Przydomowa hodowla kur cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Wczoraj na cztery kurki cztery jajka...Czyżby wiosna już niedługo :?:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

U mnie rozkręciły się, a teraz trochę mniej. Ostatnio jedno dziobnięte. Mam nadzieję, że nie zaczęły wyjadać jaj :|
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Wczoraj się wykluły a dziś pomalutku zwiedzają świat :D
Zdj nie wyraźne ale widać maluszki :D
Obrazek
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Fajne maluszki , swoje kurki to lepszy materiał , zdrowsze są zawsze od kupnych :D
Bożena
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Jolek ,fajne maluszki , wylęg w inkubatorze czy kwoka ?
Ewik77 , moim zdaniem Twoje kurki zjadają Ci jajka . Może brakować im jakiś mikroelementów. Ja w takim przypadku dał bym kredę oraz piach i kamyczki . Może im się nudzi na pewno za mało z nimi przebywasz :lol: .
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Jolek, super maluchy!
Pewnie moim się nudzi, bo siedzą zamknięte. Dietę staram się urozmaicać, dostają również wapno w postaci drobnego grysiku (takie kupione specjalnie dla kur), ale fakt, że nie mają dostępu do różnorodnych minerałów znalezionych na wybiegu. Piach...przywalony grubą warstwą śniegu, a wcześniej pokryty lodem. Musimy zacząć palić drewnem, to może chociaż popiół będą miały. Niemniej jednak kiepsko by było gdyby zaczęły wyjadać jaja, bo raczej chyba się tego nawyku nie wyzbędą (chyba, że w rosole).
pozdrawiam Ewa
barjed5251
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 lut 2013, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na równi i do Łomży i do Ostrołęki.

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

U mnie były na wybiegu,miały wapno,urozmaicone menu ,a i tak jedna codziennie zjadała.Jak posmakowała to nie mogła przestać.Poszły wszystkie na pasztet.Kupię młode na wiosnę,bo jednak co jajeczko od swojej kury to nie ze sklepu.
Kwiat zyje,kocha i przemawia cudownym językiem.
(Peter Rosegger )
Z pozdrowieniami BARBARA
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Moim kurkom też nuda, choć jak otwieram drzwi to wcale się nie garną na zewnątrz. Staram się bardzo urozmaicić im jedzenie a do tego sporo sałatki wielowarzywnej utartej na dużych oczkach. Kolor zielony w karmie jest w pierwszej kolejności wybierany. Są zadowolone jak jeszcze dorzucę młodej suchej trawki spod kosiarki. Źdźbełka nie zostawią :D Teraz czekam na kaczusie :wink:

Z kurą która rozdziobuje jajka to jest spory problem, ciężko oduczyć a inne sama przyuczy.
W takim przypadku trzeba częściej zbierać jajka i pozostawić tylko sztuczne. Nieraz się to sprawdza.
Druga sprawa co w gnieździe się znajduje, czy jakieś resztki po jajku. Rozgrzebując gniazdo szukają smakołyku i w tym czasie jajka też są rozwalane a jeśli jeszcze pęknie to wręcz radość dla kury.
Awatar użytkownika
KochinyAndzi
100p
100p
Posty: 180
Od: 9 lut 2017, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koronowo

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Witam!
Moje kury też się nudzą zamknięte i stało się...wchodzę a tu uczta z rozbitego jaja! Zielononóżka jako pierwsza przy stole. Już miałam chęć wielką rosół gotować, ale dam jeszcze chwilę na poobserwowanie złoczyńców. Kochince złotej jakoś wybaczyłam, bo chyba na jajkach właśnie zasiada. Ale zielona z rossami puka dziobem w jaja i jak są brudne lekko to je obstukuje, może liczy na deser. Przedtem miałam kury, ale dopiero teraz im się przypatruję mocno - chyba ten widok żartego jaja mną wstrząsnął, ano i ozdobne zakupiłam w zeszłym roku kochiny olbrzymie 5kur+2koguty, 8szt rossy i 1zielona dzikuska z inkubatora jako jedyna się ostała. I nowy kurnik 6m :tan oczko w głowie ;:7
Z wszystkiego robimy sobie jaja.
Pozdrawiam, Andzia.
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Żeby nie dziobały jaj to ja stosuje plastikowe sztuczne jajka tz. podkłady. Jak wali dziobem i jej się nie udaje rozbić to się trochę zniechęca.
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Witaj Andzia :D
Miałam na początku mojej hodowli kurek przypadek rozbijania jajek. Jeden z rosołowych kogutków zielononóżki. Złapany na gorącym uczynku- gdy kura oznajmiała, że zniosła jajko- z najdalszego kątka ogrodu pędził do kurnika i do gniazda rozbijał jajko. Zdziwiony, że mu przeszkodziłam :;230 A proceder trwał już jakiś czas. Oczywiście na najbliższy obiad był rosół ;:137
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Widać nie zdawał sobie sprawy że kury nie chodzą z nim dla jaj :lol: , swoją drogą szczwany był, moje mają gipsowe atrapy...tak się sroki trochę zniechęcały...chociaż widziałam że głupie na początku nie zrażały się że środek był trochę przytwardawy...ważne że skorupka się zgadzała :;230 .

U mnie denerwowania przez seniorkę część dalsza (ciekawe co zastanę jutro gdy wrócę do domu), biadolenie że 5 jajek to mało na 10 kur (przypominam że są chore i siedem jest 3letnich), miała białą gorączkę gdy się pierzyły i nie było wcale jajek :;230...i te jej porównywanie naszych z kurami wujka który mieszka rzut beretem od nas (te same kury) ale one jedzą sama pszenicę+gotowa pasza i pierzyły się latem, nasze dla porównania mają mieszankę pasz i witaminy (będę musiała nowe kupić gdy przyjdą nowe nioski :wink: ), oj gdybyście ją widzieli jak próbowała mnie uczyć jak i czym karmić kury aby lepiej niosły (oczywiście paszy kupiła...bo wujek kupił i jemu niosą ;:124, obecnie nie niosą ;:224 ), w sumie nie wiem po co mieć kury skoro chce się je faszerować paszą, to już łatwiej kupić sklepowe...nie trzeba się użerać z dinozaurami, a smak prawie ten sam.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Moim kurkom dokupuję tylko pszenicę i kukurydzę, no i oczywiście kredę pastewną, chociaż skorupek pogniecionych mają pod dostatkiem. W zasadzie niosą do 7 jaj dziennie, jest ich w sumie 15 i jestem zadowolony z tej nieśności, bo w końcu jest zima i w kurniku czasem zamarza woda. Rekordu nie zamierzam bić, bo by wystarczyło kupić śrutę sojową i jaja by tylko wylatywały, a tak jeśli komuś dam kilka jaj, to mi mówi,że pierwszy raz je takie smaczne jaja, a ciasto w tych jajek jest nawet za żółte. Pamiętam, jak raz kupiłem jaj na rynku od handlarza i zrobiłem z nich jajecznicę, to nie szło ich jeść, gdy się przyzwyczai z własnego chowu. Do gniazd wkładam piłki pingpongowe i czasem leży taka piłka kilka metrów od kurnika.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”