Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
logan18
100p
100p
Posty: 190
Od: 16 mar 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Post »

Nie do końca się zgodzę z powyższym.

Niektórzy oprócz tego, że chcą kupić meble tańsze od drewnianych czy aluminiowych to decydując się na te z tworzywa sztucznego szukają w nich także trwałości i ergonomii.

Ja osobiście wolę meble z dobrego tworzywa, niż z taniego, iglastego drewna, jeśli są w tej samej cenie.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Post »

Niektórzy oprócz .........................

Tym się różnimy że ja zawsze wypowiadam się w swoim imieniu i nie jestem rzecznikiem niektórych.
Zamieściłem fotkę skrzynki z technorattanu na poduszki markowego włoskiego producenta w cenie powyżej 1k i jak ten sprzęt wyglądał po 4 latach

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 2&start=42

Dlatego moje zdanie zawsze opieram na własnych doświadczeniach a nie na informacjach z prospektów reklamowych.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
logan18
100p
100p
Posty: 190
Od: 16 mar 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Post »

asprokol pisze:Tym się różnimy że ja zawsze wypowiadam się w swoim imieniu i nie jestem rzecznikiem niektórych.
a dwa posty wcześniej piszesz:
asprokol pisze:jeżeli ktoś się na nie decyduje to najważniejsze dla niego jest, że są tanie.
A wracając do tematu- chodziło mi o to, że niektórzy spośród ogółu nabywających meble z tworzywa (na przykład ja- chyba mogę się nazwać niektórym?!) patrzą nie tylko na niską cenę produktu, ale też na inne cechy - czy takie meble są trwałe, wygodne, funkcjonalne (składane, regulowane oparcie) i jak najmniej obrzydliwe (tworzywo moim zdaniem urodą nie grzeszy).

Natomiast nie wiem czego ma dowodzić umieszczone przez Ciebie zdjęcie skrzyni z techno-rattanu. Uniwersalności teorii o nietrwałości tworzywa, czy nietrwałości techno-rattanu, czy też tego, że Twoje "własne doświadczenia" są prawdą objawioną? Przyszło Ci do głowy to, że być może ten super markowy włoski producent nie dba o to, że sprzedana w Polsce skrzynia (zdaje się metalowa- popraw mnie jeśli się mylę), powleczona cienkimi tasiemkami z tworzywa zachowa się inaczej na 30 stopniowym mrozie, niż we Włoszech...?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Post »

Prezentując tą skrzynię chciałem obalić mit że technorattan jest trwały. To nadal chiński plastyk podłej jakości i nie jest ważne kto przykleja na tym nalepkę ani jaka jest tego cena. Kilka razy miałem okazję zobaczyć jak plastykowe krzesło pęka pod siadającym i nie były to tylko przypadki tam gdzie jest zimno. Nie wiem jaką najniższą temperaturę zanotowano w Tajlandii Meksyku czy RPA.
Moja mama zawsze powtarzała "kto kupuje tanio płaci dwa razy i my jesteśmy za biedni aby kupować tandetę".
Mam też w ogrodzie meble polskie dębowe zakupione 19 lat konserwowane raz do roku olejem lnianym i dzieląc ich cenę przez lata wychodzi mi że plastykowe nawet ceną ich nie przebiją.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
logan18
100p
100p
Posty: 190
Od: 16 mar 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Post »

Zgodzę się z Tobą- nie warto kupować najtańszych rzeczy. Niejedno najtańsze plastykowe krzesło rozjechało się też pode mną i teraz już wiem, że warto wydać trochę więcej. Oczywiście każdy chciałby mieć piękne, dębowe meble, ale ich cena jest wysoka, nie każdego stać. Te plastykowe z oferty sprawdzonych producentów wyglądem czasem przypominają meble drewniane, a są tańsze, moim zdaniem bardziej praktyczne i często nawet wygodniejsze.
Kisiel
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 30 maja 2013, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Post »

12% woda utleniona w paście i wystawić na słońce - sprawdzony sposób na wybielanie starego plastiku.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Post »

Są w czasie akcji sprzątanie w sklepach dyskontowych na przykład płyny do czyszczenia plastiku. Pewnie w marketach budowlanych też. Kupić taki, popryskać i szorować szczotką. Na koniec spłukać wodą.

Druga opcja skuteczniejsza, ale droższa - myjka parowa. Idealnie czyści, bez chemii i praktycznie bez wysiłku. Tylko, że trzeba zainwestować w myjkę.

Meble plastikowe mają dwie zalety: nie trzeba konserwować ich i łatwo je przenosić. Drewniane owszem ładniejsze, trwalsze i w konsekwencji tańsze. Ale jakbym miała targać po ogrodzie duży drewniany fotel za dziećmi to bym miała muły jak Pudzian ;)

Dzieciom też łatwiej jest przenieść sobie ich małe plastikowe fotele.

A do tego biorąc pod uwagę, że dom wynajmuję to łatwiej takie meble zabrać ze sobą w nowe miejsce. Powiedzmy - meble plastikowe to często faza przejściowa lub mająca inne zadanie niż meble drewniane.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Post »

Wiara czyni cuda !
Mam 2 karchery i też "myjkę parową" i zapewniam że to idealne mycie to w reklamach mango albo innego sprzedawcy tandety.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Post »

Zgadzam się, myjkę parową jak zakupiłam i wypróbowałam tak w następnym dniu oddałam :wink:
Mi jak na razie do mycia plastykowych krzeseł ogrodowych wystarczy zwykły proszek do prania zalany wrzątkiem i zmywa bez problemowo. A te krzesła mam już 16 lat. No może już swój błysk zatraciły ale pozostawione w ogrodzie i umyte służą dalej. Jedno co zauważyłam że, plastyk plastykowi nie równy ale o tym dowiadujemy się w czasie eksploatacji.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Post »

asprokol pisze:Wiara czyni cuda !
Mam 2 karchery i też "myjkę parową" i zapewniam że to idealne mycie to w reklamach mango albo innego sprzedawcy tandety.
Nie wiara a doświadczenie. A sprzedawcą mango ani tandety nie jestem...
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Post »

Cóż ja mam doświadczenie mało udane ;:306 kupiłem badziewie firmy karcher za 1700 zł które miało .................................. jedynie żona nabrała doświadczenia że ją nabrano ;:306
Może czas zakupić plastykowe mebelki aby ta parowa myjka dała z siebie więcej niż czajnik.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Meble ogrodowe plastikowe - użytkowanie,czym wyczyścić

Post »

Mam też tej firmy do tego tańszą i wiele rzeczy czyści bardzo dobrze. Nie jest to cud, ale są rzeczy których się nie spodziewałam tak dobrze wyczyszczonych. Można powiedzieć, że nawet przez przypadek odkryłam, że to działa i należą do nich między innymi meble plastikowe.

Nie czyści tak dobrze kamienia w łazience jak pokazują. Z tym się zgodzę. Za to mycie kafelków to raz dwa i po sprawie. Plus meble plastikowe, grill i fronty szafek w kuchni. Podłogę też dobrze ogarnie więc ja się cieszę z zakupu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”