Toaleta na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

I tu się z tobą Waldku nie zgodzę ponieważ wszystkie tego typu urządzenia toalety przenośne, najmniejsze szamba plastikowe ekologiczne muszą posiadać atest inaczej nie mogą być wprowadzane na rynek polski tym bardziej urządzenia z innego kraju.W tej chwili nie mogę ale później na ten temat postaram się Tobie coś więcej napisać.
Separett
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 lis 2007, o 17:52
Kontakt:

Post »

Dobrze czekam z niecierpliwośćią :)
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Waldku przeczytaj:
/www.separett.pl/instalacja.htm

oraz:

Normy serii ISO 14000 mają za zadanie upowszechnienie dbałości i odpowiedzialności za środowisko w wymiarze nie tylko lokalnym, ale i globalnym.

Działania zmierzające do stworzenia dzisiejszej normy środowiskowej to przede wszystkim Konferencja Narodów Zjednoczonych w Rio de Janeiro w czerwcu 1992 r. na temat "Środowisko i rozwój", uznawana za początek "ery ekologicznej".

Efektem tej konferencji stała się "Deklaracja z Rio" oraz zatwierdzenie przez 178 rządów tzw. Agendy 21 (Globalny Program Działań) - dokumentu prezentującego uzgodnione stanowisko stron, zmierzające do zmiany istniejących polityk w kierunku ustroju, który będzie sprzyjał rozwiązywaniu światowych problemów socjalnych, ekonomicznych i środowiskowych.

W tym samym roku powstała tzw. "Karta Biznesu Zrównoważonego Rozwoju Międzynarodowej Izby Handlowej" (ICC Business Charter for Sustainable Development), w której czytamy, że "zarządzanie środowiskiem powinno znajdować się wśród najwyższych priorytetów korporacji jako kluczowy czynnik do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju; stworzyć politykę, programy i praktyki prowadzenia działań w sposób korzystny dla środowiska".

29 czerwca 1993 weszło w życie zarządzenie Rady Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej Unii Europejskiej nr 1836 / 93 "o dobrowolnym uczestnictwie przedsiębiorstw produkcyjnych w Ekosystemie Zarządzania EWG - UE oraz Programie Auditów przemysłowej Ochrony Środowiska" tzw. EMAS Nr 1836/93. Cel jaki postawiono przed EMAS to możliwość ciągłego zmniejszania szkodliwego oddziaływania na środowisko.

Normę o nazwie System Zarządzania Środowiskiem BS 7750:1994 (Environmental Management System BS 7750:1994 ) wydano w 1994 r. w Wielkiej Brytanii. Wymogi tej normy umożliwiają wprowadzenie efektywnego zarządzania zarówno dla zarządzania środowiskiem, jak i sposobu przeprowadzania auditów. Główne wymogi dotyczą zgodności z aktualnymi przepisami prawa oraz zobowiązanie do stałej poprawy skuteczności działania, a ponadto obowiązek podania do publicznej wiadomości polityki i celów organizacji jakie przyjmuje wobec środowiska.

Norma ISO 14001 zawiera wymagania dotyczące systemu zarządzania środowiskowego w celu umożliwienia organizacji sformułowania polityki i celów, z uwzględnieniem wymagań przepisów prawnych oraz informacji dotyczących znaczących wpływów na środowisko. Normę opracowano w sposób umożliwiający zastosowanie jej przez organizację, niezależnie od rodzaju i wielkości, oraz przystosowania jej do różnych warunków geograficznych, kulturowych i społecznych.

ISO 14001 określa zasady nadzoru nad tymi działaniami, które mają wpływ na środowisko, tj. m.in. nad wykorzystaniem zasobów naturalnych, ściekami i odpadami przemysłowymi, zużyciem energii Korzyści z wdrożenia Systemu Zarządzania Środowiskowego:

*
szybsze wykrywanie i usuwanie wszelkich nieprawidłowości (nie tylko z obszaru oddziaływań na środowisko)
*
zdolność zapobiegania procesom, które mogłyby negatywnie oddziaływać na środowisko,
*
uporządkowanie zarządzania w zakresie ochrony środowiska,
*
mniejsze zużycie surowców, energii i materiałów,
*
redukcja wytworzonych zanieczyszczeń i odpadów oraz kosztów ich utylizacji,
*
zmniejszenie opłat za korzystanie ze środowiska,
*
unikanie płacenia kar za nieprzestrzeganie przepisów ochrony środowiska,
*
wzrost bezpieczeństwa pracy,
*
lepsza współpraca i stosunki z władzami i społeczeństwem,

Norma ISO 14001 (przyjęta przez PKN w 1998 r. - PN EN ISO 14001:1998) została opublikowana w 1996 roku, a znowelizowana w roku 2004 - ISO 14001:2004.

Waldku każdym mieście znajduje się Wydział OCHRONY ŚRODOWISKA który zajmuje się sprawami wydawania zezwoleń na zbiornik na nieczystości ta jak miało to miejsce właśnie u nas dla toalet turystycznych mający zadanie tylko jako zrzutowy. U Ciebie tym bardziej ponieważ nieczystości są składowane na długi czas bo tak to sobie trzeba powiedzieć a potem utylizowane do ziemi.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Kasiu jestem tego samego zdania. :D :D :D
bozenabg
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 maja 2008, o 22:43

Post »

Jeżeli ktoś może polecić toaletę turystyczną konkretnej firmy albo namiar na sklep (sieciówka lub internetowy) gdzie można kupić w rozsądnej cenie będę wdzięczna za poradę. Widziałam na allegro (ceny od 230 wzwyż). Monitoruję też ofertę Lidla - na razie nie widziałam toalety od której zaczął się ten wątek.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Ostatnio widziałem w Castoramie ale firmy Tobie nie podam ponieważ nie zwróciłem uwagi cena chyba około 300zł. :D
bozenabg
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 maja 2008, o 22:43

Toaleta turystyczna

Post »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Do Castoramy mam daleko to jeszcze poczekam - może w maju w Lidlu oferta się powtórzy. Ewentualnie pozostaje allegro- skoro mówisz że cena w Castoramie to ok. 300 zł to myślę że te na allegro za 250 zł (netto, nowe WC) to dobra cena.
A jeszcze takie pytanie: czy możecie mi doradzić gdzie najkorzystniej cenowo można kupić taką WC- budkę albo
mini- domek gospodarczy.

Miłego dnia.
bozenabg
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 maja 2008, o 22:43

Post »

sprostowanie: na allegro widziałam nowe toalety turystyczne w średniej cenie (niektóre tańsze inne droższe) 250 zł brutto + koszty przesyłki. Czy mniej więcej tyle samo co w Castoramie.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Uważam że ta cena to jest przyzwoita taniej nigdzie chyba nie kupisz. ;:78 :D
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Toalety przenośne będą niedługo w LIDLU.
Pozdrawiam Andrzej.
bozenabg
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 maja 2008, o 22:43

Post »

O to dobra wiadomość, bo mam do tego sklepu rzut beretem.
Awatar użytkownika
DOOOMINO
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 1 cze 2008, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Post »

W Makro w nowej ofercie Toaleta turystyczna 21L POTTY HIGH w cenie 254,98zł brutto. Co do wylewania zawartości pojemnika to można spokojnie zabrać do domu i wylać do klozetu i spłukać. Nie wiem tylko na ile taki 21 litrowy pojemnik starczy? Przydał by się wymienny jeden :) Ja na działce spędzam mało czasu więc dla mnie chyba będzie to rozwiązanie idealne i najtańsze. Jeżeli ktoś używa takiej toalety to niech powie na ile starczy taki pojemnik [oczywiście szacunkowo]

Ps. Pierwszy mój post a temat g...... ;)
DOOOMINO
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

No proszę widzę że ceny spadają. :D :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”