amba19 - działka na Kaszubach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

amba19 - działka na Kaszubach

Post »

Witajcie!
Postanowiłam i ja stworzyć wizytówkę mojej działki.
Należy do mnie od 1994 roku, to 809 m2 położonych na pograniczu Kaszub i Kociewia, w urokliwym miejscu pomiędzy trzema jeziorami - Sobąckim, Polaszkowskim i Hutowym. Kaszuby to specyficzny region. Słaba piaszczysta i strasznie przesuszająca się gleba, ostry klimat i cudowne widoki dookoła. Pan Bóg jest sprawiedliwy - biednym ziemiom dał piękno i urodę.
Ponieważ mieszkam około 60 km od tego miejsca - nasadzenia są dobierane w taki sposób, aby przetrwały w tych trudnych warunkach. Moje coroczne zabiegi - to głownie podlewanie i wzbogacanie gleby na rabatkach.
Nie odważyłam się jeszcze nazwać tego miejsca - ogrodem, ono nigdy nie dorówna ogrodom przydomowym, gdzie można sadzić różne ogrodnicze rarytasy i doglądać ich na bieżąco. Moja działka to tylko kilka rabatek wśród trawy i krzewów. Może kiedyś, gdy zakończę już pracę zawodową i będę całe lato spędzała na działce........

Zima

Rozpoczynam od zimy, zdjęcia są ze stycznia ubiegłego roku. W tym roku nie udało mi się jeszcze zimą dojechać na działkę :cry:

url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ff ... 82149.html]Obrazek[/url] Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: amba19 - działka na Kaszubach

Post »

Wiosna

Po zimie działka powoli budzi się do życia a potem nadchodzi maj - i przyroda po prostu wybucha kolorami...... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: amba19 - działka na Kaszubach

Post »

Lato

Lato to najprzyjemniejszy okres. Wtedy można spędzać na działce najwięcej czasu. A rabaty zmieniają się jak kalejdoskop......

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: amba19 - działka na Kaszubach

Post »

Jesień

Jesień to pora nostalgii..........

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: amba19 - działka na Kaszubach

Post »

W tym roku rozpoczęłam moja przygodę z różami. Miałam do tej pory tylko 3-4 krzewy. W 2009 roku przybyło około dziesięciu nowych. Teraz zobaczymy jak sobie poradzą....

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „WIZYTÓWKI ogrodowe Forumowiczów”