Szklarnia- jaką kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Wiosną tego roku zostałam szczęśliwym posiadaczem szklarni z poliwęglanu .
Decyzja nie była łatwa , bo nie było gdzie obejrzeć takiej szklarni w realu , tylko wirtualnie w intrenecie . Po obejrzeniu na rosyjskich stronach filmików o jej użytkowaniu i złożeniu zapadła decyzja , że kupujemy .
Szklarnia ma 24m2 (3×8) , poliwęglan 6mm grubości , stoi na drewnianym fundamencie .
Wszystkie elementy zapakowane były na palecie , tak sprytnie , że w czasie transportu nic nie uległo uszkodzeniu .
Złożenie jej dostarczyło trochę emocji , ale tylko dlatego , że nie było dobrego tłumaczenia na polski .
Szklarnia jest produkcji białoruskiej .
Wszystkie elementy są tak zrobione , że poszczególne części do siebie pasują , są wyznaczone miejsca gdzie należy wkręcać blachowkręty .
Nie zabrakło żadnego elementu , blachowkrętów jeszcze kilka zostało .
Teraz , gdy jest już złożna , wiem że jest to dobrze pomyślane i wykonane . Moja konstrukcja ma łuki co 68cm i tyle samo wzmocień poprzecznych . Wykonana jest bardzo solidnie .
Poliwęglany mocowane są za pomocą napinaczy , więc nie mają żadnych uszkodzeń .
Fronty rzeczywiście są dość przewiewne , ale wiosną miały zrobione kurtyny z włókniny i było ok .
Trzeba pamiętać , że jest to jednak tunel nie ogrzewany i przy niskich temperaturach na zewnątrz w nim temperatura jest wyższa o1-2 stopnie . Jednak jeżeli pojawi się słońce powietrze w nim szybko się podnosi .
Przed nami zima , tu gdzie mieszkam potrafi spaść dużo śniegu . Zobaczymy jak się sprawdzi .



Obrazek
Pozdrawiam, Beata.
SurmaK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 paź 2015, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Witam,
według mojej wiedzy konstrukcje białoruskie są troszkę mniej stabilne od rosyjskich ze względu na zastosowaną mniejszą ilość wzmocnień. Oczywiście również poszczególne modele oferowanych szklarni różnią się między sobą już z założenia i warto poczytać najpierw do jakiej klasy wytrzymałości należy dana szklarnia (producent podaje dopuszczalne obciążenie śniegiem). Na pewno w Twojej szklarni na uwagę zasługuje zastosowany grubszy niż standardowo poliwęglan (zazwyczaj jest to 4mm). Ogólnie co do wytrzymałości, poniżej zamieszczam zdjęcia pochodzące od rosyjskiego producenta które są dość przekonujące :wink:


http://imagizer.imageshack.us/v2/640x48 ... WLB4A8.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x48 ... 0sJwYm.jpg
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Znam te zdjęcia z intrnetu . Muszę Ci powiedzieć , że obejrzałam sporo filmików i rzeczywiście konstrukcji i producentów jest bardzo dużo . Wybór nie był łatwy . Pisałam , że ta właśnie konstrukcja jest wzmocniona .
Bez przesady , jednak zim i opadów syberyjskich u nas nie ma . Polięglan w standardzie był 4mm , jednak ja wolałam dopłacić i wziąć 6mm. Po za tym poliwęglan mocowany jest za pomocą napinaczy , i przez to nie jest dodatkowo podziurawiony przy mocowaniu .
Być może produkty rosyjskie są lepsze od bałoruskich . Jednak moja szklarnia to klasa premium , a cena była dla mnie przystępna . Brałam pod uwagę rosyjską , ale firmy , które miały ją w sprzedaży proponowały jak dla mnie zbyt wysokie ceny . Narzuty w stosunku do cen w Rosji były dla mnie nieuczciwe . Żeby było jasne , mówię o firmach w , których sprawdzałam , być może inni sprzedawcy mieli przystępniejsze ceny .
Po za tym myślę , że polscy producenci też zaczną produkować tego typu konstrukcje i ceny będą bardziej konkurencyjne .
Moi sąsiedzi mają też szklarnie pokrytą poliwęglanem i dopiero w tym roku , po 10 latach na płytach po opadzie gradu pojawiło się kilka uszkodzeń . Jednak na pewno , nie będą jeszcze tego poliwęglanu wymieniali .
Jak będzie w przypadku mojej szklarni czas pokaże . póki co jestem bardzo zadowolona .
Pozdrawiam, Beata.
SurmaK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 paź 2015, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Najważniejsze że jesteś zadowolona, z cała pewnością ta szklarnia będzie Ci dobrze służyć przez lata. Coś jeszcze wyjaśnię; producentów wcale nie jest wielu tylko jeden. Łańcuch handlowy wygląda następująco: 1 producent w Rosji ---> 1 dystrybutor na Polskę w Rosji --->
1 odbiorca w Polsce z wyłącznością na sprzedaż ---> sieć dystrybutorów w Polsce ---> klient detaliczny. Jak widzisz jest kilka ogniw, więc nie można porównać bezpośrednio ceny w Rosji i w Polsce na którą się składają dodatkowo cło, vat, podatki i marże. Mówimy oczywiście o cenie samego szkieletu ponieważ poliwęglan nabywany jest lokalnie a jego ceny niestety z roku na rok wzrastają. Producenci z Białorusi a ostatnio także z Litwy, dopiero wchodzą na nasz rynek. Ich produkty z pewnością są porównywalne jakością z Rosyjskimi i nieco zmodyfikowane. Czy masz może w swojej szklarni dodatkowe okienka do automatycznego wietrzenia? Dość wygodny, bezobsługowy bajer ułatwiający utrzymanie stałej temperatury. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Dzięki za objaśnie tematu .
Wiesz , ja mieszkam w Olsztynie , mam blis?o do Kalinigradu i dlatego znałam tamtejsze ceny . Chciałam nawet z tamtąd sprowadzać , ale wiązało się z tym dużo zachodu .
Nad takimi okienkami się zastanawiałam , wiem że zawsze mogę je domontować . Oczywiście oglądałam je na filmikach w internecie .
W tym roku w szklarni hodowałam pomidory . Udały się znakomicie , możliwość otwierania drzwi na przestrzał , albo tylko okienek w drzwiach sprawdza się znakomicie .
Ja naprawdę jestem zadowolona z mojego wyboru i myślę , że tego typu szklarni coraz więcej będziemy widzieli w naszych ogródkach .
Bardzo też podoba mi się to , że jest to budowla modułowa i zawsze można sobie dokupić następny moduł i powiększyć szklarnię .
Pozdrawiam . Beata .
Pozdrawiam, Beata.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

To co widać na zdjęciach to swoista mieszanka szklarni i tunelu. Pytanie zasadnicze. Czy te płyty poliwęglanowe są dostarczane już wygięte? Pytanie mniej zasadnicze. Nie mam ochoty kupować na Alle.. u 7-ego poddostawcy. I tu prośba do moderatorów! Proszę o nie wycinanie adresów firm. Tym bardziej że robicie to selektywnie; tak jakby jedne firmy miały w waszych oczach więcej łaski, a inne mniej. Oczywiście alle.. i ebaye możecie wycinać do syta.

Łaskawco..dziękujemy za wskazówki i pozwolenie co możemy..
Podpowiadamy - Ty możesz korzystać z Pw/Ekipa Moderujaca.
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Wysłałam Ci na priw dane gdzie ja kupowałam. Ja ze swojej na razie jestem zadowolona - to pierwszy sezon ale szklarnia postawiona jesienią wytrzymała wiatry jakie u mnie panują.
Chodziło mi o taki właśnie kształt bo jest wtedy więcej miejsca. No i można wyprostowanym chodzić. Poliwęglan był w rulonie wielkim - część arkusza do wycięcia na boki a całe arkusze na wierzch i spięte taśmą. Ponieważ są elastyczne to nie trzeba ich giąć - same się układają.
Pozdrawiam Asia
barteknysa
50p
50p
Posty: 97
Od: 25 kwie 2016, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nysa Opolskie

Szklarnia Halls

Post »

Witam, Czy posiada ktoś może szklarnię firmy Halls? Jeżeli tak to może podzielić się opinią? Lub może może doradzić szklarnię gotową jakiejś innej firmy?
Zapalony hodowca drzew figowych.
Chyba jak większość forumowiczów, zaczynam być Dyniomaniakiem:)
vlak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 29 kwie 2014, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Szklarnia Halls

Post »

barteknysa pisze:Witam, Czy posiada ktoś może szklarnię firmy Halls? Jeżeli tak to może podzielić się opinią? Lub może może doradzić szklarnię gotową jakiejś innej firmy?
Poszukaj w necie szklarnie produkcji rosyjskiej z pokryciem poliwęglanowym.
Kupiłem w marcu jedną z nich, samodzielnie złożyłem i jestem zadowolony.

Powodzenia
vlak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 29 kwie 2014, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Też mieliśmy dylemat co kupić, jaką szklarnię. Dodatkowo potrzebowaliśmy szklarni przyściennej. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakup szklarni rosyjskiej. Po czym ją odpowiednio zmodyfikowałem na swoje potrzeby :D. Z części, które kupiliśmy w komplecie, pozostało mi jedynie kilka łuków.
Jestem zadowolony, polecam.

Obrazek
Alutka1963
100p
100p
Posty: 155
Od: 15 lis 2009, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Ochłodzenie, które teraz trwa, powoduje, że coraz bardziej myślę o szklarni, może nie na ten sezon, ale oglądam z zainteresowaniem ten wątek. Proszę powiedzcie mi jak to się waha cenowo, szczególnie te szklarnie poliwęglanowe, może jakieś namiary, byłabym wdzięczna.
vlak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 29 kwie 2014, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Alutka1963 pisze:Ochłodzenie, które teraz trwa, powoduje, że coraz bardziej myślę o szklarni, może nie na ten sezon, ale oglądam z zainteresowaniem ten wątek. Proszę powiedzcie mi jak to się waha cenowo, szczególnie te szklarnie poliwęglanowe, może jakieś namiary, byłabym wdzięczna.
Polecam wyszukiwarkę Google i hasło szklarnie poliwęglanowe cena
Alutka1963
100p
100p
Posty: 155
Od: 15 lis 2009, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”