Toaleta na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Tadzio z Poznania
50p
50p
Posty: 87
Od: 25 sty 2009, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witaj
Spore wyzwanie przed Państwem.
Osobiście radzę umieścić ogrzewacz w domku na ścianie gdzie będzie zlewozmywak (zlewozmywak na dworze ogrzewacz zamknięty w domku) a następnie przeprowadzić przez ścianę rurę do której będzie zamontowana bateria- lepiej dmuchać na zimne, chodzi mi o złodziei. Pozostawiony na zewnątrz domku stał by się łatwym łupem.
Napisali Państwo że na starość domek miał by zapewnić Państwu nocleg, proponuję aby Pastwo pomyśleli o budowie szamba, choćby z kilku kręgów, będzie to jednorazowy wydatek a potem wielka radość że oszczędzi się na jego budowie, w razie przebudowy domku. Wiem że bywają szamba bez dna, :wink: choć jest to zakazane bo skaża wody podskórne.
Mogą Państwo nie używać żadnych detergentów i będzie ok.

Ponadto:
Napisała Pani że działka jest spora, co daje możliwość postawienia w kącie wiejskiej wygódki.
Wygódka ma wykopany dołek.
Wygódkę można przenosić co jakiś czas zasypując stary dołek i kopiąc pod nią nowy dołek.

Jeszcze jest możliwość postawienia Toi- Toi nie wiem ile to kosztuje- ale zapewniają po postawieniu pełen serwis.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tyszek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 1 cze 2009, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Post »

Witam
U mnie na działce udało się idealnie wpasować WC pomiędzy sosny. W momencie kupowania działki rosły tam sosny i w rzędzie brakowało jednej to w jej miejsce wpasowany został "klop" OD strony ulicy nie widac go, a pomalowany na zielono nie wiele się wyróżnia spomiędzy drzewek.

A co do prysznica czy umywalki to radziłbym nie montować tego ścianie domku tylko jak by powstał to na ścianie WC. Nie psułoby to wyglądu domku. A do WC jak to się mówi nawet król piechotą chodził więc jakie by nie było to bedzie dobre.

Pozdrawiam.
3PiotrD
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 kwie 2012, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Toaleta przenośna

Post »

Hej, w moim ukochanym lidlu nawet takie rzeczy teraz są:D przenośna toaleta na kemping za niecałe 200zł:) w ogóle mają teraz mega dużo rzeczy dla miłośników podróży:) ale w sumie jak na rybki idę to też się może czasem przydać:D
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Toaleta przenośna

Post »

Sama właśnie jestem w trakcie poszukiwań tajiego turystyznego kibelka i na a....ro sa za cos około 130zł wystarczy troszke poszperać wybór spory znajomy taki ma i jest zadowolony ;:333 pozdrawiam
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Toaleta przenośna

Post »

No i kupiłam...czy ktoś poleci jakieś środki chemiczne do tegoż urzadzenia ;:306
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Toaleta przenośna

Post »

Na alledrogo kupiłam uzywaną toaletę w bardzo dobrym stanie za 90 zł.
Płyny są potrzebne dwa, jeden do spłuczki, drugi do dolnego pojemnika. Ja w gratisie dostałam ten do dolnego pojemnika - w kolorze niebieskim. Pachnie mocno jakąś solidną chemią.
Mój sprzedawca powiedział, że spokojnie skuteczne są nawet te za 20 kilka złotych dostępne na alledrogo.
Nina2
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 16 lis 2013, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Toaleta przenośna

Post »

Bardzo dobre rozwiązanie toalety mam u siebie (teren 0,5 ha, bez prądu i wody). Prąd przez kilka godzin dają generatory spalinowe (różne maszyny elektryczne, lodówka, a nawet komputer i tele), wodę zbieramy w plastikowe pojemniki pod każdą rynną (zielone z Castoramy, ale lepsze te z białego plastiku wzmocnionego z zewnątrz metalową obudową, 1m3, 50 ?, trzeba owinąć czarnym plastikiem do zabezpieczenia przed glonami). Ta służy do podlewania i mycia, pitną przywozimy w butelkach ze sklepu lub ze źródełka. Co do toalety to aż byłam zaskoczona, jakie pomysłowe rozwiązanie: jest budka, drewniana płyta z dziurą w środku, pod nią wiadro - dotąd jak u nas w wiejskich wygódkach z serduszkiem. Ale teraz! Wokół dziury biały sedes z zamykaną klapką jak w miejskich ustępach, co już znacznie zwiększa komfort, a obok rolki z papierem toaletowym duże pudło po proszku do prania wypełnione trocinami, z szufelką. Po użyciu ? zasyp, a nie będzie żadnego zapachu. (Ten pomysł z trocinami już nadałam paru znajomym.)
Napełnione wiadro ląduje w osobnym kompostowaniu, a potem zostanie rozrzucone po polu i zaorane. Nawóz naturalny, do dzisiaj stosowany w Chinach i u nas jeszcze 100 lat temu, zanim miasta zostały skanalizowane a my zaczęliśmy odsyłać go do morza a zamiast niego sypać nawozy azotowe.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Toaleta przenośna

Post »

Pelagia13 pisze: faktycznie WC Serwis działał bez zarzutu. W przyszłym roku prawdopodobnie znów się pokusze o takie rozwiązanie.
A to jest jednorazowego użytku serwis? ;:oj
Każdego roku trzeba kupić i ustawiać nowa budkę?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Toaleta przenośna

Post »

Toaleta na działce to był jeden z pierwszych problemów do rozwiązania. Nie mam jeszcze wykończonego domku a toaletę już mam. Zrobiłem coś w rodzaju toalety przenośnej-stacjonarnej. Z tyłu domku wymurowałem z cegły rozbiórkowej kibelek. Z białych płyt meblowych konstrukcja do siedzenia. Ta biała szafka otwiera się. Schowana tam jest beczka, szczelna 55 litrowa. Beczka musi mieć jak największy otwór i musi być niska. W połowie beczki umieszczony jest zawór kulowy. Do beczki wlewam preparaty do toalet przenośnych i wszystko się ładnie rozpuszcza. Papier toaletowy musi być 100% celuloza. Jak jest za dużo już w beczce zlewam nieczystości do kanistra 20 lit zawożę do domu i wylewam do kibelka.
Obrazek
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Toaleta na działce

Post »

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem ROD i pierwsze kroki kieruję do najpilniejszego tematu wg mnie:)
Na moim rod są stare wc z dziurą w ziemi i tam ludzie zlewają zawartość swoich szamb itp oraz normalne wc ale przy bramie głównej czyli dość daleko.

Proszę o informację od doświadczonych działkowców czy opcja ostateczności czyli wiadro z deską za ok. 30pln na alleggro plus trociny to dobre rozwiązanie.
Nie chcę chemicznych toalet z płynami bo tak jak piszę będę z opcji "cięższej" wc korzystał na działce w ostateczności.

Poproszę o poradę czy mocz rozcieńczony z wodą można wylewać na trawę bez obawy na kiepski zapach?
Również poradźcie czy można wodę z mydłem lub po płynie do mycia naczyń wylewać na trawnik?

Pytania może naiwne ale nie chce niczego zniszczyć co już mam na działce i jest wypielęgnowane.
Szymon33947
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 lut 2019, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wc na dzialce

Post »

Witam
Kupilem dzialke ROD a na niej niestety nie ma wc tzn jest ale oddalone o okolo 100 metrow z kanalizacja i tu moje pytanie jak najlepiej wykonac wc tylko na siku i czy beda z tym jakies problemy typu zapach czy tez inne przeszkadzajace sasiadom itp
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Toaleta na działce

Post »

Intryguje mnie temat tej przenośnej toalety...
No dobra, jest zbiornik, jest chemia... załatwiam potrzebę i co dalej? Gdzie potem takie nieczystości zlewacie? Bo jeśli miałabym sobie to potem utylizować na działce to już bym wolała chyba sikać pod krzak.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Toaleta na działce

Post »

Nieczystości są neutralizowane (specjalne płyny) i można je wylewać na kompost. Ja używam preparat "Microbec" który przyspiesza naturalny proces rozkładu resztek organicznych i wtedy nieczystości nie są groźne.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”