Zabezpieczenie domku przed włamaniem

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
sama-mama
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 lut 2011, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: TORUŃ

Zabezpieczenie domku przed włamaniem

Post »

Witam,
nasze działki dotknęła plaga włamań, nie pomaga zamykanie na klucz bram głównych, ani czujność sąsiadów. Kilka dni temu włamano się i do mnie. Poniszczone wszystkie zamki i zabezpieczenia, nie domykają się drzwi, skradziony kran, o moim samopoczuciu nawet nie wspomnę. Nie mam pomysłu jak zabezpieczyć domek? Mam kraty w oknach, oprócz zamków miałam dodatkowe sztaby i kłódki. Wszystko na nic. Kompletnie nie rozumiem, czego u mnie szukali bo domek jest bardzo zwykły ( w porównaniu z "willami" sąsiadów) po samej działce widać, że nikt bogaty nie jest jej właścicielem. Nie rozumiem tego. Teraz ja mam kłopot, bo trzeba kupić nowe zamki, kłódki i kran, jakoś znowu zabezpieczyć. Czy ktoś ma jakieś patenty, które, albo skutecznie odstraszają złodziei, albo uniemożliwiają im włam? Bardzo proszę o porady, bo naprawdę jestem załamana i bezsilna.
Pozdrawiam Balbi
DarekRz

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Z doświadczenia wielu osób spośród moich znajomych i rodziny - jedynym sposobem jest nie trzymanie w domku na działce żadnych cennych przedmiotów i nie zamykanie drzwi na klucz. Wtedy przynajmniej nie niszczą i przestają się interesować działką. Im większe zabezpieczenia tym wyraźniejszy sygnał dla złodzieja, że warto się włamać. Kraty w oknach i dodatkowe sztaby to zły pomysł. Na krótką metę sprawdzają się zabezpieczenia niewidoczne gołym okiem - jak okucia i szyby antywłamaniowe, wzmocnione drzwi, ale wyglądające na zwykłe. Wówczas złodziej może nie być przygotowany na forsowanie takich przeszkód i odpuści tym razem - pójdzie do sąsiada. Jednak następnym razem przygotuje się lepiej. A jak nie uda mu się włamać, to poniszczy co popadnie - z zemsty. Najlepiej zainstalować monitoring - niestety drogi, bo musiałby pracować w podczerwieni i pozwalać na rozpoznanie twarzy. Wyłapanie drani to jedyny sposób, poza takimi o których nie można otwarcie pisać na publicznych forach :wink:
Awatar użytkownika
sama-mama
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 lut 2011, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: TORUŃ

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Tak, ale tych dodatkowych zabezpieczeń nie było widać, tylko zwykły patentowy zamek. Domek jest stary, malutki i nie trzeba być geniuszem, żeby domyślić się, że właściciele tej działki są biedni. Przynajmniej w porównaniu z sąsiadami. Zresztą ja kompletnie nie rozumiem tego włamania, bo wyłamali wszystkie drzwi, gdzie właściwie wystarczyło jedne. Nie ukradli nowych rzeczy np. jeszcze niewkopanej piaskownicy (z metką) czy leżaków tylko zadali sobie trud zakręcenia wody i odkręcili stary cieknący kran.
Idioci czy to miało jakiś sens, którego ja nie rozumiem?
Pozdrawiam Balbi
DarekRz

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Stary kran był pewnie mosiężny - na skupie gdzieś ze 6 zł, a taką piaskownicę sprzedać to kłopot.
Awatar użytkownika
sama-mama
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 lut 2011, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: TORUŃ

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

:(

Zobacz 6 zł jego zysku, a ile mojej straty... nigdy nie zrozumiem takich niby ludzi.

Aha, a co z kłódkami? ich nikt nie kupuje? Bo moje pozrywali i rzucili, czyli większą wartość miał kran?
Pozdrawiam Balbi
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

na nich nie ma chyba sposobu, u nas na działkach włamywali się prawie do wszystkich - bez znaczenia czy domek zamknięty czy otwarty, przeważnie kradną rzeczy metalowe na skup złomu itp. Raczej narzędzi nie ruszają, no chyba że elektronarzędzia, kosiarki itd no ale tego nie powinno się zostawiać, z tego co sąsiedzi mówią to giną wszelkie rzeczy które na skupie się upchnie. bo na giełdzie to już muszą swoje odstać a może nie sprzedadzą itd, więc wolą jasną sprawę - na skup na wagę i na flachę:) I tu właśnie metoda sprawdzona z piwnic - słyszałem o gościu co zawsze miał flaszkę wódki dla złodzieja przy rowerze i o dziwo po włamaniu roweru mu nie ukradli a flaszka zniknęła - więc wiadomo na co im łupy:) ale pewnie i złodziej się zdziwił ale "klasę" zachował - nie można też robić darmowego monopolu bo się za bardzo spodoba:p

Jest za to u nas jedna działka której nigdy nie okradli - jakiś magiczny system zamykania zapadek itp - nie na zwyczajne zamki czy kłódki - więc go jeszcze nie rozgryźli bo czasu tez nie będą za dużo tracić:) nikt nie wie jaki to mechanizm bo tez właściciel się nie chwali i dobrze w sumie bo ma spokój.

Za dużo nie pomogłem ale może do tego trzeba przywyknąć... ot taka rasa żyje i już. może się sami wytępią albo nam wcześniej działki odbiorą:p
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
Alchemik84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 lip 2012, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

A czy nikt nie myślał o ubezpieczenie działki ? To chyba najprostszy sposób na uniknięcie kosztów. Moja działka co prawda jeszcze nie ubezpieczona ( musze w końcu kupić atestowaną wkładkę do drzwi) ale koszt ubezepieczenia śmieszny bo ok 14 zł na miesiąc a na 1000 zł od kradzieży i 5000 od spalenia.
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

hmm pierwsze słyszę, a jakie są warunki ubezpieczenia? Myślę że gdyby miało to sens to sam zarząd ROD by wciskał działkowcom taką ofertę żeby też na tym zarobić.... wielu pośredników od ubezpieczeń by się też szwendało z ogłoszeniami itd, ale może ktoś więcej słyszał o czymś takim? widziałem we Wrocławiu za to ogrody działkowe które były pod ochroną firm ochroniarskich... ale nie mam pojęcia na jakich zasadach to się odbywało, czy tylko patrole czy co:)
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Alchemik84 pisze:A czy nikt nie myślał o ubezpieczenie działki ? To chyba najprostszy sposób na uniknięcie kosztów. Moja działka co prawda jeszcze nie ubezpieczona ( musze w końcu kupić atestowaną wkładkę do drzwi) ale koszt ubezepieczenia śmieszny bo ok 14 zł na miesiąc a na 1000 zł od kradzieży i 5000 od spalenia.
To drożej niż za ubezpieczenie mieszkania.
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

nie no, mieszkanie ubezpiecza się na większe kwoty i od różnych czynników więc myślę że za mieszkanie więcej się zapłaci, no chyba ze ubezpieczasz mieszkanie na 1000zł od włamania.... a wątpię.
Poza tym działkę łatwiej okraść więc może być wyższa stawka, nie mniej jednak nie słyszałem o czymś takim, czy ktoś może coś więcej na ten temat powiedzieć??
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
Alchemik84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 lip 2012, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Jestem w trakcie załatwiania formalności w tej materii. Warunki jakie muszę spełnić to:
1. Drzwi bez okna (takie mam więc o takie pytałem) wyposażone w:
> dwa zamki lub
> zamek i kłódkę lub
> zamek z wkładką atestowaną
2. Okna z możliwością zamknięcia czyli takie jak każdy z nas ma.

Agent przychodzi robi zdjęcia zabezpieczeniom i sprawa załatwiona.

Jaka jest ściąganlość ubezpieczenia po szkodzie tego nie wiem bo nie miałem jeszcze nieprzyjemności tego załatwiać.

Agent zaproponował mi dwie wersje ubezpieczenia:
140 zł za 600 zł od kradzieży i 5000 od spalenia
170 zł za 1000 zł od kradzieży i 5000 od spalenia.
Mówił, że największe ryzyko jest kradzieży na takich działkach stąd ta różnica. IMHO warto ubezpieczyć działkę, niż co rusz zabierać ze sobą kosiarkę i inne cenniejsze rzeczy.


A za mieszkanie płacę prawie 400 zł więc dla mnie mniej niż ubezpieczenie mieszkania ;)
Awatar użytkownika
sama-mama
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 lut 2011, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: TORUŃ

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Nigdy nic nie ubezpieczałam (notoryczny brak środków) dlatego zapytam: Czy jeśli nic nie ukradną ale włamią się, zniszczą zamki, wybiją okna to ubezpieczenie nie obowiązuje? Dobrze rozumiem?

Bo tak jak pisałam, u mnie ukradli stary kran, wart w skupie złomu z 5zł, więc trudno mówić o klasycznej kradzieży, ale potwornie poniszczyli np. drzwi.
Pozdrawiam Balbi
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

Post »

Nie wiem jak się ma to do działki, ale ogółem ubezpieczalnia pokrywa wszelkie koszty - jak się włamią a np. ktoś ich przegoni to i tak są straty włamania więc w mieszkaniach normalnie jest to pokrywane z ubezpieczenia. A mieszkanie warto ubezpieczyć, niech cię sąsiad zaleje to jak nie jest ubezpieczony, nie ma kasy to kto ci naprawi szkody? a gorzej jak ty np zalejesz sąsiada i z czego naprawisz jego szkody i np usterkę u siebie jak akurat kasa poszła np na wakacje i nie ma nic w portfelu:) ? a ubezpieczenie mieszkania od włamania to osobna spraw i wg mnie też powinien ją każdy mieć. Już parę razy dostawałem zwrot z ubezpieczalni czy to za mieszkanie czy za samochód i dobrze na tym wychodziłem - a nie wyobrażam sobie nie mieć ubezpieczonego mieszkania - jakiś pożar, wybuch itd i co? gdzie mieszkać ? parę stówek w roku wypada ale śpisz spokojnie.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”