Ogłoszenia - ODDAM ZA DARMO. Chcę komuś pomóc.

Cieszmy się tym, co mamy...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ogłoszenia - ODDAM ZA DARMO. Chcę komuś pomóc.

Post »

Szanowni Państwo
W poniższym wątku możecie zamieszczać informacje dotyczące swojej
bezinteresownej oferty pomocy innym potrzebującym
(np. Forumowiczom).

Można umieszczać w ogłoszeniu:
- rzeczy, które możecie komuś oddać, (np. już nie używane)
- swoją ofertę pomocy w formie usługi np. porad w jakiejś dziedzinie, chęci opieki czy pomocy w Twoim mieście/miejscowości
- nowe / prawie nowe rzeczy, których nie używacie a mogą być cenne dla kogoś (np. w dobrym stanie rowerki z których "wyrosły" Twoje dzieci.

Można podać w poście kontakt mailowy lub telefoniczny lub jedynie PW , wg uznania.
W bieżącej sekcji włączam możliwość bezterminowej edycji wątków, aby ogłoszenia zdezaktualizowane zaznaczać w celu skasowania.
Proszę Autorów by dopisywali dużymi literami "NIEAKTUALNE" w zdezaktualizowanych postach.
Dodatkowo przyda się ta opcja np. w celu edycji, korekty treści, usunięcia np. zamieszczonego telefonu itp.
Edycja postów działać będzie bezterminowo dla wszystkich Forumowiczów , którzy mają powyżej 11 postów.

W wątku nie umieszczamy do oddania roślin (do tego służy sekcja Ogłoszeń) i rzeczy zniszczonych.
Zapraszam
;:167

Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ogłoszenia - ODDAM ZA DARMO. Chcę komuś pomóc.

Post »

Witam.
Mam kilka par jeansów, T-shirtów, bluz dla chłopca w wieku 12-13 lat, wzrost 152-158.
Rzeczy są używane (po moim synu) ale w dobrym stanie. Chętnie oddam komuś kto ma wielodzietną rodzinę lub matce samotnie wychowującej dzieci.
Warunek aby to była rodzina faktycznie potrzebująca takiej pomocy.
Kilkakrotnie wydawałam już ciuchy rodzinie gdzie rodzice swoje pieniądze przeznaczali na alkohol a dzieci chodziły w tym co ludzie im dali.
Sama nie jestem osobą majętną, ale jeśli ktoś jest w gorszej sytuacji ode mnie to chętnie pomogę.
Zainteresowanych zapraszam na PW.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogłoszenia - ODDAM ZA DARMO. Chcę komuś pomóc.

Post »

Oddam telewizorek 14" Philips, jak najbardziej działający ma nawet sprawnego pilota. Na działeczkę jak znalazł :)
Niedługo się przeprowadzam do mniejszego mieszkania i nie będzie mi już potrzebny :)
Proszę o wiadomość na PW
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Ogłoszenia NIEOGRODNICZE (zamieszczamy tylko tutaj)

Post »

Z związku z tym, że wymieniam meble mam do oddania za darmo sofę i telewizor.

Sofa jest w dobrym stanie.
Jest nierozkładana. Ma ściągane powleczenia, dzięki temu sofę, można utrzymać w czystości. Sofa jest bardzo wygodna.

Sofa już NIEAKTUALNA, zdjęcie usunięte.

Telewizor, może nie nowoczesny, ale 100% sprawny

Telewizor już NIEAKTUALNY, zdjęcie usunięte.

Więcej informacji można uzyskać pisząc na PW.
Pozdrawiam.
Pastella
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 wrz 2012, o 00:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogłoszenia - ODDAM ZA DARMO. Chcę komuś pomóc.

Post »

Witam serdecznie, mam do oddania kilkanaście kwiatów doniczkowych. Zmieniam mieszkanie na mniejsze i szukam troskliwego nowego domu dla moich podopiecznych. Zainteresowanym forumowiczom chętnie prześlę zdjęcia. Pozdrawiam. Pastella
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogłoszenia - ODDAM ZA DARMO. Chcę komuś pomóc.

Post »

Ojej, ale skąd jesteś? Czy wchodzi w rachubę wysyłka? Proszę o zdjęcia ;:168
Pastella
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 wrz 2012, o 00:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogłoszenia - ODDAM ZA DARMO. Chcę komuś pomóc.

Post »

Jestem z Warszawy. Mam kilka zdjęć letnich :). Postaram się je umieścić jak tylko ogarnę, jak to zrobić. Pozdrawiam.
roman63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 lip 2014, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zywiec

Re: Ogłoszenia - ODDAM ZA DARMO. Chcę komuś pomóc.

Post »

Dzień Dobry Państwu!

Mieszkam w domu jednorodzinnym w niewielkiej miejscowości opodal Bielska -Białej ,ktorego jestem włascicielem.Dwa lata temu mrozy jakie miały miejsce ,rozmroziły mi całą kanalizację,c o oraz wodę.Przez cały ten czas probuje doprowadzic do ładu szkody jakie wyrzadziła zima aby w godnych warunkach mogły zamieszkac w połowie domu dzieci moje wraz z żoną.Jest to zdrowy ,piękny dom duzy ogrod ,bezpieczny i ogrodzony,kazde z dzieci ma mozliwosc posiadania swojego pokoju i spokoju potrzebnego do nauki oraz zajec dodatkowych np./ gra na skrzypcach,czytanie malowanie..Wchwili obecnej dzieci moje mieszkaja w ciasnym mieszkaniu wraz z żoną,co gorsza zagrzybionym ,zawilgoconym gdzie zacieki i grzyb dochodza do połowy sciany Ekspertyza inspektora budowlanego wykazała iz nie jest to nasza wina jak twierdzi własciciel czyli TBS ...Jest tam ciasno i dzieci nie maja warunków do nauki ,gdyz jeden drugiemu przeszkadza siłą rzeczy,nie wspominam juz o zagrozeniach jakie niesie z soba przebywanie w takich pomieszczeniach zagrzybionych CIAGLE CHORUJA z radosnych pełnych energi dzieci robia sie zagubione i przygnebione,brak warunkow do nauki .Najmłodsza corka juz miała wypryski naskórne alergiczne ,poniewaz cały czas spi przy zagrzybionej scianie i zawilgoconej.Czesc spi na ziemi,meble i lozka nam gnija od wilgoci,jest i tak nam bardzo ciezko gdyz brakuje nam odziezy dla dzieci zywnosci..art pismienniczych do szkoły a stan ten pogarsza sie bo wszystko przechodzi wilgocia i plesnia.

W chwili obecnej zaklad mój czyli sp.z o.o ;JEDNOSC; ogłosiła upadłosc,nie dostajemy którys z rzedu miesiac wynagrodzenia za prace w całosci ,lecz w niewielkich kwotach tzw.zaliczki,sa to kwoty rzedu 300-400zł,pomimo tego iz cały czas pracuje .Spłacam kredyt hipoteczny ,ktory wziąłem aby spłacic ciotkę dalsza oraz na remont domu.Wykonałem kanalizacje do parteru ,podciągnąłem wode z ogrodu ,załozyłem licznik na wode,cała piwnice przygotowałem aby ;pójsc; z pracami remontowymi dalej wyremontowałem pokoje zostala mi kuchnia i lazienka oraz zakup kafelek oraz NASADAY KOMINOWej TYPU H FI 150 DEFLEKTOR KWAS.Wszystko wykonuje sam z corkami najstarszymi ,zona ..Niestety sytuacja moja materialna nie pozwala mi na to,brak naleznosci za prace w całosci,zatrzymał moj remont w martwym punkcie,nigdy nie myslałem,że po 32 latach pracy nie bedę mial z czego zyc!!a musze łozyc rowniez na utrzymanie dzieci ,gdyz one muszą zjesc .

Zyje w domu bez wody,pomimo iz mam piec centralnego ogrzewania nie moge go uzywac ,gdyz nie mam rur,co mogłem to wykonałem we własnym zakresie ,niestetey brak srodkow finansowych do zycia zmusily mnie do zycia w takich warunkach .Myslałem skoncze remont i dzieci beda mogły godnie zyc i uczyc sie,niestety do tej pory nie wiem na czym stoje w zakładzie,wiem tylko iz nie mam srodkow na zycie i zyje w tragicznych warunkach.Boje sie ze dluzej nie wytrzymam tego.Pisalem prosbe do MOPS o zas celowy na niezbedny do zycia remont otzrymalem kwote 400zl na opał.Nie moge byc z rodzina bo nie ma miejsca tam myja naczynia w umywalce i brodziku a kanalizacje zatyka regularnir co 3 tyg. najprawdopodobnie jest gdzies rura pęknieta w ziemi i zasypuje przelot ,bo gdy przyjezdzaja z wodociagow czyscic kanalizacje tzw. karczerem to sama ziemia wypływa.W momencie zatkania wszystko z rur wybija na łazienke i przedpokoj-kuchnie z ubikacji i brodzika -okropnosc.

Bardzo proszę o jakakolwiek pomoc w mojej sprawie moze ktos ma niepotrzebne jakies materiały abym mogl skonczyc remont ja zyje bez wody toalety myje sie w zakladzie lub u dzieci .Sam jestem w stanie go dokonczyc w niespełna 2 tyg. poniewaz znam sie trochę na tych robotach a czego nie wiem czytam i robię.
Nie wiem co robic czy oddac dzieci do rodziny zastepczej chodzic i zebrac wyjechac? Cale moje zycie to rodzina i dzieci,mielismy zadluzenie w TBS dlatego przeszlismy na mieszkanie ktore mialo byc socjalne ,lecz czynsz jest taki sam jak za komunalne.Zona chciala pomalu splacac zadluzenie lecz nie mamy mozliwosci bo drozej ja wynosi mieszkanie w ktorym przebywaja obecnie ,nie wspomne o kosztach za leki dla dzieci..
Bardzo prosze ,wrecz błagam o pomoc,chce udostepnic całe 1 pietro dzieciom,beda wtedy bezpieczne,zdrowe ,radosne,beda mogły dalej kontynuowac swoje pasje i hobby,beda miały spokoj i cisze i warunki do zycia i nauki.Nie beda musiały oglądac pijakow wystajacych pod oknami i pijacych oraz przeklinajacych jaki to przyklad dla dzieci? sam zamieszkam wtedy na parterze domu,będę mogł poswiecic im wiecej czasu a co najwazniejsze dla nich beda czuły sie bezpieczne i beda miały swoj upragniony dom,

Wysłalem tyle juz @ do biur poselskich urzedu miasta fundacji-wszedzie rozumieja jest im przykro ale skoro rodzina nasza nie jest patologiczna nie ma alkoholu przemocy klopotow wychowawczych z dziecmi -nie moge liczyc na pomoc.Z urzedu miejskiego dostalem pismo ze jestem zlym ojcem ,bo nie potrafie zapewnic bytu rodzinie-ale nikt nie przyjdzie nie zobaczy jak zyjemy co zostalo zrobione nie zada pytania dlaczego rury mi rozmroziło,fakt mamy zadluzenie ale wiele ludzi ma ,czasy sa ciezkie teraz sie ma prace a jutro moze jej nie byc,nie uciekniemy od dlugu pomaly bedziemy go splacac ,lecz bardzo boli fakt ze zostałem zepchniety na margines .Moze gdybym pił bil rodzine to predzej byłaby jakas pomoc a moze gdybym popelnił samobojstwo ? dostali by rente i łatwiej byłoby zakonczyc te pare rzeczy w domu? ale co wtedy z psychika dzieci?
Dziewczynki sa kochane i zdolne tyle juz osiagneły chlopak jeden rodzynek gra w pilke nozna to jego pasja tez mu brakuje i getrow i korkow-wszystkimjest ciezko ale najbardziej odbija sie to na dzieciach .
Moze ktoś z Państwa bedzie nam mogł pomóc,moze ma zbedne materiały typu farba olejna do okien,2 paczki uzywanych paneli w/w deflektor bez ktorego niestety nie ma ciągu w kominie i cały dym wraca na mieszkanie,jakąs wykladzine lub duży dywan zbedny,brakuje nam łóżka typu mała sofa lub fotel rozkładany,uzywane meble do kuchni,odzież dla dziewczynek od wzr.140 do 166cm chlopca 168cm,obuwia rozm od 33,34,36,38,chlopiece 39-40.Za wszystko bedziemy bardzo wdzieczni.Przez jakis czas braliśmy odpady z pobliskiego marketu i zona wykorzystywała co sie dało,lecz niestety zmienił się kierownik i stwierdził ,iż taka sytuacja nie może mieć miejsca i odmówił nam takiej formy pomocy,na chwilę obecną często głodujemy.Końcem sierpnia zwalnia sie miejsce w tutejszej placowce pocztowej i zona ma duze szanse aby dostac sie do pracy na 1/2 etatu,lecz nie mamy za bardzo gdzie mieszkac.Dom ktoremu tak mało brakuje jest nie wykonczony a z wynajmowanego miszkania dostali wypowiedzenie .Okres najmu sie skonczył i teraz nie wiadomo co -albo kontenery albo pod most.Mamy zaległosc w wodociagach w wys.500 zł jezeli do 23.07 nie dokonamy wpłaty na dodatek zostanie nam odcieta woda.Wplacamy ile mozemy ,troche na prad,troche na wode ale to niestety za mało,nie wiem gdzie szukac pomocy dlatego ośmieliłem sie prosic Panstwa o pomoc jakąkolwiek,jestem w stanie dostarczyc wszelkie dokumenty do wgladu uwierzytelniajace nasza sytuacje,czy zdjec,zapraszam do nas -prosze ,błagam niech mnie ktos usłyszy.....moj @ to romstr63@wp.pl
guru302
500p
500p
Posty: 583
Od: 14 lip 2012, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Biskupca woj. Warmińsko - Mazurskie

Re: Ogłoszenia - ODDAM ZA DARMO. Chcę komuś pomóc.

Post »

Mam do oddania kilka różnych roślin doniczkowych i kilka bombek z cekinów . Może się komuś przydadzą . Podaję meila : guru301@wp.pl
pozdrawiam serdecznie Gabrysia
grazyna255
100p
100p
Posty: 107
Od: 8 lut 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie; Grajewo

Re: Ogłoszenia - ODDAM ZA DARMO. Chcę komuś pomóc.

Post »

Mam do oddania akwarium - samoróbę, powinno być szczelne, nie używam i chętnie się go pozbędę. Woj. podlaskie, Grajewo.
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Ubrania do oddania

Post »

Mam do oddania całkiem sporo ubrań dla dzieci w wieku podstawówkowym i gimnazjalnym. W Krakowie poznikały pojemniki na odzież używaną, a na akcji pomocy na Facebook'u się nacięłam (paczka z ubraniami wróciła do mnie - oczywiście poniosłam koszt podróży w obie strony :twisted: ). Wyrzucić mi szkoda, może znajdzie się ktoś potrzebujący?

Ubrania są w stanie bdb, czyste ( byłam grzecznym i schludnym dzieckiem :wink: ), wymagałyby tylko wyprasowania :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrody Serc Naszych - [ OSN ]”