wypadek to ciocia przysłała mi korzeń żywokostu, okazało się, że jest to bardzo inwazyjna roślinka.
Ciocia też mi podawała przepis na maść ale zapomniałam przepisu ;:131 Jadziu dziękuje :!: mówiąc szczerze to zapomniałam
o tym, że mam żywokost ;:168
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Podpisuję się pod tym co napisała Jadzia, z żywokostu mozna też robić olej (znajdę przepis, to Ci podam). Moja mama stosowała go po złamaniu nogi, naprawdę przynosi to smarowidło ulgę... "żywo - kost" żywi kości.
Ja sobie chcę przekopać od niej do swojego ogrodu jedną sadzonkę, mam nawet miejsce specjalnie dla niego, w którym może sobie szaleć :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Basiu, z tego co pamiętam, to żywokost późno puszcza listki, więc na działce go teraz nie odszukam, ale zanim pozbędę się
,, super kosmicznego buta'' ;:306 to żywokost pości listki i będę wiedzieć gdzie kopać a w ostateczności wykopie z ogrodu ,
chociaż tego z ogrodu nie chciałbym ruszać bo jak kwitnie to razem z trzmielina i rożą w kolorze malinowym stanowi ładna kompozycie. ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, a może go jakoś trzeba by ograniczyć, nie pozbywać się całkowicie?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Basiu, nie będę się pozbywać żywokostu w ogrodzie ma swoje miejsce między trzmieliną a różą. natomiast na działce przez uprawę ziemi glebogryzarką następuje podział korzeni i tak sie panoszy na warzywniku niczym perz, nie idzie go wytępić ;:306 latem króluje w śród
jarzynek, samozwańczy król ;:306
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Aaaaa.... ;:306 ;:306 ;:306
Ja tak miałam z dziką śliwką i chrzanem, był moment że śniły mi się po nocach :;230
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ojjj! gdyby kózka nie skakała....
Współczuję uziemienia, bo przez jakiś czas jest to przyjemne ale potem denerwuje takie uziemieni, życzę szybkiego zrastania i dochodzenia do pełnej sprawności!
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Basiu, ja przy działce mam olbrzymi krzew głogu, wiosną ładnie kwitnie potem ma czerwone owoce , ale żywcem wcina mi sie w działkę.
Krzew jest kolczasty,nie wiadomo jak do niego podejść . Gdy byłam mała to dziadek ten krzew podpalał a i tak wiecznie odrastał.
Sąsiednie pola są nie uprawiane od lat wiec tarnina ,, dzika śliwka,, brzozy, sosny bazie, rozrastają sie tworząc młody las.
Ja swojej działki nie chce zaniedbać, wiec trzy razy do roku zamawiam kosiarkę i wykaszał łąkę a drugą część obsadziłam
drzewkami owocowymi i mam maleńki sad, warzywnik a koło domu róże i kwiatki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Marysiu :wit Dziękuje za życzenia powrotu do zdrowia.- Będzie dobrze ;:333 Dziś Agnieszka z Michałem, przycięli mi pnące
róże, jutro mają je podwiązać i Alchymist ułożyć na pergoli, różę opylić miedzianem :tan czyli paluszek działa ;:306 Ja siedząc na stołeczku wędkarski,pomału przesuwając się do przodu i obcięłam wszystkie rabatówki i okrywowe wzdłuż chodnika :tan
Jutro ma być 21 stopni to będziemy działać dalej , może i czas na pieczone kiełbaski się znajdzie ;:138
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu piękna działka, ogród! ;:215
U nas też działka jest wykaszana, próbuję coś na niej sadzić, ale tam ziemia bardzo ciężka... ostatnio sadziłam maliny, raptem 12 krzaczków a umordowana byłam jakbym całe 18 arów obsadziła... ;:306

...a Ty nie przesadzaj z tym przemieszczaniem, wiesz, że nózię w górze masz trzymać! ;:209
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Basiu teraz odpoczywam, nóżkę trzymam na podusi ;:306 Ziemię na działce też mam kiepską , od góry kamienień i czerwony ił,
od strony młodego lasku ciężka glina, jedynie 1/4 działki to ziemia uprawna to na tej części posadziłam maliny , porzeczki i mam mały warzywnik. Zawsze coś wyrośnie, jak nie zniszczą dziki i sarny zające ;:131
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Kochani, ;:4 siedzę w domu, nudzę sie wiec wyszukuje sobie zajęcie, poza doglądaniem i podlewaniem pomidorków i pozostałych rozsad
spróbowałam ukorzenić pędy róż. Róże które zamówiłam miały za duże pędy, wiec je przed wsadzeniem przycięłam . Patyczki zasypałam
wilgotnym piaskiem a po tygodniu wsadziłam do donicy , ziemię wymieszałam z piaskiem w proporcji 1/1. Gdy mi sie ukorzeni chociaż jedna róża to i tak będę he- ppi :tan
Obrazek
pędy mają widoczne oczka a i na piętkach zrobiły sie białe zgrubienia ;:138 może sie uda. Teraz zrobię mini namiocik z folii i pozostało
tylko cierpliwie czekać na efekty ;:333
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”