Toaleta na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
DOOOMINO
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 1 cze 2008, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Post »

W Makro w nowej ofercie Toaleta turystyczna 21L POTTY HIGH w cenie 254,98zł brutto. Co do wylewania zawartości pojemnika to można spokojnie zabrać do domu i wylać do klozetu i spłukać. Nie wiem tylko na ile taki 21 litrowy pojemnik starczy? Przydał by się wymienny jeden :) Ja na działce spędzam mało czasu więc dla mnie chyba będzie to rozwiązanie idealne i najtańsze. Jeżeli ktoś używa takiej toalety to niech powie na ile starczy taki pojemnik [oczywiście szacunkowo]

Ps. Pierwszy mój post a temat g...... ;)
DOOOMINO
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

No proszę widzę że ceny spadają. :D :D :D
olak
50p
50p
Posty: 91
Od: 9 lip 2009, o 23:01
Lokalizacja: Warszawa i 35km od Warszawy

"Łazienka" na działce czyli jak zorganizować

Post »

miejsce do mycia rąk z ciepła wodą i WC, mając malutki domek ogrodowy 11m2. Działka jest rekreacyjna, spora, położona poza miastem, wszystkie media oprócz kanalizacji są, plus woda ze studni, której to będziemy użyuwać. Wszystkie rozwiązania mają być trwałą prowizorką ;-). Budować się (można przekwalifikować) czy stawiać jakiś większy dom drewniany umożliwiający nocleg jak na razie zamierzamy dopiero na emeryturze (a do niej daleko) ;-)

Pomysł mam taki:
z tyłu domku na kawałku podestu, do ściany chcę przytwierdzić zlew typu gospodarczego i zamontować przepływowy ogrzewacz wody jak najbardziej bryzgoszczelny (będziemy wyjeżdzać z działki, będziemy prąd od domku odłączać a ogrzewacz zakrywać workiem foliowym, na zimę chyba zdemontujemy), ścianę czymś osłonić czyms estetycznym - jeszcze nie do końca wiem czym :).
Obok zlewu zrobić kącik WC - toaleta turystyczna za zasłonką prysznicową, mam nadzieję, że półokrągly drążek dostanę ;-)

Nie wiem co zrobić z odpływem wody ze zlewu - na razie do glowy przychodzi mi jedynie pociągniecie sporego kawałka rur gdzieś w działkę, ale czy to jest dobre rozwiązanie to nie wiem :? Problem jest też z opróżnianiem toalety turystycznej - najbliższe miejsce gdzie można opróżnic to zdaje się jest stacja benzynowa z 10km od działki. Widziałam gdzieś posty o zakopywaniu beczki z przesączaniem w ziemię - czy przy zastosowaniu środków bio do mycia i do toalety taka beczka byłaby rozwiązaniem?

Nie jestem też pewna co do miejsca montażu ogrzewacza - może lepiej zamontować wewnątrz domku?
Awatar użytkownika
Tadzio z Poznania
50p
50p
Posty: 87
Od: 25 sty 2009, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witaj
Spore wyzwanie przed Państwem.
Osobiście radzę umieścić ogrzewacz w domku na ścianie gdzie będzie zlewozmywak (zlewozmywak na dworze ogrzewacz zamknięty w domku) a następnie przeprowadzić przez ścianę rurę do której będzie zamontowana bateria- lepiej dmuchać na zimne, chodzi mi o złodziei. Pozostawiony na zewnątrz domku stał by się łatwym łupem.
Napisali Państwo że na starość domek miał by zapewnić Państwu nocleg, proponuję aby Pastwo pomyśleli o budowie szamba, choćby z kilku kręgów, będzie to jednorazowy wydatek a potem wielka radość że oszczędzi się na jego budowie, w razie przebudowy domku. Wiem że bywają szamba bez dna, :wink: choć jest to zakazane bo skaża wody podskórne.
Mogą Państwo nie używać żadnych detergentów i będzie ok.

Ponadto:
Napisała Pani że działka jest spora, co daje możliwość postawienia w kącie wiejskiej wygódki.
Wygódka ma wykopany dołek.
Wygódkę można przenosić co jakiś czas zasypując stary dołek i kopiąc pod nią nowy dołek.

Jeszcze jest możliwość postawienia Toi- Toi nie wiem ile to kosztuje- ale zapewniają po postawieniu pełen serwis.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tyszek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 1 cze 2009, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Post »

Witam
U mnie na działce udało się idealnie wpasować WC pomiędzy sosny. W momencie kupowania działki rosły tam sosny i w rzędzie brakowało jednej to w jej miejsce wpasowany został "klop" OD strony ulicy nie widac go, a pomalowany na zielono nie wiele się wyróżnia spomiędzy drzewek.

A co do prysznica czy umywalki to radziłbym nie montować tego ścianie domku tylko jak by powstał to na ścianie WC. Nie psułoby to wyglądu domku. A do WC jak to się mówi nawet król piechotą chodził więc jakie by nie było to bedzie dobre.

Pozdrawiam.
3PiotrD
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 kwie 2012, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Toaleta przenośna

Post »

Hej, w moim ukochanym lidlu nawet takie rzeczy teraz są:D przenośna toaleta na kemping za niecałe 200zł:) w ogóle mają teraz mega dużo rzeczy dla miłośników podróży:) ale w sumie jak na rybki idę to też się może czasem przydać:D
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Toaleta przenośna

Post »

Sama właśnie jestem w trakcie poszukiwań tajiego turystyznego kibelka i na a....ro sa za cos około 130zł wystarczy troszke poszperać wybór spory znajomy taki ma i jest zadowolony ;:333 pozdrawiam
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Toaleta przenośna

Post »

No i kupiłam...czy ktoś poleci jakieś środki chemiczne do tegoż urzadzenia ;:306
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Toaleta przenośna

Post »

Na alledrogo kupiłam uzywaną toaletę w bardzo dobrym stanie za 90 zł.
Płyny są potrzebne dwa, jeden do spłuczki, drugi do dolnego pojemnika. Ja w gratisie dostałam ten do dolnego pojemnika - w kolorze niebieskim. Pachnie mocno jakąś solidną chemią.
Mój sprzedawca powiedział, że spokojnie skuteczne są nawet te za 20 kilka złotych dostępne na alledrogo.
Nina2
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 16 lis 2013, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Toaleta przenośna

Post »

Bardzo dobre rozwiązanie toalety mam u siebie (teren 0,5 ha, bez prądu i wody). Prąd przez kilka godzin dają generatory spalinowe (różne maszyny elektryczne, lodówka, a nawet komputer i tele), wodę zbieramy w plastikowe pojemniki pod każdą rynną (zielone z Castoramy, ale lepsze te z białego plastiku wzmocnionego z zewnątrz metalową obudową, 1m3, 50 ?, trzeba owinąć czarnym plastikiem do zabezpieczenia przed glonami). Ta służy do podlewania i mycia, pitną przywozimy w butelkach ze sklepu lub ze źródełka. Co do toalety to aż byłam zaskoczona, jakie pomysłowe rozwiązanie: jest budka, drewniana płyta z dziurą w środku, pod nią wiadro - dotąd jak u nas w wiejskich wygódkach z serduszkiem. Ale teraz! Wokół dziury biały sedes z zamykaną klapką jak w miejskich ustępach, co już znacznie zwiększa komfort, a obok rolki z papierem toaletowym duże pudło po proszku do prania wypełnione trocinami, z szufelką. Po użyciu ? zasyp, a nie będzie żadnego zapachu. (Ten pomysł z trocinami już nadałam paru znajomym.)
Napełnione wiadro ląduje w osobnym kompostowaniu, a potem zostanie rozrzucone po polu i zaorane. Nawóz naturalny, do dzisiaj stosowany w Chinach i u nas jeszcze 100 lat temu, zanim miasta zostały skanalizowane a my zaczęliśmy odsyłać go do morza a zamiast niego sypać nawozy azotowe.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Toaleta przenośna

Post »

Pelagia13 pisze: faktycznie WC Serwis działał bez zarzutu. W przyszłym roku prawdopodobnie znów się pokusze o takie rozwiązanie.
A to jest jednorazowego użytku serwis? ;:oj
Każdego roku trzeba kupić i ustawiać nowa budkę?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Toaleta przenośna

Post »

Toaleta na działce to był jeden z pierwszych problemów do rozwiązania. Nie mam jeszcze wykończonego domku a toaletę już mam. Zrobiłem coś w rodzaju toalety przenośnej-stacjonarnej. Z tyłu domku wymurowałem z cegły rozbiórkowej kibelek. Z białych płyt meblowych konstrukcja do siedzenia. Ta biała szafka otwiera się. Schowana tam jest beczka, szczelna 55 litrowa. Beczka musi mieć jak największy otwór i musi być niska. W połowie beczki umieszczony jest zawór kulowy. Do beczki wlewam preparaty do toalet przenośnych i wszystko się ładnie rozpuszcza. Papier toaletowy musi być 100% celuloza. Jak jest za dużo już w beczce zlewam nieczystości do kanistra 20 lit zawożę do domu i wylewam do kibelka.
Obrazek
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Toaleta na działce

Post »

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem ROD i pierwsze kroki kieruję do najpilniejszego tematu wg mnie:)
Na moim rod są stare wc z dziurą w ziemi i tam ludzie zlewają zawartość swoich szamb itp oraz normalne wc ale przy bramie głównej czyli dość daleko.

Proszę o informację od doświadczonych działkowców czy opcja ostateczności czyli wiadro z deską za ok. 30pln na alleggro plus trociny to dobre rozwiązanie.
Nie chcę chemicznych toalet z płynami bo tak jak piszę będę z opcji "cięższej" wc korzystał na działce w ostateczności.

Poproszę o poradę czy mocz rozcieńczony z wodą można wylewać na trawę bez obawy na kiepski zapach?
Również poradźcie czy można wodę z mydłem lub po płynie do mycia naczyń wylewać na trawnik?

Pytania może naiwne ale nie chce niczego zniszczyć co już mam na działce i jest wypielęgnowane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”