Szklarnia z okien

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Mlody Ogrodnik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 27 lut 2015, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia na działce .....

Post »

Witam.
Chciałbym Wam pokazać zwykłą zwyczajną szklarnie/foliówkę. Pierwszą wykonałem z starych belek i desek oraz foli po słoikach(zwykla zwyczajna jak jest w każdej przetwórni ;:224 ). W niej z każdej strony zmieści sie po 12 krzaczków wiec razem 24.
Obrazek

Druga zaś jest mniejsza (do papryki, szybkich upraw takich jak rukola/sałata ), zrobiona ze starych okien i folii
Obrazek
Trzecia jest najmniejsza zrobiona ze samej foli i góra otwierana. Mam ją najdłużej, sadziłem w niej 2 krzaczki pomidorów a na następny rok rukole. Może nie za ładnie wyglądają ale i tak tutaj chodzi o to żeby były przydatne :idea:
Obrazek
Daniel3123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 mar 2015, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Budowa szklarni z okien PCV

Post »

To mój pierwszy post na forum, zatem wszystkim serdecznie witam!
W ubiegłym roku miałem dostęp do bardzo zadbanych okien PCV, więc je nagromadziłem na działce i postanowiłem, że wykorzystam je do wykonania szklarni.
Wiosnę praktycznie już za oknem mamy, dlatego to ostatni dzwonek na wzięcie się do pracy. Szklarnia ma osiąść na fundamencie z wylewki, ściany szklarni maja być wykonane z okien, a dach z płyt plexi. Mam niestety jeden, znaczny problem - otóż okna nie są takiego samego wymiaru i mam problem ze złożeniem czegoś sensownego. Czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać? Poniżej posyłam liczbę i wymiary dostępnych okien. Liczę na każdą pomoc.
8x 1,55mx0,47m
4x 1,36x0,47
14x 108x114
5x 155x0,88
6x 147x0,70
3x 136x0,88
1x 135x0,78

Pozdrawiam,
Daniel.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Budowa szklarni z okien PCV

Post »

Wiesz powiem tak: a) powycinaj sobie z kartki papieru/brystolu odpowiednie kształty i poukładaj je, b) ustal wymiar szklarni.
krzysztof71
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 kwie 2015, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa szklarni z okien PCV

Post »

Oto moja szklarnia . Robiłem ją 10 dni. Bez żadnych planów czy schematów . Postawiona na trelinkach . Jeśli masz jakieś pytania to chętnie podpowiem . Wymiary - szerokość 240 długość 360 wysokość~260cm.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
darek1385
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 cze 2015, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam, chciałbym przedstawić szklarnie z okien. Ma wymiary 2,5m na 4 m, okna są przykręcone do łat 5x4 a cała szklarnia stoi na wkopanych rurach kanalizacyjnych PCV o długości 60cm i średnicy 25cm, w rurki włożone pręty gwintowane i zalane betonem. Łaty zostały nawiercone w miejscach wystawania prętów i za pomocą nakrętek i podkładek ustawione w poziomie. Od wewnętrznej strony kantówek przykręciłem blachę po parapetach, stara ziemia została wybrana i nawieziona nowa. Dach jak widać jest zrobiony z folii ale jest plan na następny rok wymienić na poliwęglan.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: szklarnia z okien

Post »

Bardzo ładnie zrobiona, gratuluję ;:215
Pozdrawiam
Daniel3123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 mar 2015, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa szklarni z okien PCV

Post »

krzysztof71 pisze:Oto moja szklarnia . Robiłem ją 10 dni. Bez żadnych planów czy schematów . Postawiona na trelinkach . Jeśli masz jakieś pytania to chętnie podpowiem . Wymiary - szerokość 240 długość 360 wysokość~260cm.
Świetnie to zrobiłeś! Ja niestety przełożyłem budowę szklarni, bo brakło czasu. Z tymi kantówkami to idealne rozwiazanie na wyrównanie do jednej wysokości - właśnie takiego pomysłu szukałem.
Napisz proszę, czym skręcałeś okna, jakimiś płaskownikami?
krzysztof71
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 kwie 2015, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa szklarni z okien PCV

Post »

Do skręcania użyłem śrub odpowiednio dużych żeby złapały ramy okienne . Musisz zwrócić uwagę , że ramy są odwrotnie do siebie ustawione żeby je można było razem połączyć. Zastosowałem ocynkowane płaskowniki i kątowniki tak ja na fotkach. Stelaż drewniany też połączony kątownikami . Szklarnia wytrzymała jesienne wichury jest ciężka i nie przesuwała się .
Pozdrawiam Krzysztof


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Adek1243
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 maja 2016, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rozbiórka szklarni

Post »

Witam. Mam do Was pytanie. Jak najlepiej rozebrać stara szklarnie? Zajmuje mi sporo mieksca na nowej działce, a juz wiele sie z nią zrobić nie da.. da rade samemu rozebrać, od czego zaczac? Dzięki za odp ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Rozbiórka szklarni

Post »

Najpierw szkło a potem reszta
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”