Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 37  
Autor Wiadomość
naila
 Tytuł: Pomocy! Złodzieje wycinają trzmieline i kradną donice!
PostNapisane: 30 maja 2009, o 12:51 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam Wszystkich, mam problem. Z mojego ogrodu złodzieje nocą wycinają trzmieline.Pierwszy raz sytuacja miała miejsce 2 lata temu, nie złapaliśmy złodzieji. Wkońcu przestali wycinać trzmieline. Po dwóch latach złodzieje znowu wrócili dziś w nocy. Tak dbałam o krzaczek trzmieliny, aby odrósł po dewastacji, a teraz znowu wycieli pół krzaka! A co gorsza zaczeli też wynosić donice z kwiatami!! Strasznie boje się o mój ogród, mam na nim sporo rzeczy, które można ukraść i nie wiem jak sie przed tych chronić. Lampki z czujnikiem ruchu są zamontowane z każdej strony domu, jednak to nic nie daje. Zastanawiam sie nad montażem kamer wokół domu, ale co mi z tego , że skameruje jak okradają mi ogród? Złodzieje zawsze przychodzą w nocy albo nad ranem, zarządziliśmy, że każdy z mojej rodziny bedzie wstawał co godzine i sprawdzał czy nic sie nie dzieje, ale to cieżkie do zrealizowania :(
Prosze o pomoc

KaRo
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 13:59 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
O rany.... jak mamy Ci pomóc... :(
Nie wiem gdzie mieszkasz w miasteczku czy na wiosce?
(Przy okazji uzupełnij to w swoim profilu- to ważne z wielu względów gdzie mieszkasz)
Może należy zainteresować Waszym problemem policję lub straż miejską,
poprosić o częstsze niż dotychczas patrolowanie Waszej okolicy...
może po prostu mieć psa obronnego,który noce będzie spędzał na terenie i zaalarmuje Was w chwili nadejścia złodziei....
a może oznakować donice,kwiaty i sprawdzić potem osoby sprzedające takie rośliny na osiedlowym ryneczku ... daje to czasem efekty ...mnie dało na cmentarzu a właściwie pod cmentarzem... złodzieje bywają naiwni...
Współczuję bardzo .... :(

❤ KaRolinki

x_P-42
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 14:27 
---

---
Straszne jest to, co piszesz...Tyle pracy, tyle starań a ktoś przyjdzie i łuup w jedna noc ! A po cóż im w ogóle ta Twoja trzmielina w kawałkach ?

Kiedys, kiedy dzierzawiliśmy działkę , złodzieje wykopywali mi żonkile. Miałam kilkanaście różnych gatunków. Po tych conocnych wizytach zostało mi chyba z trzy.Wykopywali je, jak swoje, nawet kiedy miały pąki i kwitły. Masakra , byliśmy bezradni.
Co w Twoim przypadku zrobić? Jak radziła moja przedmówczyni - zgłoś do straży miejskiej, albo na policję .Dopilnuj , aby spisano protokół :)

naila
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 19:34 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam no więc po Waszych radach zgosiłam to na policje. Przyjechali, spisali co zgineło i tyle..
Mieszkam w Szczecinie. Mój mąż jezdził dzisiaj po ryneczkach i szukał rzeczy, które nam ukradziono, ale żadnych efektów. Trzmieline zapewne sprzedają do kwiaciarni, bo przydaje sie do robienia wieńców.
Naprawde to okropne i nic nie można z tym zrobić ponieważ to nie są żadne cenne rzeczy, a ilości pracy, która wkładamy w pielęgnacje tych roślinek nikt nam nie zwróci :(
Chyba zainwestujemy w 2 kamery wokół domu, to zawsze jakoś odstrasza.
Współczuje Wszystkim, których spotkał taki problem, to naprawde bardzo przykre.

aleksandra2323
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 21:42 
500p
500p

---
A może pies? Tylko tak wyszkolony, aby nie można go było otruć. Lub, jeśli to legalne, jakiś drut kolczasty wpleciony w ogrodzenie.

babeczka03
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 22:21 
200p
200p
To strasznie przykre, co piszesz...A musisz mieć tę trzmielinę? U nas kradną zwykłe tuje na cmentarzu , co ojciec posadzi to jakieś łajzy ukradną, u innych nie, tylko u nas.

x_P-42
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, o 09:50 
---

---
Bo pewnie macie najładniejsze ? Może wsadźcie coś brzydszego ? :)

FrozenFox
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, o 10:43 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Jak macie ogrodzenie to popieram pomysł z psem.

naila
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, o 10:57 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Niestety nie chcemy psa, poza tym mamy 2 kotki i kupno psa tylko po to, żeby pilnował ogrodu chyba nie jest najlepszym pomysłem dla nas.
Znajomy poradził mi, aby w krzaku trzmieliny założyć napiętą żyłke i dalej przeciągnąć ją przez okno do domu, tak aby była niewidoczna, a na końcu zamontować coś hałasującego, puszki albo coś takiego. Nie umiem sobie dokładnie wyobrazic jak będzie wyglądać ta konstrukcja, ale było by to dosyc mądre rozwiązanie. Złodzieje ucinając gałązki trzmieliny napewno nie zauważą żyłki wśród gałezi a wtedy puszki powinny nas obudzić. Troche to skomplikowane... Co o tym myślicie.

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2009, o 00:33 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
To coś na końcu żyłki pohałasuje, wy się obudzicie i potem co? Będziecie strzelać do złodzieja???

A może zamiast żyłki zamontować w trzmielinie drut kolczasty? Niech się złodziej pokaleczy :twisted:

Kamery to też dobry pomysł. Może być jedna pełnosprawna, a druga - atrapa, takie obudowy nawet czerwone światełko mają, że niby działają :wink: Nikt się nie pozna, że tylko jedna jest naprawdę czynna, a efekt stróża murowany.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

x_P-42
 Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2009, o 00:42 
---

---
Wytresować odpowiednio koty :)
To oczywiście żarcik. A tak serio...naprawdę można się poczuć bezradnie !

Alice
 Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2009, o 10:55 
200p
200p

więcej niż 1
Szkoda ,że z psem nie wypali bo to skuteczny sposób a koty jak nie są wredne to się przyzwyczają. Inaczej ciężko będzie złapać złodzieja tym bardziej ,że nie wiesz jak ten człowiek się zachowa.
Jak trzmielina rośnie blisko domu to można założyć taki system oświetleniowy jak ma mój sąsiad ,że jak się idzie chodnikiem to światło automatycznie się zapala. No można też alarm założyć tylko ,że zareaguje nie tylko na złodzieja.

W tej sytuacji chyba faktycznie pies sprawdziłby się najlepiej ale to poważniejsza decyzja niż zakup alarmu.

rivendel
 Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2009, o 21:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Lampa z czujnikiem ruchu.
Mamy takie na podwórku.
Włamania skończyły się.
Dowiedzieć się u elektryka.
Koszt ok 300zł.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

anwi
 Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2009, o 13:44 
200p
200p
Ło matku! Żeby ich tak... A oprócz psa, alarmu czy lamp z czujnikiem ruchu można jeszcze polecić żywopłot z berberysu czy innych poważnie kłujących krzewów, może wtedy im się odechce?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 514 ]  Idź do strony nr...        1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 37  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: wojtek72r i 49 gości