Ogrodzenie drewniane - lamele, sztachety

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
jagusia111

Re: Własny taras, ogrodzenie

Post »

Ewentualnie na takich nóżkachSTRONA NIE ZOSTAŁA ZNALEZIONA/KaRo, ale i tak trzeba by to jakoś zabezpieczyć na wypadek dużego wiatru. Beton raczej nie stanowi problemu da się zapewne wkręcić w niego jakieś śruby. Popatrz po stronach marketow budowlanych na elementy do mocowania ogrodzeń.
Joaska87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 gru 2016, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Własny taras, ogrodzenie

Post »

Oglądam wasze ogródki i tarasy i nie mogę się doczekać, kiedy ja zasadzę pierwsze rośliny u siebie. Póki co większość funduszy pochłonęła budowa domu, jak to zwykle bywa. Wymyśliłam sobie, żeby motywem przewodnim były deski kompozytowe. Mam je na elewacji i na ogrodzeniu, a teraz zamówiłam jeszcze deski na taras. Do tego rośliny (podpowiedzcie jakie) i meble z europalet, które sama zrobię. Chciałam, żeby całość była utrzymana w stylu nowoczesnym. To tak z grubsza moje plany :wink:
dybek61
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 mar 2017, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Płot lamelowy.

Post »

Witam. Zakupiłem płot lamelowy. Nie pytam czy to dobry pomysł czy nie.Opinie są różne.Ja kupiłem.Będą go mocował na siatce. Właśnie go wymalowuje Sadolinem,trochę powzmacniam,bo mocowanie na zszywacze to może i szybkość ale nie pewność.No ale dość o tym.Pytanie jest następujące.Większość zamontowanych płotków lamele ma w poziomie.Ja chciałbym mieć zamontowane w pionie,ładniej wg.mnie wygląda. Czy stoi coś na przeszkodzie? Chodzi mi o ewentualne powiewy wiatru. Może lamele umieszczone w poziomie inaczej będą odbierały napór wiatr. Morze to i niemądre pytanie,ale może ktoś ma jakieś sugestie.
Pozdrawiam.
xandrix
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 2 wrz 2018, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Odgrodzenie trawników od sąsiada

Post »

Moja działka odgrodzona jest od sąsiada zwykłym płotem siatkowym.

Teraz na wiosnę planuję posadzić tuje wzdłuż tego płotu i wyłożyć korę. Zastanawiam się tylko jak mogę odgrodzić ten pas pod płotem, żeby ani chwasty ani trawa nie rosła dalej w moim kierunku pod tuje od sąsiada?

Myślałem o takiej taśmie stalowej, żeby wkopać wzdłuż płotu. Może macie jakieś inne pomysły, które będą bardzo trwałe? Nie chcę borykać się z chwastami i trawą od sąsiada jak już tuje wyrosną i będą duże...
A może jedynym wyjściem jest np. cegła i cement?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Odgrodzenie trawników od sąsiada

Post »

Są plastykowe obrzeża do wkopania , wysokość 10 cm albo 12 cm w rolce. Takim obrzeżem odgraniczałam trawnik od grządek w ogródku, wkopywałam dokładnie pod siatką. Tylko ja miałam czarne. Dobrze się spisywało.
https://rolmarket.pl/product-pol-3265-O ... gKO8_D_BwE
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”