Zielone ściany we wnętrzach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
amaru44
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 maja 2016, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zielone ściany we wnętrzach

Post »

Cześć!
Ostatnimi czasy zastanawiałem się jak urozmaicić ściany w pokojach i przez przypadek natknąłem się w internecie na świetny pomysł, a mianowicie zielone ściany GardenSpot czyli tzw. wertykalne.
Możecie mi powiedzieć jak wygląda montaż tego i czy w praktyce wygląda to tak samo pięknie jak na zdjęciu?
Czekam na porady moi mili, pozdrawiam! :)
http://i.imgur.com/iBhjWig.jpg



Maksymalny dopuszczalny rozmiar zdjęć to 900x600 , zalecamy: 500x375 pix lub 640x480 pix.
Adm.
voltek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 13 gru 2016, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zielone ściany we wnętrzach

Post »

Witam,
Jakiś czas temu sporo czytałem o tym.
Na rynko jest kilka rozwiązań na taką ścianę.
- Gotowe moduły (plastikowe) w których są doniczki lub miejsca na nie - blisko przylegają do siebie ( dla mnie słabe rozwiązanie)
- ( Patrick Blanc - twórca tego pomysłu) - wpisz w google i wyskoczy sporo jego realizacji i sposobów wykonania.
- Kosze wykonane z jakiegoś polipropylenu do którego wsypujemy ziemie i sadzimy roślinki
- gotowe skrzynie z ziemią które wieszamy na ścianie i sadzimy gęsto rośliny.
- Mech :) ja mam taką ścianę u siebie:) bardzo sobie chwalę -minus cena za m2:) "mech na ścianę"

Dla zgłębienia wiedzy wpisz w gooogle "ogrody wertykalne konstrukcje" / zdjęcia i będzie tego mnóstwo:)

powodzenia:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”