Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Pawlak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 kwie 2007, o 22:20
Lokalizacja: małapolska

Post »

Dziękuję za odpowiedź, popatrzę na tego Bosha. Rzeczywście kosiarki mają do kitu. Kupiłem Rotak 34 (albo 36) i pracowała 2,5 roku. Padł silnik, a ewentualna wymiana była bardzo kosztowna. Zrezygnowałem, bo serwosant powiedział, że silniki wytrzymują do 3 lat. Zraziłem się do tej firm, ale może nożyce elektryczne mają dobre. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek76
100p
100p
Posty: 119
Od: 12 kwie 2008, o 15:33
Lokalizacja: północna Małopolska

Post »

Ja dziś "goliłem" 100 m żywopłotu nożycami Stiga. Mają ok. 4 lata i bardzo sprawnie sobie radziły. Niemniej co jakiś czas spadały im obroty. Dalej można było nimi strzyc, ale czułem, że silnik jest już trochę nadwyrężony i potrzebuje chwili odpoczynku. Po kilku chwilach obroty znów nabierały tempa.
Te nożyce są dość lekkie, tak że mogłem dłuższą chwilę trzymać je jedną ręką (drugą asekurowałem kabel :) ).
to ja, Wojtek :)
chriswal
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 sie 2009, o 19:53

Nożyce do żywopłotu - prośba o radę.

Post »

Mam zamiar kupić nożyce do żywopłotu.Proszę o radę od kogoś zorientowanego jaką firmę czy model wybrać.Mam żywoplot z czarnego świerka : 200 drzewek, wysokość jakieś 2 m,szerokość 3 m a może nawet więcej , sadzone co 1 m, ma już 10 lat.Jest bardzo gęsty, nie daje rady już pielęgnować go ręcznie. Nie chciałbym aby jego wysokość zbyt wiele przekraczała 2 m.Mam na myśli jakąś maszynę o parametrach prawie profesjonalnych bo zdaję sobie sprawę ,że do taliego zadania musi mieć ponad 1 KM mocy.Będę wdzięczny na radę.
Pozdrawiam Krzysztof
farfocel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 4 maja 2010, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Jęśli nożyce to polecam marki stihl... Mam topowe modele do cięcia i formowania (dwa różne modele) nie pamiętam oznaczeń ale były najdroższe bo tylko taki sprzęt w firmie ogrodniczej ma racje bytu. Pracują juz 2 rok i nic w nich nie robiłem (nawet filtra powietrza nie chciało się czyścic)
Chyba jeszcze husqvarna cos może zrobiła pożądnego. Nożyce do poważniejszych zadań muszą być spalinowe a praca dla nich to zadanie dla faceta bo to potrafi ważyć kilka kg i machanie maszyną powoduje przeróżne bóle.
żyję w zieleni:)
PiotrRz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 wrz 2010, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nożyce do przycinania żywopłotu, pomocy ?!?

Post »

Witam.
Dostałem zadanie od Taty.
Poprosił mnie abym kupił mu nożyce do przycinania żywopłotu. Wymogi: min 1000W, kosa 60 cm, grubość ciętych gałęzi max. 15 mm, cena do 200 pln.
Bardzo proszę o wasze opinie, czy ten produkt jest ok lub poradźcie jakiś inny model.
Niestety brak danych co do rodzaju żywopłotu.
PiotrRz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 wrz 2010, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nożyce do przycinania żywopłotu, pomocy ?!?

Post »

BASS POLSKA
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Nożyce do przycinania żywopłotu, pomocy ?!?

Post »

Dawid, jesteś z nami dłuuugo, a nie wiesz, co mamy w regulaminie?
Tak, do All nie podajemy odnośników.
Nie, nie są zablokowane, a tylko zniekształcane.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
danpok
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 4 lut 2011, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam,
Czy mogę prosić was o pomoc w znalezieniu nożyc do cięcia krzaków. Mam tu na myśli nożyce akumulatorowe o długości ostrzy od 20 cm do 30 cm. Nie mogę żadnych trafić w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: nożyce akumulatorowe do cięcia krzaków

Post »

Za dobre trzeba niestety zapłacić ... jakie masz fundusze?
danpok
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 4 lut 2011, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nożyce akumulatorowe do cięcia krzaków

Post »

nie chciałbym wydać wiecej niż 300 zł. Widziałem fajne nożyce Gardeny ale za 450zł. to troche drogo.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: nożyce akumulatorowe do cięcia krzaków

Post »

Szukaj z BOSCH-a. Są bardzo dobrymi nożycami. Polecam w 100%tach :wink:
Filemon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 maja 2012, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam

jako, że moi rodzice mają nie długo rocznicę ślubu chciał bym im zrobić prezent w postacie nożyc do żywopłotu bo ciągle narzekają, że musza machać ręcznym sekatorem. Niestety moja wiedza na ten temat jest raczej nikła (moim konikiem jest sprzęt audio i komputery, więc te zadanie mnie przerasta) i chciał bym prosić bardziej doświadczonych działkowiczów/ogrodników o polecenie jakiegoś dobrego sprzętu do +- 300zł, który trochę im posłuży.

Z góry dziękuje za pomoc :)

Pozdrawiam Filip
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Elektryczne nożyce do żywopłotu (około 300zł)

Post »

Nożyce BOSCH ISIO II lub Nożyce do żywopłotu BOSCH AHS 50-16
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”