Przydomowa hodowla kur cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Jak już tyle wysiedziała, to jest duża szansa, że wysiedzi podłożone jaja. :)
U nas usiadły dwie kury, nie wiem czy coś wysiedzą, i czy jaja zalężone, bo koguty są dwa i bardziej siebie pilnują, ale już drugi raz zdarzyło się coś dziwnego. Jedna z nich ma zaznaczone jaja x, druga 0, ponieważ siedzą w kurniku razem ze wszystkimi i żeby w razie czego wykryć, czy nie mają donoszonych jaj.
Dziś mama zajmowała się nimi, bo mnie jakieś choróbsko złapało i nie wychodziłam z domu i ...
podobno kwoki siedziały w zupełnie innych gniazdach. Jedno z gniazd kwok było całkiem puste, w całkiem innym było część jaj oznaczonych x, a u drugiej kwoki pomieszane "0" i "x". Co to może być? przecież kury jaj nie przeniosą. Szczur by pewnie zjadł, wiewiórka? Dodam, że już drugi raz to się zdarzyło, tylko wtedy było tak tylko z jednym z oznaczonych jaj -znalazło się w zupełnie innym gnieździe. Dzieci były w tym czasie w szkole, zresztą nie podejrzewam ich o takie pomysły.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
KochinyAndzi
100p
100p
Posty: 180
Od: 9 lut 2017, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koronowo

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Uwielbiam patrzeć na kulane jaja w tą i z powrotem, a kłótnie jakie przy tym...na dłuższą metę i tak muszę przedzielać gniazda - mam w szafce - bo czasem się przy tym zbiją. Dziś klucie u Kochinki Herty, mała wilgotność, jak wróciłam to małe przyschły do błonek, musiałam obdłubać dwa pisklaki. Mam nadzieję, że już będzie lepiej, pogoda się zmienia a i małe mokre więc wilgoci wystarczy dla innych. Nastawiłam pełny inkubator 56 jaj -perliczych, karzełków porcelanowych i innych kolorów, czubatek srebrno łuskowanych, leghornów staropolskich tylko 5, ale w niedzielę kolejna dostawa jaj :tan no trudno będę kulać ręcznie do pierwszego prześwietlenia :heja kto nie robi ten nic nie ma ;:3
A z nioskami to tak jest że nigdy nie wiadomo, czy wysiedzą, ale życzę udanego lęgu, pewnie się uda.
Z wszystkiego robimy sobie jaja.
Pozdrawiam, Andzia.
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Na razie cały czas siedzi...dziesiąty dzień ogółem a piąty dzień na podłożonych jajkach-czy warto jutro 6. dnia prześwietlić? Może być już coś widać? bo bardzo jestem ciekawa. A siedzi na razie bardzo starannie, moim zdaniem zbyt rzadko schodzi do jedzenia ,od dwóch dni to jakby nic nie jadła...
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Nie obawiaj się teraz o kwokę, one mają taki zapas tłuszczu w sobie, na cały okres wysiadywania. Ważne aby miała dostęp do wody. Przy tych upałach to mojej przynosiłam wodę pod dziób, chętnie korzystała z tego :D
Awatar użytkownika
KochinyAndzi
100p
100p
Posty: 180
Od: 9 lut 2017, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koronowo

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

To trochę zależy od kwoki, ale ja swoje musowo zabieram z gniazda do jedzenia, same plusy bo załatwia się z daleka od jaj, naje się napije i rozprostuje skrzydła - a wszystko w 5 minut ;:173 ale mam pewność że będzie w dobrej kondycji. Teraz kwoka o imieniu Herta (za wygląd) jak tylko wchodzę z żarciem to się odzywa, podnosi więc dostaje w miseczce za każdym razem, wodę też. Zwalam ją z gniazda co któryś raz. Zauważyłam, że przy kluciu musi mieć dużo wody do picia, w kropie aż gorąco, nie ma problemów z wykuciem się pisklaków. Wstawiłam swój pierwszy filmik do you tube ;:131 oczywiście kwoka z kluciem
Z wszystkiego robimy sobie jaja.
Pozdrawiam, Andzia.
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Chciałabym zobaczyć ten filmik z kluciem!
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
KochinyAndzi
100p
100p
Posty: 180
Od: 9 lut 2017, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koronowo

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Asiu ciekawa jestem jak wpiszesz Kochiny Andzi czy wyskoczy w YTube :roll: daj znać czy łatwo znaleźć
Z wszystkiego robimy sobie jaja.
Pozdrawiam, Andzia.
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Chyba mam! Czy to ten?: https://www.youtube.com/watch?v=K-bXZhTGCcM
"Kochin kwoka, pisklęta u Andzi" Cudny kurzy maluch!
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
KochinyAndzi
100p
100p
Posty: 180
Od: 9 lut 2017, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koronowo

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Znalazłaś ;:138 a więc coś tam się udało wkleić, razem 4 filmiki, a dopiero teraz natknęłam się na podobne, sympatyczne to. A i fajna pamiątka z lęgu, zawsze można porównać, może będzie pomocne przy rozpoznawaniu płci. Coś podejrzewam, że dwa żółte z poprzedniego chowu to kogutki...znowu ;:306

A jeśli chodzi o kwoki kochinów to później nadrabiają, jedzą, w zasadzie wciągają jak odkurzacze co się da, żeby nabrać formy i jeszcze raz zakwoczyć. Właśnie następna się szykuje, byłoby idealnie oddać jej te z wylęgarni co zamówiłam 10 szt albo nawet z inkubatora ;:215 no ale zobaczymy. Jest tylko jedna kandydatka, reszta wodzi pisklaki.
Z wszystkiego robimy sobie jaja.
Pozdrawiam, Andzia.
Awatar użytkownika
KochinyAndzi
100p
100p
Posty: 180
Od: 9 lut 2017, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koronowo

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Asiu ja w czwartek nałożyłam inku.a w niedzielę prześwietlałam pierwszy raz tak wcześnie i ładnie widać sieć naczyń krwionośnych a w niektórych nawet już zarodek ;:oj zmartwiło mnie jedynie, że z 14 perliczych są raczej tylko dwa...ale nie odkładam na razie, za drugim razem będę wyrzucać, 10ego dnia, takie porady wyczytałam ;:173
Z wszystkiego robimy sobie jaja.
Pozdrawiam, Andzia.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Dzisiejszy dzień dla mych kur był tragiczny, jedną w południe zabił jastrząb, a wieczorem okazało, że jeszcze brak dwóch kur i największego koguta. To lis zrobił podkop i nad wieczorem wyniósł je. Jemu nie podaruję musi ponieść karę.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

A to pech. Jak głęboko musiał się podkopywać?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Ullak możesz napisać coś więcej o tej przenośnej wolierze. Chętnie bym swoje kurki po
ogrodzie oprowadziła . ;:202
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”