Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
andrzejek
 Tytuł: andrzejek-ogród dzieciaka
PostNapisane: 18 cze 2011, o 18:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Historia ogrodu jak ktoś lubi to poczyta :;230
Ogród ma ok.30 lat i po tyle lat mają najstarsze drzewa czyli jabłonie i grusze, bo czereśnie i wiśnie były wymieniane, bo usychały. Początkowo ogrodem zarządzała moja babcia miała wiele pięknych roślin, ale przez warunki pogodowe i przez czasami nie nadążanie z pracą a później kłopoty bo babcia była coraz starsza (teraz ma ponad 80 lat i nie może wytrzymać bez kwiatów więc trzyma kilka domowych). Ogród mojej babci był nawet zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy ogród, ale niestety nie dostała nagrody bo nie należała do koła gospodyń wiejskich. Z opowiadań babci można wywnioskować że między jabłoniami jak były jeszcze małe cały plac zajmowały róże ok 50 krzaków wzdłuż domu rosły rzędy różnych kolorowych tulipanów, narcyzów, mieczyków i wielu innych. Rosły tam również dalie, a przez kilka lat urosło ich tyle, że nie mogły się pomieścić w piwnicy zostały zakopcowane i zgniły niestety. Bardzo żałuję że nie widziałem nigdy tego ogrodu i nie ma żadnych jego zdjęć. Przez kilkanaście lat dziadek wszystko kopał ręcznie, a w późniejszych czasach jak już coraz człowiek słabszy to coraz mniej było kwiatów i nie było zbytnio komu dbać o to, więc został zasiany trawnik, żeby było mniej kopania. Kwiatów wciąż było sporo, ale już nie tyle. Później prawie wszędzie został zasiany trawnik ale od dwóch trzech lat ja zacząłem się brać za to .

Po kilku już sezonach mój ogród dojrzewa i staje się coraz ładniejszy .Głównie rosną u mnie byliny przez co ogród jest opustoszały zimą ,ale za to w sezonie pojawia się w nim feria barw .Dodatkiem do bylin są krzewy i kilka drzewek ,ale z racji ,że sa niewielkie ot na razie ich zbytnio nie widać .W mojej kolekcji roślin najwięcej jest żurawek ,które podbiły moje serce i ich liczba stale się zwiększa .W tym momencie posiadam 110 odmian oraz liliowce ,które są bezproblemowymi bylinami .

Tak ogród prezentował się w roku 2013

Wiosna

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tu już ogród nabierał soczystości
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Majowo

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

andrzejek
 Tytuł: Re: andrzejek-ogród dzieciaka
PostNapisane: 2 lut 2014, o 13:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Letnie krajobrazy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

andrzejek
PostNapisane: 2 lut 2014, o 13:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
kolejne widoki już późne lato ,bo grusze dojrzewają
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

widoki z góry

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

andrzejek
PostNapisane: 10 lip 2014, o 18:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Lipcowe widoki z mojego ogrodu
Jagodnik,folia i warzywnik
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

I jedziemy dalej ,no właściwie to idziemy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz odbijamy w prawo w kolejną alejkę

...

cd. spaceru
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości