Grill z piecem do pizzy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
boniek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 maja 2015, o 22:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Grill z piecem do pizzy

Post »

Witam
trochę prześledziłem internet i wiem jak zbudować grilla i jak zbudować piec do pizzy ale zastanawia mnie czy można to połączyć.
Chodzi o to że w jednej komorze mógłbym zarówno piec pizze jak i smażyć kiełbaski.
Myślę o trochę mniej profesjonalnym piecu/grillu, chciałbym go zbudować z kamienia polnego i nigdy wcześniej nie robiłem takich rzeczy ale myślę że większego problemu nie będę miał z tym.
Jak myślicie, jest to wykonalne i praktyczne? A może już gdzieś takie coś widzieliście?
Czy to nie miało by sensu i lepiej zrobić w osobnych komorach?
Zdun Darek B
50p
50p
Posty: 58
Od: 16 maja 2015, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żabia Wola k. Warszawy
Kontakt:

Re: kamienny grill z piecem do pizzy

Post »

Najlepiej w osobnych komorach .
Samo pieczenie chleba czy pizzy w komorze która była opalana węglem drzewnym może popsuć smak , dodatkowo szamot dobrze chłonie woń kiełbasek itp .
Tak po prostu lubię to co robię , wielu docenia to co już zrobiłem , tym bardziej mam motywację do następnych działań.
boniek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 maja 2015, o 22:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kamienny grill z piecem do pizzy

Post »

A gdybym dał otwór trochę większy a wgłąb podzielił tak aby pizza nie leżała na miejscu węgla coś podobnie do poniższego zdjęcia.
Pomińmy kwestie tego czy to jest praktyczne, widzieliście może gdzieś coś takiego lub podobnego?

Obrazek
marcinp1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 21 lip 2013, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Grill ogrodowy z piecem do pizzy

Post »

Witam!
W przyszłym roku jak już się ogarnę z altanką planuję porwać się z motyką na słońce i wybudować grilla ogrodowego. A przynajmniej planuje coś zacząć :D To co ma być na pewno to piec do pizzy, oczywiście grill ewentualnie grillowędzarnia. Wędzonego nie jadam ale roboty niewiele więcej a może kiedyś się to przyda.

To co od razu wpadło mi w oczy to coś w stylu

Obrazek

Różnica taka, że byłoby to węższe o wędzarnie. Z lewej byłby piec do pizzy, kawałek blatu i grill, nie byłoby daszku. Mam pewne pytania, żeby zorientować się w temacie i przemyśleć to do wiosny.

1. Planowałem całość obkładać kamieniem naturalnym (gnejs), tutaj niby bez kamienia a też wygląda to super :) Tym bardziej, przy tych zaokrągleniach kamień musiałby być dosyć drobny aby to ładnie wyglądało. W czym to może być rzeźbione? Co jest takiego plastycznego co dobrze się trzyma i można tak fajnie się tym pobawić? Sądzę, że wyjdzie to o wiele taniej niż kamień a nie wygląda wcale gorzej. Do tego te wszystkie uwypuklone łuki i blat, który wygląda jak drewno. Ale to jest kwestia na wykończenie ważniejsze jest to co w środku :wink:

2. Jeśli chodzi o wszystko do wysokości blatu planuje to wymurować z... no właśnie z czego? Gdyby było to kwadratowe postawiłbym na bloczki betonowe ze względu na koszt i szybkość układania. Jednak przy tych zaokrągleniach lepszy będzie klinkier albo zwykła czerwona cegła. Cegła wyjdzie taniej klinkier ale czy jej odporność na warunki atmosferyczne nadaje się do budowy grilla? Niby będzie to czymś jeszcze wykończone. Oczywiście jeśli będzie wędzarnia palenisko będzie wymurowane z szamotu.

3. Kwestia samego blatu. Czy wykonanie go osobno z wermikulitu (+ jakieś rozproszone zbrojenie) tak aby później umieścić go we właściwym miejscu było by ok? Pomijam późniejsze wykończenie (również kamień bądź jakiś tynk itd itp, ewentualnie żywica epoksydowa?). Jak wygląda kwestia obróbki takiej zaprawy z wermikulitu? Obmyślam temat zaokrąglenia tego blatu :)

4. Jeśli chodzi o część z grillem. czy może ona być wykonana w całości z wermikulitu? (czy może z czegoś innego można to wykonać tylko z czego?). Czy lepiej to wymurować w zbliżonym kształcie na ile się da a później na to rzucić wermikulit? Chciałbym uzyskać jakiś nieregularny kształt, który może być ciężko wykonać z cegieł.

5. Czy jest sens stosowania cegieł/płyt szamotowych w przypadku grilla? Widzę, ze często się to pojawia na spodzie. Niektórzy maja całość z cegły szamotowej. Jak to się ma w przypadku jeśli byłby to grill z wędzarnią w jednym. Czy w pryzpadku grilla na spodzie powinna być również jakaś izolacja aby nie grzało się nic poniżej? Domyślam się, że nawet jeśli tak to nie aż taka jak w przypadku pieza do pizzy ale o tym za chwilę :)

6. Jeśli chodzi o sam piec do pizzy to mam tutaj duży dylemat. Czy kopuła z wermikulitu - maty ceramicznej - siatki - na to znów wermikulit, czy cegły szamotowe - mata - siatka - wermikulit. Sam do końca nie wiem, czy będę robił w nim coś więcej niż pizze ale mam czas aby się nad tym zastanowić. Czy przy kopule z wermikulitu wyjdzie tak samo dobra, pizza jak z cegieł szamotowych? Jednak pracy o wiele wiele mniej i koło 1000zł w kieszeni.

7. Jeśli chodzi o spód pod piec - wiadomo, ze będzie jakaś wylewka. Na to chciałem dać warstwę szkła, na szkoło wermikulit. Czy to wystarczy aby na to kłaść już szamot? Czy lepiej pod szamot położyć np. taką płytę kominkową?

8. Planuje średnicę wewnętrzną pieca 80cm choć nie ukrywam, że wolałbym mniej aby odchudzić całą budowlę. Jednak słyszałem opinie, że jest to już taka wielkość minimalna aby nie przypalać brzegów pizzy. Ile jest w tym prawdy? Pewnie pizza i tak max 40 cm.

Póki co tyle pytań jak coś mi się przypomni będę jeszcze pisał :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”