Tynk mozaikowy,wewnętrzny

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Tynk mozaikowy,wewnętrzny

Post »

Witam czy na tynk mozaikowy można położyć zwykły tynk gipsowy , po latach znudził mi się i potrzebuję się go pozbyć ze ścian w przedpokoju . dziękuję
duduś
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: tynk mozaikowy

Post »

Jak jest dobrze położony,to da radę utrzymać gipsowy cienkowarstwowy .Jeżeli nie,to lepiej go zdjąć.Dobra szpachelka powinna wystarczyć.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: tynk mozaikowy

Post »

Ja w takiej sytuacji zdjąłbym stary tynk i zastosowałbym cienkowarstwowy o jakim kolega wyżej wspomniał. Samą elewację mam otynkowaną produktem Foveo, mogę polecić. Natomiast przed tynkowaniem ściana została bardzo dobrze przygotowana pod położenie tynku, więc w Twoim wypadku polecam to samo.
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: tynk mozaikowy

Post »

U mnie jak JESTEM_ WULGARNY /-NA mozaikę, to musieli usunąć. Zdejmowali jak dywan ze ściany. Najgorzej było im zacząć. Tyle, że tynk miał tydzień.
Pozdrawiam
Dariusz
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Tynk mozaikowy,wewnętrzny

Post »

Jeżeli mozaika poszła na czysty, zagruntowany mineralny tynk ,to będą kłopoty ze zdjęciem i można z czystym sumieniem położyć gładź.Jeżeli przed mozaiką na ścianie była robiona gładź lub malowanie farbą,to nie powinno być kłopotów ze zdjęciem pod warunkiem,że to był tynk akrylowy,taki z wiaderka.Jeżeli to był suchy z worka,to mogą być kłopociki ze zdejmowaniem.Tynki silikatowe wiążą się mocniej z podłożem niż akryle.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tynk mozaikowy,wewnętrzny

Post »

kaLo pisze:Jeżeli mozaika poszła na czysty, zagruntowany mineralny tynk ,to będą kłopoty ze zdjęciem i można z czystym sumieniem położyć gładź.Jeżeli przed mozaiką na ścianie była robiona gładź lub malowanie farbą,to nie powinno być kłopotów ze zdjęciem pod warunkiem,że to był tynk akrylowy,taki z wiaderka.Jeżeli to był suchy z worka,to mogą być kłopociki ze zdejmowaniem.Tynki silikatowe wiążą się mocniej z podłożem niż akryle.
Dodam, że to, że tynk silikatowy jest mocniej przyczepny do podłoża niż tynki na bazie akrylu stanowi różnicę na korzyść tego pierwszego. :) Oczywiście oprócz sytuacji, w której chcemy się pozbyć pokrycia na murze. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”