Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Zablokowany
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko ;:196 Wow, jakie piękne wypasione krzaczory ;:215 Normalnie chciałoby się je przygarnąć :lol:

Krokusy cudne i jak ich dużo ;:167

A te różane widoki... ach jak ja za nimi tęsknię... na szczęście każdy nowy dzień nas do nich przybliża ;:333
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko napisz mi proszę, najlepiej jak najszybciej, jak tniesz Crocus Rose? Nie wiem, :roll: czy ciachnąć krótko, cz pozwolić jej dwóm metrowym pędom się zakulkować. :oops:
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, ja też wzięłam wolne na czwartek i piątek spędzając te dni na działce. Część róż już przycięłam z częścią nie wiem co zrobić, bo przemarzły i tak się zastanawiam, czy ciąć te poczerniałe pędy przy ziemi czy zostawić i poczekać na to, co się będzie działo ...
Z kurierami tak już niestety jest, ja kiedyś musiałam jechać na centrum przesyłek kurierskich, bo pan kurier przyjechał wcześniej, niż było podane w mailu i nie zastając nikogo w domu, zwrócił przesyłki do centrali z opcją ponownej dostawy następnego dnia roboczego, a że to był piątek, następna próba dostawy byłaby w poniedziałek. Na szczęście w centrali nie było problemów.
Sadzonki masz naprawdę wypasione ;:215 aż ślinka mi na nie cieknie :;230 i ten miły gratisik ;:63 Oj będzie się u Ciebie działo, będzie ;:65
Zdradź proszę, gdzie powstanie murek?
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Piękne widoczki Dorotko, bardzo mi się tęskni już za takimi... Dobrze, że są krokusy, bratki i inne drobiazgi wiosenne, bo robi się coraz weselej w naszych ogrodach.
Bardzo dorodne sadzonki otrzymałaś! ;:215
Widzę, że kupiłaś też Jalitah, ja posadziłam ją jesienią, bardzo jestem ciekawa jak będzie sprawować sie w naszych ogrodach... na zdjęciach prezentuje się cudownie! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko cudne te letnie widoczki. Jak mi już tęskno za nimi.
Póki co bardzo zimno i wszystkie wczesno wiosenne kwiatki takie pokulone.
U Ciebie chyba więcej słoneczka, bo krokusy ładnie rozwinięte. Te w paseczki cudny ;:167

Nie dziwię się ze wkurzone byłaś na kuriera. Też przekonałam się, ze to co piszą w mailu o doręczeniu, nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością.
A jak stoliczek ? Zrobiony już ? :D
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Ostatecznie nic nie wyszło z mojego planowania jeśli chodzii o towarzystwo dla Laguny. Maja doradziła mi Elżbietkę lub Awakening, ponieważ brała pod uwagę nie tylko kolory ale też podobne rozmiary róż. Oczywiście nie byłaby sobą gdyby nie poradziła posadzić całej trójki razem :D
No i zdecydowałam się w końcu na Elżbietkę. Spokojnie posadziłam sobie Awakening w innym miejscu, dobierając jej towarzystwo, aż tu przyszła paczka z Rosap... z francuzeczkami i Elżbietką. Te pierwsze to mega wielkie sadzonki, lecz dama z Węgier to obraz nędzy i rozpaczy ;:145 .
Zanim wyjaśniłam sobie z p. Kamilą wygląd Elżbietki (myślałam, że będę ją odsyłać) to została mi jeszcze jedna nie posadzona sadzonka - Crown Princess Margaretha.... I kończąc tą przydługawą opowieść, to ona wylądowała przy Lagunie ;:108
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Cześć, Dorotko!
Do niedawna na forum były same kły, teraz królują korzonki ;:oj.
Masz rację, części z nas róże się przejadły. Mnie też, choć nowiutki Lichfield Angel siedzi w donicy. Wszystko przez tę opieszałą wiosnę, nadal nie wiadomo gdzie co rośnie, bo nie wyłazi ;:218. I jak tu sadzić coś nowego...
Liliom leżącym na parapecie rosną coraz dłuższe kły...
Wielka z Ciebie romantyczka... tyle róż, biała ławeczka, a teraz jeszcze róże na donicach. No, no...
Niech Ci wszystkie różyczki dobrze rosną i bujnie kwitną!

;:196 Jagi
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotka, po pierwsze dzięki na wiadomość o różach w OBI. Munstead Wood zakupiona i siedzi już w ziemi.. o wielkości korzenia nie będę się wypowiadała, bo za taką cenę powinien być pozłacany, a był.. do połowy doniczki urżnięty ;:224 Jestem dobrej myśli.. ma rosnąć i już.
Charlesa Drwina dostałaś o niebo lepszego niż ja ;:108 Pozostałe różyce wszystkie dorodne i to najważniejsze - niech się biorą do budowania krzewu i kwitną jak najpiękniej.
Pytasz czy lobelii nie będzie zimno? Moja od dwóch lat SAMA się wysiewa, nasionka zimują, wyrastają i zakwita ;:108 Może ma już jakieś zmutowane nasiona, ale przyzwyczaiłam się, że mimo niewysiewania mam ją zawsze między roślinami ;:224
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Super sadzonki dostałaś Dorotko teraz tylko czekać na kwitnienie .Oj bedzie się zaś działo w sezonie.Krokusiki kwitną na całego a niektóre juz przekwitają
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, :wit Cudne te doniczki, ;:167 Dziewczyno, masz talent, ja próbowałam ozdobić kasetkę metodą decoupage, ale totalna
porażka ;:145 Różyczki ;:oj będę podglądać i korzystać z opisów, bo nie ma jak polega na koleżankach ;:168 masz piękne róże,
ogród, aż miło pospacerować przed snem po ogrodach ;:196 bynajmniej nie chce urazić pozostałych koleżanek na forum ;:167 ;:167 ;:167 Wszystkie mają cudowne ogrody ;:4
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, trafiłam na taki oto konkurs i od razu pomyślałam o Tobie ;:224
https://www.facebook.com/czasroz/photos ... =3&theater
A że autorem nagród jest Austin może skusisz się i weźmiesz udział ;:183
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, dziękuję, ze namawiasz mnie na nowy wątek. W tym roku będzie 49 róż, może juz będzie co fotografowac i o czym pisać. Tylko najpierw muszę młodszą pociechę do przedszkola posłać we wrześniu, może będzie troszkę więcej czasu.

Różyczki nigdy się nie przejedza, bynajmniej mi :) Zawsze ogladam je z bijacym sercem. W twoim ogrodzie są w dodatku imponujące i piękne okazy.
W przyszłości planuję jeszcze jedną rabate, kto wie, może zaprosze do siebie kilka angielek, bardzo nimi kusisz ;)

Czy różyczki już przyciete? Pewnie ostatnie dni wykorzystalas na ogrodkowe prace w 100% :)

Na koniec mam pytanie, bo potrzebuję Twojej rady.
Wkrotce dotrą różyczki z wiosennego zamówienia. Zawsze mam dylemat, kiedy potem rozgarnac kopczyki tym swiezynkom? Jest ciepło, ale rozumiem, ze też ochrona przed słońcem jest ważna. Zawsze robilam to na czuja, ale w zeszlym roku wiosenne nasadzenia bardzo kiepsko rosly, a dwie w ogole sie nie przyjęły... wolalabym tego teraz uniknąć. Jeśli znajdziesz czas, bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie,
Ania
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Cześć ;:196 czytam, że Werka już opisała jak i co wylądowało przy Lagunie :;230 Pewnie na jesieni będzie przesadzać.
Już przycięłam róże, jest zdecydowanie ciepło więc nie czekałam dłużej. Poza pnącymi pozostałe cięłam na dwa, trzy oczka.
Moja najnowsza panna ma dwa malutkie kiełki, jeszcze jest pod kopczykiem. Jak Twoja sobie radzi?
Nie odzywasz się :D , a to znaczy, że miałaś udany ogrodowo weekend :D
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”