Biznes - szklarnia domowa i inne

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: szklarnia domowa

Post »

aloes98 pisze:Czy uważacie że dobra cena to koszt produktów + 20% tej ceny produktów (zysk) ?
To byś na chleb nie zarobił...
tomw
100p
100p
Posty: 119
Od: 1 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia, Podkarpacie

Re: szklarnia domowa

Post »

Jak masz policzone koszty to dodaj tyle samo na zysk
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: szklarnia domowa

Post »

Zabawne dyskusje od 20 % narzutu do 100% gdyby życie w biznesie zależało tylko od wyniku z kalkulatora to każdy kto ma kalkulator miałby firmę ;:306
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
tomw
100p
100p
Posty: 119
Od: 1 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia, Podkarpacie

Re: szklarnia domowa

Post »

Ja pracuje w firmie, gdzie po policzeniu kosztów dokłada się drugie tyle zysku. Nie wszystko da się policzyć, koszty zmienne, reklamacje itp. My robotę mamy cały czas
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: szklarnia domowa

Post »

Ja oceniam to oczami właściciela a nie pracownika i znam różnicę w uruchamianiu produkcji i zdobywaniu rynku a produkcją na chłonny rynek. Najważniejszy jest popyt a tego raczej nie widzę bo co ma go zbudować ? rysunek na jakimś forum. Nawet kilku klientów zdobytych w ten sposób nie daje szansy na przeżycie nawet przy 200 % narzucie.
Moja ocena -szansa na powodzenia takiego interesu jest mizerna.
Zainwestowanie minimum kilkudziesięciu tysięcy daje pewne szanse konkurowania jakością z chińską tandetą, ale nawet bez pracowników należy uwzględnić wypracowanie zysków na pokrycie stałych kosztów. Te oceniam przy zerowym zysku naokoło 20 tysięcy rocznie. Przy 100% marży sprzedaż miesięczna to 3400 zł aby wyjść na zero. Przyjmując że planujemy zarobić minimum 2000 zł to wychodzi że zbliżamy się do sprzedaży na poziomie 10 tyś miesięcznie.
Można oczywiście robić to w szarej strefie ale wtedy liczba potencjalnych klientów drastycznie spada za to zwiększa się szansa na wpędzenie się w potężne kłopoty.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”