Szklarnia- jaką kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Szklarnia- jaką kupić

Post »

Ze względu na warunki atmosferyczne i różne chciejstwa zdecydowaliśmy się że na przyszły sezon kupimy sobie szklarnie. I tu problem. Bo jaka wielkość mniej więcej wiem (ok. 8 - 10 m2) czyli taka jaką ma w chwili obecnej daszek na pomidory. Ale szerokości są różne i wydaje mi się że nie koniecznie wszystkie są sensowne. Np. szerokość 3 metrowa - czy w pełni da się wykorzystać? zostawiając ścieżkę ok. pół metra będę miała po bokach po 1.25 - dwa rzędy pomidorów wejdą? Czy nie za ciasno im będzie? Jak wykorzystujecie powierzchnię w szklarniach? Mam na oku taką o rozmiarach 4 m długość, 3 m szerokość, czy lepsza 2 m szeroka a dłuższa?
Z czego? Szkło czy poliwęglan? Co lepiej się sprawdza? Co jest mniej kłopotliwe?
I gdzie kupić? W Słupsku nie ma żadnych oprócz jednej w OBi - wybór szalony.
Zostaje internet ale trochę się boję - kupuję sporo przez internet ale to też spora kwota a i do tego moja mama też będzie kupować? Czy kupowaliście u kogoś kogo możecie polecić? Zależy mi na sporej i funkcjonalnej szklarni a przede wszystkim na solidnej.
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Ścieżka to raczej nie problem, można sobie odpowiednio zaplanować do szerokości, tu zobacz np.

https://deepgreenpermaculture.files.wordpress.com/2013/04/pp-31.png[/img]
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Problem jest, gdy szklarnia ma małe drzwi i jest niska. Taką już widziałam - szerokość 2,4 i tylko dwa rzędy pomidorów (u mnie daszek ma szerokości 2,5 i mieści trzy rzędy) w tej oglądanej szklarni skosy są bardzo nisko i w zasadzie właścicielka może tylko bardzo niskie odmiany sadzić bliżej ściany, jak chce wysokie to musi blisko ścieżki. Mimo szerokości i niedużej ilości pomidorów było ciasno.
Pozdrawiam Asia
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Też poszukuję szklarni,przede wszystkim solidnej,ale po zakupie tunelu foliowego w internecie,wiem że na szklarnię przez internet nie zaryzykuję.Tunel niby wszystko z nim w porządku,ale strasznie delikatny,m.dał dodatkowe wzmocnienia,powiem tylko tyle to badziewie,którego bym nie kupiła po dokładnym obejrzeniu.Myślę,że ze szklarnią było by to samo.
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Chyba już znalazłam. Tzn. najpierw taką obejrzałam u ludzi (sklep podał mi namiary) i teraz zamówiłam dla siebie. Kształt tunelu, wysokość w szczycie 2,10. Długość 4m a szeroka na 3m. Drzwi z obu szczytów. Produkcja - rosyjska :shock:
U ludzi złożona (funkcjonująca) wyglądała nieźle. Prawdopodobnie dość skomplikowana/męcząca do złożenia ale mój ojciec (też sobie taką kupili razem z nami) na razie świetnie sobie radzi. Pokrycie z poliwęglanu (w komplecie). Instrukcja po rosyjsku. Cena - poniżej 2 tyś razem z transportem.
Zobaczymy. Jak mój małżonek zbierze się w sobie i ją złoży to się przekonamy na ile zda egzamin na naszym wietrznym polu. I zamieszczę ewentualnie fotki.
Pozdrawiam Asia
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Cena atrakcyjna,no i ta rosyjska produkcja chyba lepsza niż chińska,a teraz jakiej grubości płyta,te cieńsza ponoć pękają,czy stabilizowana na promienie słoneczne,jaka trwałość konstrukcji,ale to czas pokaże.Ja chyba zlecę wykonanie,chcę mieć w szklarni półki na rozsadę,mały stolik do przesadzania i wieszak na podręczne narzędzia.
Ania34
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 paź 2015, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Witam,

proszę o informację w jakim sklepie internetowym można tanio kupić szklarnie foliową ?
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Moja szklarnia w końcu stanęła na miejscu - trochę to trwało bo moja druga połowa podchodziła do tego ze stoickim spokojem.
Poliwęglan grubość 4mm oraz z powłoką UV (naklejona była folia od strony na słońce). Wydaje się być stabilna ale dla pewności wylane zostały jakby łapy na czterech rogach. Na razie dochodzi w niej papryka w donicach - jeszcze tylko uzupełnienie ziemi i będzie można spokojnie czekać na sezon.
Co do produkcji rosyjskiej - ja się nie znam ale mój małżonek doszedł do wniosku że rosyjska myśl techniczna jest troszkę dziwna i robił część po swojemu.
Pozdrawiam Asia
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Właśnie czekałam na Twoją opinię. :wit Też się na tę rosyjską napaliłam .Cienki ten poliwęglan ,ale może jednak trwały ?
Jak ze szczelnością ? .Ceny mało precyzyjne .
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Szczelność to pojęcie względne przy tej produkcji. O ile na ściany i dach to dwa płaty poliwęglanu nachodzące na siebie i to jest szczelne to ściany szczytowe są już cięte z elementów. No i to powoduje że tu super szczelności nie ma. To dobrze w lecie gdy i tak drzwi będą otwarte z obu stron a nie wiem jak to będzie miało wpływ przy przymrozkach wiosennych. Teraz przy wrześniowych przymrozkach (-6 było u mnie) papryce nie stało się nic więc może te nieszczelności nie mają takiego wpływu.
Nie wiem na ile ten poliwęglan trwały - od ludzi którzy te szklarnie mają słyszałam że nic się nie dzieje. Ale to osoby które użytkują je od dwóch trzech lat. Czy wytrzyma np. 10-15? Bardzo chciałabym.
Wydaje mi się że Ty masz bliżej do obejrzenia na żywo tych szklarni - sprzedawca jest z Warszawy. A ceny faktycznie dziwnie skaczą - ja umawiałam się na kupno dwóch (dla mnie i dla mojej mamy) w czerwcu, a kupowałyśmy na koniec sierpnia i cena na all ... była już wyższa. Ale nam sprzedano po cenie umówionej.
Pozdrawiam Asia
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Johna dzięki ,jestem już prawie zdecydowana .W tej cenie chyba i tak nic lepszego nie ma.Można robić na zamówienie,ale to
wyjdzie drożej i trudno przewidzieć czy lepiej .Na razie m. urabiam żeby na miejscu sprawę wybadać. :wit
pomidoros
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 19 paź 2015, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

W tym roku wykonałem własnoręcznie foliak ok 12 m kw. z rurek PCV do kładzenia przewodów elektrycznych i folii 4 sezonowej. Wyszło świetnie, a koszt znikomy. Wytrzymało bez problemu niezłe wichury. Polecam.
Awatar użytkownika
edyta js
50p
50p
Posty: 87
Od: 17 cze 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Asia czy możesz jakieś fotki tej szklarni wrzucić albo jakieś namiary na pw.
Muszę coś na działkę wykombinować a teraz mam szklarenkę robioną przez teścia i niestety jej nie da się przetransportować :( .
Pozdrawiam Edyta
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”