Podłączenie akumulatorów do panelu solarnego

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Frams
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 cze 2016, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Podłączenie akumulatorów do panelu solarnego

Post »

Witajcie,
jest to mój pierwszy post na forum, choć czytam je już od ponad roku, to tak gwoli wstępu ;)
Ostatnio kupiłem "fontannę" solarną do oczka, najtańszą (ok 140zł) i najprostszą z możliwych, tak na "próbę", z mocą znamionową baterii słonecznej 2 Wp czyli daje to napięcie rzędu 6V. I wszystko fajnie, gdy nie ma chmur, bo gdy tylko się pojawią, pompka przestaje działać, czyli dokładnie tak, jak pisano na naszym forum (spowodowane jest to brakiem akumulatora, czyli możliwości gromadzenia energii). I tu moje pytanie, czy wykonywaliście kiedyś takie samodzielne przyłączenia akumulatorów? Mój sąsiad, także posiadał podobną pompkę, tylko droższą i pamiętam, że w jakiś magiczny sposób, podłączył do modułu zwykłe akumulatorki, które gromadziły energię w czasie gdy świeciło słońce, dzięki czemu fontanna tryskała nawet przy chmurach :)
Z góry dzięki za odpowiedzi i wszystkich Was pozdrawiam! :)
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Podłączenie akumulatorów do panelu solarnego

Post »

Złe podejście. 2W mocy da napięcie 6V ale da też 9V , 12V , 24V itp. Dwa Waty to 2W przy zasilaniu 6V da nam 0,33A. Przy tej mocy to jak słońce będzie świecić to zasili pompkę i tyle. Nie będzie wystarczająco prądu do doładowania bakterii :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”