Przydomowa hodowla kur cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Szkoda trudu na odchwaszczanie, bo nikt tego nie robi lepiej od kur :;230
Awatar użytkownika
KochinyAndzi
100p
100p
Posty: 180
Od: 9 lut 2017, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koronowo

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Muszę przyznać, że kochiny słabo sobie radzą z ziemią, tylko wyskubują sobie zielone i są mało grzebiące. W ogóle u mnie kury suchych badyli nie ruszają, zawsze im trzeba obczyścić teren, żeby równo rosły perzyk i ziółka zwane potocznie "chwastami". No cóż, w końcu to nie słonie, które żują nawet gałązki :lol: znalazłam jeszcze nasiona pokrzyw, które zbierała mama dla kurek, kilka torebek, ale się uradują, dla pisklaków będą też chyba już dobre :tan ciekawe, jakie piórka dostanie najmłodszy czekoladowy pisklak...tamte ciekawsze kolorystycznie akurat padły...
Z wszystkiego robimy sobie jaja.
Pozdrawiam, Andzia.
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Dajcie spokój, nie widziałyście tego ugoru, koza by tam nie dała rady! Większość mam już odchwaszczone, przynajmniej z najgorszych badyli, zostało jeszcze trochę uschniętych kęp traw oraz niektóre chwasty, które muszę zaatakować łopatą. Jutro po południu przyjedzie Pan Bamber traktorkiem i zaorze teren, chcę tam posiać np. koniczynę - tu jeszcze nie jestem pewna, jeszcze nie mam nasion. Dziś może uda mi się kupić drzewka owocowe, które też tam będą - wczoraj obliczyliśmy, że co najmniej dwadzieścia sztuk tam wejdzie, i szpaler malin. No i wtedy zacznę budować kurnik.
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Zielona Żabko baobaby Ci tam rosną, że koza rady nie da? Z wszystkim innym poradzi sobie doskonale - myślisz, że czemu drzewa w Afryce są takie łyse, bezlistne :twisted: ? Bo tam kozy hodują namiętnie :lol: .
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Zaraz Żabka się zdenerwuje na naszą namolność :)
Żabka, trzeba było świnie dać. Świnie by Ci przekopały ;:224
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Na ogródkach działkowych nie można trzymać świń. Kóz zresztą też nie ;:224
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Już niedługo chyba wycofają ten nakaz więzienia dla kur co? ;:oj
Gdzieś słyszałam, że jak temperatura 2 dni będzie powyżej 20 stopni to mają odwołać, a ponoć jutro i pojutrze ma być 20 i 21 (przynajmniej u mnie) :)

A co do kur odchwaszczaczy, to moje sobie świetnie radzą :) wszystko młócą ;:306 łącznie z liliowcami ;:145
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Podobno za chwile ma być zniesione...ale tylko będzie można wypuszczać gdy człowiek będzie biegał po podwórku machając rękoma i odstraszając dzikie ptaki :;230 :;230 :;230 , takie idiotyzmy wymyślają te urzędasy z zabetonowanego gródka.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Oby oby, ja już zaczynam szukać w okolicy fajnych kurek na sprzedaż, będzie 10 sztuk w kurniczku 6 m.kw. Pan od bronowania się spóźnia więc go olewam, bo pan koparkowy już mi wykopał dołki pod drzewka i kury będą w sadzie (jak urośnie za 10 lat, może jakaś nestorka doczeka ;)). Teraz pytanie sadowniczo-drobiarskie: czy kury urzędujące przy leszczynach mają szansę obronić je przed słonikiem, czy też nie ma bata i trzeba pryskać, żeby zjeść orzeszka?
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Czytałam, że mogą, ale pewnie lepiej jak ktoś coś z doświadczenia napisze :) U mnie kurki będą miały wybieg pod leszczyną przy kurniku i drugi- w nowo założonym sadzie :wink:

Obrazek

Jak wspominałam, trawy tam wiele nie ma, raczej chwastownik niż trawnik :lol: Ogrodzimy pewnie dopiero latem :?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

ale tylko będzie można wypuszczać gdy człowiek będzie biegał po podwórku machając rękoma i odstraszając dzikie ptaki :;230 :;230 :;230
:;230 :;230 :;230 Trzeba znaki ostrzegawcze poustawiać
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &p=2665772

Wg tego wątku jest nadzieja na uniknięcie oprysków leszczyny i czereśni przy kurkach :)
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Dzisiaj pierwszy raz zobaczyłam jaka to wypasiona "kura" mi pod schodami siedzi, szkoda że nie miałam przy sobie cegły aby zrzucić z góry na tego przerośniętego gryzonia, jak się rozciągnął to z pół metra z ogonem, rzuciłam kilka saszetek pod baniak i mam zakupioną siatkę ocynkowaną, i takie pytanie czy taka siatka z oczkiem 1,3cm da mu radę, czy on da jej radę (chodzi o przegryzienie),o grubości chyba 1mm.

Mama stwierdziła że trzeba by od wujka wiatrówkę pożyczyć, to jest ciekawe że ani on, ani kury się nie boją (bo tak to by było słychać że są zdenerwowane).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”